Χιόνια χιόνια χιόνια.........αλλά πού;

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Ανοίγω αυτό το θέμα για αλληλοενημέρωσή μας σχετικά με την κατάσταση του χιονιού σε διάφορα μέρη της Ελλάδος Πόλεις, Χιονοδρομικά, δρόμοι κλ...
Όσοι επιθυμούν λοιπόν μπορούν να γράψουν αλλά και φωτογραφίες να επισυνάψουν.
Αφορμή πήρα από το μετεωρολογικό δελτίο που αναφέρει ότι απο αύριο Πέμπτη 22-12-2011 θα έχουμε χιόνια κατά τόπους καθώς επισης και την Κυριακή 25-12, ενω ήδη σε ορισμένα Χιονοδρομικά χιονίζει όπως τα Καλάβρυτα..
Στο Χ/Κ Πισοδέρι έχει 35 εκ χιόνι και λειτουργεί ένα baby lift ενω στο Χ/Κ Καϊμακτσαλάν 20 εκ χιόνι και λειτουργούν 2 baby lift......
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
οι φωτο σου δεν ανοιγουν..
Καλαβρυτα παρκινγκ..

 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Εμένα με ενημέρωσαν οτι στο δρόμο Καλαμάτα-Σπάρτη (στον αγαπημένο Ταϋγετο) η κυκλοφορία διεξάγεται δύσκολα και μόνο με αλυσίδες...
(πόσο θα ήθελα να ήμουν σε κάνα ταβερνάκι εκεί πάνω με τζάκι και κρασάκι....)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αύριο είπαν και για χιόνια στη Θεσσαλονίκη, ελπίζω να ξυπνήσω και να δω το Χορτιάτη στα λευκά του .....
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
μπαααα για χιονονερο βλεπω στο meteo.gr μεσα στη Θεσσαλονικη .. Ο Σοχος και το Ωραιοκαστρο δεν ειναι πιο ψηλα;;; μονο εκει λεει χιονοπτωση ..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Εμένα με ενημέρωσαν οτι στο δρόμο Καλαμάτα-Σπάρτη (στον αγαπημένο Ταϋγετο) η κυκλοφορία διεξάγεται δύσκολα και μόνο με αλυσίδες...
(πόσο θα ήθελα να ήμουν σε κάνα ταβερνάκι εκεί πάνω με τζάκι και κρασάκι....)


Χμ ..ελπιζω να μη χρειαστουμε αλυσιδες ..στο Τριπολη -Σπαρτη οπου λεμε να κατεβουμε Πρωτοχρονια ή μεχρι τοτε να εχουν παρει τα χιονια...ασε μην πω .
Μαλλον σε λαθος τοπικ ειμαι ...:xmas_twisted:
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
το ΧΚ Καλαβρύτων ανοίγει λέει 23/12. άντε καλές κατεβασιές, χωρίς τραυματισμούς!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
80εκ φρέσκο χιόνι στο Χ.Κ. Πισοδερίου. Πάνω από 50 εκ σε Χ.Κ. Καϊμακτσαλάν, Βασιλίτσας, Σελίου, 3-5 Πηγαδιών, 40 εκ στα Χ.Κ. Φαλακρού, Ελατοχωρίου, Καρπενησίου, Μετσόβου, Περτουλίου. Πάνω από 20 εκ σε Χ.Κ. Καλαβρύτων, Λαϊλιά, Βιτσίου και Παρνασσού. Ανοιχτό από σήμερα το τελευταίο για χιονοδρομία. Το Χ.Κ. Καϊμακτσαλάν είναι σε αναστολή λόγω της συνεχιζόμενης χιονόπτωσης. Τα περισσότερα χιονοδρομικά αναμένεται να λειτουργήσουν από αύριο ή μεθαύριο και κατά την περίοδο των γιορτών. Σήμερα αναμένεται να λειτουργήσει και το Χ.Κ. Καρπενησίου, αλλά για την ώρα γίνονται προσπάθειες αποχιονισμού του δρόμου. Αύριο ανοίγουν τα Χ.Κ. Καλαβρύτων, Περτουλίου, Γεροντόβραχου και Βασιλίτσας με δωρεάν χρήση των lifts στο τελευταίο.

Πληροφορίες απο Snow Report

Για Πήλιο τζίφος προς το παρόν 3-4 εκ αλλά είμαστε αισιόδοξοι για το βράδυ.....Ίσως ξυπνήσουμε αύριο με χιονισμένο το Πήλιο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom