Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
NEW POLICY EFFECTIVE 1ST NOVEMBER, 2018 Passengers with 10kg Check-in Bag (white boarding pass) can bring on board,

  • 1 small bag: 40cm x 20cm x 25cm

  • Αυτό γράφει.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ναι πιο πάνω έγραφε και αυτό και με μπέρδεψε
Cabin Bag and 10kg Check-in Bag


Passengers with ‘Priority & 2 Cabin Bags’ (blue boarding pass) can bring 2 bags on board,

  • 1 small bag: 35cm x 20cm x 20cm
  • 1 cabin bag: 55cm x 40cm x 20cm
Προφανώς αναφέρεται στο τι θα ισχύει μέχρι τέλη Οκτωβρίου. Από 1η Νοεμβρίου από ότι κατάλαβα αλλάζουν και οι διαστάσεις της μικρής τσάντας και από 35cm x 20cm x 20cm γίνονται 40cm x 20cm x 25cm
 
Last edited:
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Καλημέρα σε όλους,

εχθές λίγο πριν τα μεσάνυχτα (ρομαντικό ή spooky???) έλαβα το e-mail με τα παρακάτω:

"Η πολιτική αποσκευών καμπίνας επιβατών άλλαξε. Μπορείτε πλέον να μεταφέρετε μόνο μια μικρή τσάντα (μέγιστο 40x20x25εκ) η οποία πρέπει να χωράει κάτω από μπροστινό σας κάθισμα.

Καθώς κάνατε κράτηση πριν την ανακοίνωση της νέας μας πολιτικής αποσκευών καμπίνας επιβατών, προσθέσαμε μια παραδοτέα αποσκευή 10 κιλών για κάθε επιβάτη της κράτησης σας, δωρεάν.

Θα σας επιτρέψει να μεταφέρετε μια αποσκευή έως 10 κιλά η οποία θα πρέπει να παραδοθεί στο check in desk. Αυτή η αποσκευή παραλαμβάνεται από τον χώρο παραλαβής αποσκευών του αεροδρομίου άφιξης.

Σας ευχόμαστε ένα ευχάριστο ταξίδι.

Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών"


Καλό νέο, απλά πρέπει να γίνει check in και να παραδοθεί η αποσκευή στο γκισέ. Οπότε νωρίτερα στο αεροδρόμιο και για τους πέντε μας και αναμονή στην ουρά. Δε μπορεί να κερδίζεις όλα.
 

Defex

New Member
Μηνύματα
3
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, HΠΑ, Ιαπωνία
Εμένα πάλι μου ήρθε ένα αντίστοιχο email που δεν βγάζει όμως το ίδιο καλά νόημα. Κακό copy-paste μάλλον.

"Η πολιτική αποσκευών καμπίνας επιβατών άλλαξε.

και ακολούθως προσθέσαμε Προτεραιότητα & 2 Αποσκευές στην κράτηση σας, οπότε θα σας προσφέρουμε τώρα την υπηρεσία Προτεραιότητα & 2 Αποσκευές δωρεάν. Σας έχουμε επιστρέψει το ποσό που χρεώθηκε σχετικά με αυτό το προϊόν.

Σας επιτρέπει να επωφεληθείτε από την ουρά προτεραιότητας και τον μόνο τρόπο να φέρετε 2 τσάντες στην καμπίνα, 1 που χωράει κάτω από το κάθισμα μπροστά σας και το άλλο (μέγιστο 10 κιλά) το οποίο μπορεί να αποθηκευτεί στο ντουλάπι πάνω από το κάθισμά σας.

Σας ευχόμαστε ένα ευχάριστο ταξίδι.

Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών
"

Σαν βιαστικός μόλις ανακοινώθηκε η αλλαγή στην πολιτική πήγα και έβαλα το priority μόνος μου για να μην γίνει καμιά ιστορία αργότερα. Από όσο βγαίνει νόημα από το email και από την ανακοίνωση που είχαν βγάλει, θα επιστρέψουν τα χρήματα που είχα πληρώσει. Βέβαια αυτό δεν έχει λογική 100%, γιατί εγώ αγόρασα το priority μόνος μου σχεδόν μαζί με την αρχική κράτηση. Απλά ελπίζω να μην αλλάξουν γνώμη στην συνέχεια :p
 
Last edited:

Tracer

Member
Μηνύματα
64
Likes
108
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Βολιβία Χιλή Αργεντινή
Προστέθηκε 10κιλη παραδοτέα αποσκευή στην κράτηση μου αυτόματα. Χωρις χρέωση. Τέλος καλό. Καλά ταξίδια να έχουμε,
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
αν δεν την χρησιμοποιήσει καποιος και παει μονο με την μικρη φανταζομαι δεν θα εχει προβλημα
 

Tracer

Member
Μηνύματα
64
Likes
108
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Βολιβία Χιλή Αργεντινή

sotogun

Member
Μηνύματα
13
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΟΛΛΑΝΔΙΑ ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Εμένα πάλι μου ήρθε ένα αντίστοιχο email που δεν βγάζει όμως το ίδιο καλά νόημα. Κακό copy-paste μάλλον.

"Η πολιτική αποσκευών καμπίνας επιβατών άλλαξε.

και ακολούθως προσθέσαμε Προτεραιότητα & 2 Αποσκευές στην κράτηση σας, οπότε θα σας προσφέρουμε τώρα την υπηρεσία Προτεραιότητα & 2 Αποσκευές δωρεάν. Σας έχουμε επιστρέψει το ποσό που χρεώθηκε σχετικά με αυτό το προϊόν.

Σας επιτρέπει να επωφεληθείτε από την ουρά προτεραιότητας και τον μόνο τρόπο να φέρετε 2 τσάντες στην καμπίνα, 1 που χωράει κάτω από το κάθισμα μπροστά σας και το άλλο (μέγιστο 10 κιλά) το οποίο μπορεί να αποθηκευτεί στο ντουλάπι πάνω από το κάθισμά σας.

Σας ευχόμαστε ένα ευχάριστο ταξίδι.

Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών
"

Σαν βιαστικός μόλις ανακοινώθηκε η αλλαγή στην πολιτική πήγα και έβαλα το priority μόνος μου για να μην γίνει καμιά ιστορία αργότερα. Από όσο βγαίνει νόημα από το email και από την ανακοίνωση που είχαν βγάλει, θα επιστρέψουν τα χρήματα που είχα πληρώσει. Βέβαια αυτό δεν έχει λογική 100%, γιατί εγώ αγόρασα το priority μόνος μου σχεδόν μαζί με την αρχική κράτηση. Απλά ελπίζω να μην αλλάξουν γνώμη στην συνέχεια :p
Και εμένα μου έχει έρθει το αντίστοιχο μέηλ που λέει οτι έγινε η επιστροφή των χρημάτων,καθώς και ένα δεύτερο μέηλ με τα στοιχεία της κράτησης όπου αναφέρεται η προτεραιότητα και η δεύτερη χειραποσκευή χωρίς τα έξτρα λεφτά που πλήρωσα.
Όλα καλά με τα μέηλ....Τα λεφτά δεν βλέπω πουθενά!!
 

Ιωαννα Π

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε ολους!! Εχω κλεισει και εγω εισητηρια με την Ryanair και μου ριχε ερθει αντιστοιχο email. Επειδη δεν μου εβγαζε ομως στο site επιλογη για να προσθεσω την προτεραιοτητα και αποσκευη πατησα στον συνδεσμο για ακυρωση εισητηριων με επιστροφη χρηματων.Ομως αλλαξα γνωμη και εστειλα ξανα να μην μου τα ακυρωσουν . Γνωριζει καποιος πως θα ξερω αν ακυρωθηκαν η οχι τα εισητηρια; Ευχαριστω πολυ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom