Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Υπάρχουν καινουρια sizer από ότι έχω δει σε φωτογραφίες τα οποία έχουν τη μια πλευρά ελεύθερη και δεν είναι κουτια..... απορία...αν είναι δύο εκατοστά πιο πλατιά λύνεται το θέμα του ότι δε χωράει στο κουτί! Έτσι?Το παρατήρησε κανείς? Στο εμπόριο είναι πολύ συνηθισμένες οι διαστάσεις που ζητάνε αλλά με 22 εκατοστά πλατος.
Δεν ξερω να απαντησω ποια ειναι η τρεχουσα πολιτικη αυτο το εξαμηνο για τις χειραποσκευες.
Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι επισημα λενε οτι δεν το κανουν γιατι ειναι κερδοσκοποι που προσπαθουν να εισπραξουν τα περισσοτερα απο τους πελατες, βεβαια οχι (εδω ειρωνευομαι).
Το κανουν γιατι τα κουτια πανω απο τα κεφαλια μας ειναι συγκεκριμενο μεγεθος και χωρανε χειραποσκευη αυτων των διαστασεων, δηλαδη το κανουν για την δικια μας ασφαλεια (εδω δεν ειρωνευομαι, εχει μια λογικη αυτο, καθως εχω δει χειραποσκευες σφηνωμενες να μην μπορει να κλεισει το καπακι).
 
Μηνύματα
36
Likes
8
Έχετε καταλάβει την νέα πολιτική της Ryanair όσον αφορά στη χρέωση της χειραποσκευης από 1/11/18;
 
Last edited by a moderator:

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
δηλαδη θα μπορουμε να εχουμε μαζι μας την χειραποσκευη που ειχαμε πριν free η οχι? xD αυτο το bag εννοει χειραποστευη η απλα μια..τσαντα?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
δηλαδη θα μπορουμε να εχουμε μαζι μας την χειραποσκευη που ειχαμε πριν free η οχι? xD αυτο το bag εννοει χειραποστευη η απλα μια..τσαντα?
οχι,το έχουν γράψει σε άλλο..τόπικ αλλά μπορείς να το διαβάσεις και στο επίσημο σάιτ της εταιρείας...,μόνο μιά τσάντα πλέον η οποία θα μπορεί να μπαίνει κάτω από το κάθισμα..40-20-25 νομίζω,οπότε αναγκαστικά στην καλύτερη περίπτωση θα πληρώσεις priority για να πάρεις τη δεύτερη
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
εχουμε κλεισει με rayanair απο Μοναχο για Αθηνα 31 Οκτωβρη...θα ειναι ετσι δλδ η αυτο ξεκινα απο νοεμβρη!? μηπως την εχουμε πατησει...:shock:
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
λενε από 1 νοεμβρίου ότι θα ισχύσει οπότε μαλλον για μιά μέρα τη γλυτώνετε
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
μακααααρι ...! Να ρωτησω κατι ακομα, δλδ πρπ να πληρωσεις επιπλεον priority για να την εχεις μαζι σου ? Ενω αλλιως μπορεις να την βαλλεις πισω κ απλα να περιμενεις να την παρεις απο τους ομαντες κ αυτα ετσι?(ενω δεν πληρωνεις γι αυτο)
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
Ενω αλλιως μπορεις να την βαλλεις πισω κ απλα να περιμενεις να την παρεις απο τους ομαντες κ αυτα ετσι?(ενω δεν πληρωνεις γι αυτο)
Μέχρι 31 Οκτωβρίου αυτό. Μετά προτεραιότητα με 6€ ή πληρωμή του 8ευρου για τη χειραποσκευή.
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
δλδ ειμαι οκ για 31 που γυριζουμε ? xD
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.459
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δείτε από αυτό το μήνυμα και μετά τη συζήτηση για την ανακοίνωση της εταιρίας: https://www.travelstories.gr/community/threads/ryanair-news.28674/page-135#post-709622

Και η ανακοίνωση: https://corporate.ryanair.com/news/...ll-cut-check-bag-fees-reduce-boarding-delays/

Αυτός ο πίνακας είναι πολύ χρήσιμος
Screenshot from 2018-08-28 09-48-55.jpg


  • Για αγορά εισιτηρίου από 1/9/2018 για πτήσεις από 1/11/2018
  • Για αγορά πριν από 1/9/2018 για πτήσεις από 1/11/2018 είτε πρέπει να προστεθεί priority ή υπάρχει η δυνατότητα να ακυρωθεί το εισιτήριο με πλήρη επιστροφή χρημάτων
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.239
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom