Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Επειδή έκλεισες τον γενάρη η laudamotion τότε είχε διαφορετική τακτική ως προς το θέμα τον χειραποσκευων. Δεν υπάρχει θέμα, εσύ θα κάνεις ότι σου γράφει στο boarding pass, ένας έχει priority και ο άλλος θα δώσει στον γκισε την βαλίτσα.
Δηλαδή θα κρατάμε 2 μικρές βαλίτσες όπου την μια θα την δώσουμε στον γκισέ και 2 προσωπικές τσαντες?? "
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δηλαδή θα κρατάμε 2 μικρές βαλίτσες όπου την μια θα την δώσουμε στον γκισέ και 2 προσωπικές τσαντες?? "
Αυτός που έχει priority θα μπει πρώτος στην καμπίνα και θα έχει μαζί του και τις δύο, και την προσωπική και τη χειραποσκευη.
Ο άλλος θα έχει μία προσωπική καο τη δεκακιλη θα την παραδώσει στον γκισέ που παραδίδουν τις μεγάλες βαλίτσες.
 

8avos

Member
Μηνύματα
651
Likes
6.359
Τελευταία (Μέσα Ιανουαρίου) που πέταξα με Ryan αλλαξε την πολιτική της.Επιτρεπει στην καμπίνα μονο μια χειραποσκευη η backpack χωρίς χρεωση.Ειχα μια χειραποσκευη και ένα μίνι backpack και με υποχρεωσε(όχι μόνο εμένα) να πληρωσω το ενα στο γκισε.Ακομη και αλλοι που κράταγαν μια χειραποσκευη και μια σακούλα τερκενλη,τους ελεγε η θα μπει η σακουλα στην χειραποσκευη ή θα χρεωθεί.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Τελευταία (Μέσα Ιανουαρίου) που πέταξα με Ryan αλλαξε την πολιτική της.Επιτρεπει στην καμπίνα μονο μια χειραποσκευη η backpack χωρίς χρεωση.Ειχα μια χειραποσκευη και ένα μίνι backpack και με υποχρεωσε(όχι μόνο εμένα) να πληρωσω το ενα στο γκισε.Ακομη και αλλοι που κράταγαν μια χειραποσκευη και μια σακούλα τερκενλη,τους ελεγε η θα μπει η σακουλα στην χειραποσκευη ή θα χρεωθεί.
Πρέπει να διαβάσεις το θέμα προς τα πίσω για να ενημερωθείς (έχει γίνει μεγάλη συζήτηση) ή/και τους όρους του εισιτηρίου σου.
 
Last edited:

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Καλησπέρα μια ερώτηση αν ξέρετε.. Έκλεισα εισητηρια με ryanair για 2 άτομα κ έβαλα μόνο μια βαλίτσα των 10 κιλών.. Άλλαξα γνώμη κ θέλω να προσθέσω ακόμα μια πάω στην διαχείριση της κρατήσεις μου αλλά δεν μπορώ να το βρω. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να την προσθέσω τώρα??
Καλημερα νομιζω οτι μπορεις να το κανεις οταν θα κανεις check in
 

8avos

Member
Μηνύματα
651
Likes
6.359
Πρέπει να διαβάσεις το θέμα προς τα πίσω για να ενημερωθείς (έχει γίνει μεγάλη συζήτηση) ή/και τους όρους του εισιτηρίου σου.

Την παρακολουθώ την συζήτηση (οχι αδιαλείπτως) απλά έγραψα τι συνέβη σε μενα και αλλο ένα ατομο με το τελειως απλό εισιτήριο.
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Αυτός που έχει priority θα μπει πρώτος στην καμπίνα και θα έχει μαζί του και τις δύο, και την προσωπική και τη χειραποσκευη.
Ο άλλος θα έχει μία προσωπική καο τη δεκακιλη θα την παραδώσει στον γκισέ που παραδίδουν τις μεγάλες βαλίτσες.
Τέλεια!! Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.. Καλή συνεχεια!!
 

pettakos

Member
Μηνύματα
43
Likes
16
Τελευταία (Μέσα Ιανουαρίου) που πέταξα με Ryan αλλαξε την πολιτική της.Επιτρεπει στην καμπίνα μονο μια χειραποσκευη η backpack χωρίς χρεωση.Ειχα μια χειραποσκευη και ένα μίνι backpack και με υποχρεωσε(όχι μόνο εμένα) να πληρωσω το ενα στο γκισε.Ακομη και αλλοι που κράταγαν μια χειραποσκευη και μια σακούλα τερκενλη,τους ελεγε η θα μπει η σακουλα στην χειραποσκευη ή θα χρεωθεί.[/QUOTE
Η χειραποσκευη ειναι ομως μικροτερων διαστασεων απο των υπολοιπων εταιριων, φερ'ειπειν της Aegean?
 

anna-nafplio

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας!
Ξέρω ότι έχει συζητηθεί πολύ αυτό το θέμα, αλλά στην αναζήτηση δε βρήκα ακριβώς την πληροφορία που ψάχνω.
Ταξιδεύουμε με Ryanair και έχουμε κλείσει εισιτήριο με προτεταιότητα, άρα μια χειραποσκευή εκτός της τσάντας χειρός.
Προσπαθώ να καταλάβω αν αντί για δυο χειραποσκευές θα μπορούσαμε να πάρουμε μια μεγαλύτερη βαλίτσα. Είδα στη σελίδα της εταιρίας οτι αυτό γίνεται για τις παραδοτέες βαλίτσες, αλλά δεν ανέφερε κάτι για τις χειραποσκευές.
Μήπως ξέρετε κάτι;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.816
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Όχι, δεν μπορείς να πάρεις χειραποσκευή μεγαλύτερων διαστάσεων μέσα στην καμπίνα.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα σας!
Ξέρω ότι έχει συζητηθεί πολύ αυτό το θέμα, αλλά στην αναζήτηση δε βρήκα ακριβώς την πληροφορία που ψάχνω.
Ταξιδεύουμε με Ryanair και έχουμε κλείσει εισιτήριο με προτεταιότητα, άρα μια χειραποσκευή εκτός της τσάντας χειρός.
Προσπαθώ να καταλάβω αν αντί για δυο χειραποσκευές θα μπορούσαμε να πάρουμε μια μεγαλύτερη βαλίτσα. Είδα στη σελίδα της εταιρίας οτι αυτό γίνεται για τις παραδοτέες βαλίτσες, αλλά δεν ανέφερε κάτι για τις χειραποσκευές.
Μήπως ξέρετε κάτι;
Για την ιστορία, στην ιστοσελίδα της αναφέρει με κάθε λεπτομέρεια τι επιτρέπεται ως χειραποσκευή και σε τι διαστάσεις.
https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq/baggage/ettitpetoueva-opia-xeipatookevwc
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom