Χειμωνιάτικος καφές με θέα Θάλασσα - Αττική

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Βασικά επειδή η παραλιακή έχει γίνει βιομηχανία "διασκέδασης" χτίζονται μεγάλα.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Του εχουν ζητησει θαλασσα ..αυτο ειναι το θεμα .
Απο την αλλη παραθαλασσιο και να μην εχει πολυ κοσμο (ειδικα μια ηλιολουστη μερα ) ..να ειναι μικρο με ιδιαιτερο χαρακτηρα κλπ κλπ...ειναι δυσκολο να βρεθει..οχι αδυνατον βεβαια.
Επειδη η θαλασσα τραβαει κοσμο ..γενικα αυτα τα μαγαζια φτιαχνονται μεγαλα.
Ναι ΚLEO μου το είδα αλλά αυτά τα μαγαζιά είναι μεγάλα και απρόσωπα και ειδικά τώρα που δεν θα έχει πολύ κόσμο προς τα εκεί θα είναι πολύ ψυχρά νομίζω και αδιάφορα...
 

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5
οπότε παιδιά έρχεστε να επιβεβαιώσετε αυτό που καιρό πίστευα: ότι δεν υπάρχουν μικρά καφέ μέ χαρακτήρα δίπλα στη θάλασσα. αποφεύγω γενικά τα παραθαλάσσια της Αττικής γιατί αυτά τα μεγάλα καφέ είναι το χειρότερό μου, αλλά ήλπιζα μήπως έβρισκα από σας κάτι καλύτερο. Σε ταβέρνα μήπως είναι πιο εύκολο?
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
οπότε παιδιά έρχεστε να επιβεβαιώσετε αυτό που καιρό πίστευα: ότι δεν υπάρχουν μικρά καφέ μέ χαρακτήρα δίπλα στη θάλασσα. αποφεύγω γενικά τα παραθαλάσσια της Αττικής γιατί αυτά τα μεγάλα καφέ είναι το χειρότερό μου, αλλά ήλπιζα μήπως έβρισκα από σας κάτι καλύτερο. Σε ταβέρνα μήπως είναι πιο εύκολο?
Πάντως στην Πειραϊκή προς Ζέα όχι μικρολίμανο έχει κάτι μικρά χαριτωμένα καφέ ονόματα δε θυμάμαι αλλά ξεχωρίζουν είναι μικρά και μαζεμένα και κάτι μαγαζάκια για φαγητό όπως το Καρσί, το Γειά μας και το Birra Birra, δεν είναι τίποτα τρομερά αλλά είναι μικρά και συμπαθητικά, ειδικά το τελευταίο
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
οπότε παιδιά έρχεστε να επιβεβαιώσετε αυτό που καιρό πίστευα: ότι δεν υπάρχουν μικρά καφέ μέ χαρακτήρα δίπλα στη θάλασσα. αποφεύγω γενικά τα παραθαλάσσια της Αττικής γιατί αυτά τα μεγάλα καφέ είναι το χειρότερό μου, αλλά ήλπιζα μήπως έβρισκα από σας κάτι καλύτερο. Σε ταβέρνα μήπως είναι πιο εύκολο?
ΦΥΣΙΚΑ και υπαρχουν απλα δεν προκειται να τα βρεις στην παραλιακη .. Αυτο λεμε τοση ωρα ..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οποτε ψησε τους φιλοξενουμενους σου να αλλαξουν προτιμηση.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Πως τις αντέχετε τις καφετέριες της παραλιακής;
Βασικά πως αντέχετε την παραλιακή;

Πιο ήσυχα πίνεις καφέ στο γήπεδο παρά εκεί.Εκτός αν είσαι 17 ετών οπότε πας για άλλο λόγο.
Ενώ τα μπαράκια σε "εναλλακτικές" γειτονιές ή το να πίνεις κρασΑ σε ρεμπετάδικα, είναι σίγουρα ανώτερη διασκέδαση...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ενώ τα μπαράκια σε "εναλλακτικές" γειτονιές ή το να πίνεις κρασΑ σε ρεμπετάδικα, είναι σίγουρα ανώτερη διασκέδαση...
Γιατί,είπα εγώ ότι είναι;;;;;;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ελα παιδια ρωτησε για καποια μαγαζια ο ανθρωπος ...μην το κανουμε τωρα war τυπου Παραλιακη =σαβουροδιασκεδαση Vs εναλλακτικη διασκεδαση,ποιοτικη ..κ δεν ξερω κ γω τι αλλο......
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
εχουν ειπωθει προτασεις απο Μαραθωνα μεχρι μαρινα Ζεας και Μικρολιμανο και αναμενουμε κιαλλες .
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πάντως εφόσον οι φίλοι είναι φιλοξενούμενοι και αποζητούν θέα μια άλλη λύση είναι το A for Athens. A for Athens. Cocktail bar « the insider guide

Το ξέρω, βγαίνω οφ τόπικ από θάλασσα, αλλά ίσως χρησιμεύσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.875
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom