Κούβα Χρειάζομαι βοήθεια για Κούβα...

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ θα έκανα
3 Αβάνα
1 βινιαλες
2 τρινιδαδ
1 Αβάνα

Με shared taxi βγαίνει, με λεωφορεία χάνεις πολύ χρόνο κι έχεις ελάχιστο.

Αν έκοβα κάτι ανάμεσα σε Τρινιδαδ και Βινιαλες, προσωπικά θα έκοβα το δεύτερο. Αλλά στις μέρες που έχεις, βγαίνει.
 
Μηνύματα
235
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Εγώ θα έκανα
3 Αβάνα
1 βινιαλες
2 τρινιδαδ
1 Αβάνα

Με shared taxi βγαίνει, με λεωφορεία χάνεις πολύ χρόνο κι έχεις ελάχιστο.

Αν έκοβα κάτι ανάμεσα σε Τρινιδαδ και Βινιαλες, προσωπικά θα έκοβα το δεύτερο. Αλλά στις μέρες που έχεις, βγαίνει.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση. Δηστυχώς επειδη δεν έχω παρεά για να μοιραστω τα έξοδα του ταξι και ο χρονός είναι λίγος μάλλον θα την βγάλω στον Τρινιδαδ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση. Δηστυχώς επειδη δεν έχω παρεά για να μοιραστω τα έξοδα του ταξι και ο χρονός είναι λίγος μάλλον θα την βγάλω στον Τρινιδαδ.
Ξαναλέω ότι θα είναι shared taxi, δηλαδή ο ιδιοκτήτης του σπιτιού θα έχει φροντίσει να σε βάλει σε ταξί με άλλους ταξιδιώτες, στο κόστος περίπου του λεωφορείου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για όσους σκέφτονται να συνδυάσουν την Κούβα με κάτι άλλο, η νεα loco θυγατρική της Copa ονοματι wingo εχει κανει δυναμικό μπασιμο με τιμές που ούτε ονειρευομασταν κάποτε, πχ 180 για Μπογοτα η Παναμά. Όλα αυτά μετά τις απειλές του Τραμπ που διώχνουν την Avianca από την Κούβα από τις 15.1 οριστικά.
 

Γαλάτεια

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημέρα στη παρέα, θα ήθελα να μου πεί κάποιος την άποψή του, σκέφτομαι να ταξιδέψω στη Κούβα καλοκαίρι και σκέφτομαι τον Ιούνιο, θέλω να με πληροφορήσετε εαν έχετε κάνει αυτό το ταξίδι Ιούνιο τι καιρικές συνθήκες θα συναντήσω εκεί γιατί έχω διαβάσει ότι έχει πολλες βροχές, ισχύει αυτό η όχι?? αξιζει να πάω τότε η να σκεφτώ για άλλη εποχή?? δεν ρωτάω για εμπειρίες γιατί έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις ιστορίες ατόμων που έχουν πάει και έχω μάθει αρκετά πράγματα αλλά αν θυμάμαι καλά σε καμία δεν διάβασα τι μήνα πήγαν και τι καιρό έκανε τις μέρες που ήταν εκεί.
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλημέρα στη παρέα, θα ήθελα να μου πεί κάποιος την άποψή του, σκέφτομαι να ταξιδέψω στη Κούβα καλοκαίρι και σκέφτομαι τον Ιούνιο, θέλω να με πληροφορήσετε εαν έχετε κάνει αυτό το ταξίδι Ιούνιο τι καιρικές συνθήκες θα συναντήσω εκεί γιατί έχω διαβάσει ότι έχει πολλες βροχές, ισχύει αυτό η όχι?? αξιζει να πάω τότε η να σκεφτώ για άλλη εποχή?? δεν ρωτάω για εμπειρίες γιατί έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις ιστορίες ατόμων που έχουν πάει και έχω μάθει αρκετά πράγματα αλλά αν θυμάμαι καλά σε καμία δεν διάβασα τι μήνα πήγαν και τι καιρό έκανε τις μέρες που ήταν εκεί.
Γεια σου και σένα.

Στατιστικά βρέχει περισσότερο από άλλους μήνες, αλλα προσωπικά τον βρίσκω πολύ καλό μήνα: μεγάλη διάρκεια ημέρας, ελάχιστοι τουρίστες, καλύτερες τιμές, όχι τραγική ζέστη, οι βροχές συνήθως περιορίζονται σε 1-2 ώρες νωρίς το απόγευμα.

histo_mm.php.png
 

Γαλάτεια

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σου και σένα.

Στατιστικά βρέχει περισσότερο από άλλους μήνες, αλλα προσωπικά τον βρίσκω πολύ καλό μήνα: μεγάλη διάρκεια ημέρας, ελάχιστοι τουρίστες, καλύτερες τιμές, όχι τραγική ζέστη, οι βροχές συνήθως περιορίζονται σε 1-2 ώρες νωρίς το απόγευμα.
Σ' ευχαριστώ πολύ Yorgos για την άμεση ανταπόκρισή σου με έβγαλες απο το δίλλημα γιατί δεν ήξερα να αποφασίσω για Ιούνιο η για άλλο μήνα, να είσαι καλα!! :)
 
Last edited by a moderator:

reiko

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
βλεπω στις ιστοριες οτι ολοι πινουν χωρις φοβο ποτα-κοκτειλ. Ο παγος των μαγαζιων ειναι απο εμφαλιομενο νερο?
 

Manos46

Member
Μηνύματα
589
Likes
2.461
Ταξίδι-Όνειρο
???
βλεπω στις ιστοριες οτι ολοι πινουν χωρις φοβο ποτα-κοκτειλ. Ο παγος των μαγαζιων ειναι απο εμφαλιομενο νερο?
Μετά το δεύτερο- τριτο κοκτέϊλ δεν θα σε νοιάζει τίποτα :haha::haha:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
βλεπω στις ιστοριες οτι ολοι πινουν χωρις φοβο ποτα-κοκτειλ. Ο παγος των μαγαζιων ειναι απο εμφαλιομενο νερο?
Ε σε κάποιο ακριβό ξενοδοχείο μπορεί. Αλλού μπααααααα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom