Χορευτό - Πήλιο

Meredith

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη ή Βαρκελώνη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Λος Άντζελες
Καλησπέρα! Ψάχνοντας κάποιες πληροφορίες για το Χορευτό, έπεσε το μάτι μου στο site σας! Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε βέβαια, αν το Χορευτό συνδέεται με λεωφορείο με την παραλία των Αγίων Σαράντα?
Διότι θα πάω τριήμερο στο Χορευτό και δεν θα υπάρχει αυτοκίνητο..
Επίσης, επειδή μου είπαν οτι είναι μόνο 3 χιλιόμετρα οι Άγιοι Σαράντα, μπορεί κανείς να καλέσει εύκολα ταξί?
 

Ringo_Starr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Έμεινα το περσινο καλοκαίρι Πήλιο και έμεινα άφωνος από τις όμορφες παραλίες και το φυσικό τοπίο. Άγιοι Σαράντα για μπάνιο και μετά Χορευτό για καλό φαγητό. Άγιοι Σαράντα, Πλάκα και Μυλοπόταμος νομίζω είναι οι 3 καλύτερες παραλίες του Πηλίου.... Γενικά μας άρεσε πάρα πολύ και ήταν από τις λίγες διακοπές που έχω βγάλει τόσες φωτογραφίες από φύση! Λεωφορείο από ότι ξέρω δεν πάει από Χορευτό Άγιους Σαράντα, οπότε ή με ταξί ή με αυτοκίνητο μόνο. Για όσους ενδιαφέρονται μείναμε στην Μακρυράχη σε ένα πολύ καλό ξενοδοχείο και βόλεψε τελικά γιατί ήταν ακριβώς στη μέση από όλες τις καλές παραλίες που κάναμε τις εξορμήσεις μας... Γενικά είδαμε πολλά πράγματα, περάσαμε όμορφα και συστήνω ανεπιφύλακτα εκείνη την πλευρά του Πηλίου για καλοκαιρινές διακοπές...
Α! το ξενοδοχείο το λένε Astromeria, (Το Ξενοδοχείο-astromeria.gr) καθαρό, με νορμάλ τιμή και πολύ φοβερό κλίμα από τα παιδιά που το έχουν.
 

stave250

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλό το Χορευτό και οι Άγιοι Σαράντα, αλλα η καλύτερη παραλία πιστεύω οτι είναι της Φακίστρας στην Τσαγκαράδα.
Φοβερή ομορφιά, μικρή σε μέγεθος αλλά αυτό το περπάτημα δεν "παίζεται" με τίποτα.
Χαλάλι όμως...
Μείναμε σε ένα καινούργιο ξενοδοχείο στην Τσαγκαράδα "Πεντανέμι" το οποίο εντελώς τυχαία το βρίκαμε απο αυτό το site http://www.gopelion.gr

Αξίζει όμως να πάμε το χειμώνα? (του χρόνου ίσως)
 

tdm

Member
Μηνύματα
71
Likes
3
Δεν εχω ταξιδέψει στο πήλιο και σκέφτομαι να το κάνω μετά τα χριστούγεννα για 4-5 μέρες. Το προτείνετε η να το αφήσω καλύτερα για άνοιξη - καλοκαίρι;

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom