Αυστρία Τσεχική Δημοκρατία Χριστουγεννα->Πράγα ή Βιέννη?

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Οι άνθρωποι της Τσεχίας και των Ανατολικών μπλοκ γενικά είναι λίγο ψυχροι λόγω του ρατσισμού που τους διακατέχει. Δεν έχουν όμως και άδικο γιατι πολλές χώρες πάτησαν στη φτώχια τους επάνω και θυσαύρισαν. Πολλές βιομηχανίες της Τσεχίας τις εκμεταλλεύονται πλέον Γερμανοί.Και τα καλύτερα σπίτια που υπάρχουν εκεί, ανήκουν σε βραίους, Γερμανούς ,Αυστριακούς. Στην Ουγγαρία είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα ως προς τη συμπεριφορά στους Ελληνες. Εκει μας αγαπούν. Αλλα η Τσεχία ειναι το ίδο με όλους. Επαθε πολλά απο τους ξένους.
ψυχροί είναι, μέχρι να τους μιλήσεις στα Τσεχικά, μετά θα γίνει ο καλύτερος τους φίλους, κι σκέψου ότι τους Πολωνούς δε τους χονεύουν, μιας κι η Πολωνία έστειλε στρατό στην Επανάσταση της Πράγας (λες κι είχε άλλη επιλογή τότε). Ταξιδεύω χρόνια στο Ανατολικο Μπλοκ, κι μπορώ να πω, πως τους πιο ανοιχτούς ανθρώπους θα βρεις από τα σύνορα Γερμανίας μέχρι κι το Βλαδιβοστόκ ;)

Προσοχή μόνο γιατι όπως και σε όλα τα Ανατολικά μπλοκ, το κλέψιμο είναι έντονο και απο μικρά παιδιά.
Μύθος. Δε είναι Μόνο στο Ανατολικό μπλοκ, άλλα σχεδόν σε όλη την Ευρώπη. Μη μας ρίχνεις στο κακό τσουβάλι :p:p:p
 

ANDREAS AD.

Banned
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΟΥΚΕΤ
Xαχαχαχαχαχα!!! Ναι θα μπορουσα να πω οτι εχεις δικιο αλλα μονο στα Ανατολικά μπλοκ και στη Τουρκία το έζησα αυτό
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Xαχαχαχαχαχα!!! Ναι θα μπορουσα να πω οτι εχεις δικιο αλλα μονο στα Ανατολικά μπλοκ και στη Τουρκία το έζησα αυτό
καλά, άμα πας με το πορτοφολι γεμάτο, στην Κωλότσεπη, κι στο Λονδίνο θα στο βουτίξουν ;)

εμένα 3 φορές πήγαν να μου κλέψουν το πορτοφόλι (κι τις 3 ο πορτοφολάς έφυγε με σπασμένα τα 3 δάκτυλα) σε Αθήνα, Μιλάνο κι Αμστερνταμ :Ρ
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Οι άνθρωποι της Τσεχίας και των Ανατολικών μπλοκ γενικά είναι λίγο ψυχροι λόγω του ρατσισμού που τους διακατέχει. Δεν έχουν όμως και άδικο γιατι πολλές χώρες πάτησαν στη φτώχια τους επάνω και θυσαύρισαν. Πολλές βιομηχανίες της Τσεχίας τις εκμεταλλεύονται πλέον Γερμανοί.Και τα καλύτερα σπίτια που υπάρχουν εκεί, ανήκουν σε βραίους, Γερμανούς ,Αυστριακούς. Στην Ουγγαρία είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα ως προς τη συμπεριφορά στους Ελληνες. Εκει μας αγαπούν. Αλλα η Τσεχία ειναι το ίδο με όλους. Επαθε πολλά απο τους ξένους.
για τσεχια μεγάλο ψέμα και ανακρίβεια αυτό με τους Ελληνες-αντιθετα θα ελεγα για Ουγγαρία
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.000
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλά, άμα πας με το πορτοφολι γεμάτο, στην Κωλότσεπη, κι στο Λονδίνο θα στο βουτίξουν ;)

εμένα 3 φορές πήγαν να μου κλέψουν το πορτοφόλι (κι τις 3 ο πορτοφολάς έφυγε με σπασμένα τα 3 δάκτυλα) σε Αθήνα, Μιλάνο κι Αμστερνταμ :Ρ
Εμένα πάλι, μόνο 2 φορές μου έχει συμβεί, και τις 2 στη Σόφια...
 

ANDREAS AD.

Banned
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΟΥΚΕΤ

ANDREAS AD.

Banned
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΟΥΚΕΤ
για τσεχια μεγάλο ψέμα και ανακρίβεια αυτό με τους Ελληνες-αντιθετα θα ελεγα για Ουγγαρία
Πάντως εμάς στην Ουγγαρία μας είχαν με το χαμόγελο στα χείλη και ήταν άκρως καλωσυνατη. Και μου έκανε εντύπωση που πιστεύουν οτι εμεις οι Ελληνες έχουμε λεφτά.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το topic ανοίγει πάλι αφού έγινε εκκαθάριση.

Μπορείτε να συνεχίσετε on topic.

Και μια παράκληση: μην ταϊζετε τα troll. Μια αναφορά είναι αρκετή για να παίρνουν τη βόλτα τους.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.432
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Χριστούγεννα ήμουν πέρσυ στη Βιέννη λοιπόν !
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom