Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
ναι εχω μια 10 κιλη αποσκευη , απλα ρωταω αν πρεπει να στηθω στην ουρα για να την παραδοσω ή θα παω κατευθειαν στην πυλη με την αποσκευη μου μαζι και θα την αφησω στο αεροπλανο απο κατω
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
ναι εχω μια 10 κιλη αποσκευη , απλα ρωταω αν πρεπει να στηθω στην ουρα για να την παραδοσω ή θα παω κατευθειαν στην πυλη με την αποσκευη μου μαζι και θα την αφησω στο αεροπλανο απο κατω
Το δεύτερο, δηλαδή ό,τι έκανες και πριν.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ταξίδεψα το σκ Αθήνα-Θεσσαλονίκη χωρίς προτεραιότητα. Και στις 2 πτήσεις παρέδωσα τη βαλίτσα-χειραποσκευή έξω από το αεροπλάνο, στον αεροδιάδρομο, σε ένα καρότσι που τις μάζευε. Φαντάζομαι ότι αν έχει φυσούνα τις μαζεύουν κάπου πιο πριν. Τσάντα πλάτης τύπου σχολική πήρα κανονικά μέσα στο αεροπλάνο.
 

Vangelis96

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα. Ερώτηση. Πετάω την Τρίτη. Τα εισιτήρια τα έκλεισα πριν καιρό. Σήμερα όμως πρόσθεσα προτεραιότητα και 2 χειραποσκευές. Το έρωτημα μου είναι. Χωρίς προτεραιότητα έχω την δυνατότητα για 1 χειραποσκευή και 1 μικρή τσάντα. Τωρα ομως με την προτεραιότητα. Έχω 2 χειραποσκευές και 1 μικρή τσάντα; Ή μόνο 2 χειραποσκευές;;
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Εχεις δικαιωμα να εχεις μαζι σου την μικρη τσαντα την οποια θα βαλεις κατω απο το μπροστινο καθισμα και μια χειραποσκευη (συνηθεστερα βαλιτσα με ροδακια) την οποια θα παρεις μαζι σου επανω στο αεροπλανο και θα την βαλεις στα ντουλαπακια επανω.
Αυτο που αγορασες ειναι την μια επιπλεον χειραποσκευη και οτι θα μπεις πρωτος στο αεροπλανο.


Passengers with ‘Priority & 2 Cabin Bags’ (blue boarding pass) can bring 2 bags on board,

  • 1 small bag: 35cm x 20cm x 20cm (μικρη τσαντα για κατω απο το μπροστινο καθισμα)
  • 1 cabin bag: 55cm x 40cm x 20cm (χειραποσκευη για τα ντουλαπακια επανω)

 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Αυτο που αγορασες ειναι την μια επιπλεον χειραποσκευη και οτι θα μπεις πρωτος στο αεροπλανο.
Δεν αγόρασε επιπλέον χειραποσκευή.
Απλά αγόρασε τη δυνατότητα με την προτεραιότητα να περάσει από τους πρώτους στο αεροπλάνο και να ανεβάσει στη καμπίνα την χειραποσκευή (55cm x 40cm x 20cm) ώστε να μην την παραδώσει στην σκάλα του αεροπλάνου και την περιμένει στον ιμάντα. Η μικρή τσάντα (που ονομάζεται κι αυτή χειραποσκευή και μπορεί να είναι, γυναικεία-ανδρική τσάντα , σάκος,σακίδιο, μάρσιπος κλπ) έτσι κι αλλιώς τη κουβαλούσες, τη κουβαλάς και θα τη κουβαλάς (με άλλες μεγαλύτερες διαστάσεις) στη καμπίνα.
Βέβαια ανάλογα με τις προτεραιότητες και το αεροδρόμιο. Π.χ. Θεσσαλονίκη περιμένουν να γεμίσει το λεωφορείο με προτεραιότητες και ουρά, οπότε ποιο το όφελος όταν και το πλήρωμα κάνει τα στραβά μάτια και δέχεται και χειραποσκευές μαρκαρισμένες ή με σκισμένη ταινία στα άδεια πλέον ντουλάπια της καμπίνας; Αλλά όλα αυτά για άλλες 10 μέρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom