Γενικά Ιταλία Πολωνία Χριστουγεννιάτικες αναζητήσεις...Ιταλία;Πολωνία;ψαχνω πληροφορίες και ιδέες!!!!

Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Εδιμβούργο προλαβαίνεις εισητήρια ..το θέμα είναι η διαμονή ... για 6 φίλους μου έκλεισα διαμέρισμα με 950 ευρώ και ήταν το φτηνότερο και για τους 6 ...γενικά όμως χτυπάνε τις τιμές στα B&B.. ειδικά την πρωτοχρονιά με το Hogmanae που γίνεται ο πανικός από κόσμο... τώρα βέβαια θα βγάλουν προσφορές οταν τελειώσει το φεστιβάλ τους!!!

950 ευρώ για πόσες μέρες;Δηλαδή ένα καθαρό,απλό Β&Β σε απόσταση φυσιολογική πόσο πιστεύεις ότι χρεώνει το δίκλινο για Χριστούγεννα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Εδιμβούργο προλαβαίνεις εισητήρια ..το θέμα είναι η διαμονή ... για 6 φίλους μου έκλεισα διαμέρισμα με 950 ευρώ και ήταν το φτηνότερο και για τους 6 ...γενικά όμως χτυπάνε τις τιμές στα B&B.. ειδικά την πρωτοχρονιά με το Hogmanae που γίνεται ο πανικός από κόσμο... τώρα βέβαια θα βγάλουν προσφορές οταν τελειώσει το φεστιβάλ τους!!!
Βρήκα αυτό σε τρελή προσφορά με 60% έκπτωση Booking.com: Jurys Inn Edinburgh, Εδιμβούργο, Ηνωμένο Βασίλειο - 1167 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Αν ψάξεις βρίσκεις...
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική

Το θέμα είναι ότι με 60% εκπτωση σου δίνει χωρίς πρωινό ένα δίκλινο 80 ευρω το βράδυ περίπου,είναι δηλαδή αρκετά ακριβά αν σκεφτείς ότι εμείς πήγαμε Βουδαπέστη σε 1 ξενοδοχείο ίδιας κατηγορίας με 60 ευρώ το βράδυ.Πάντως σε σχέση με τα ξενοδοχεία που κοιτάζω τώρα για ενδιβούργο είναι το οικονομικότερο!
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
κοιτα εγώ θα μείνω στην αδερφή μου που μένει μόνιμα εκει. Οι φίλοι μου για 7 μέρες σύνολο θα δώσουν τόσα... τώρα μπορείς να πας και για 3 μέρες αλλά κατα τη γνώμη μου δεν αξίζει ... θεωρώ λοιπόν ότι καλύτερη περιοδος και πιο φτηνά είναι από Άνοιξη και μετά που ο καιρός είναι και πιο καλός...
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
κοιτα εγώ θα μείνω στην αδερφή μου που μένει μόνιμα εκει. Οι φίλοι μου για 7 μέρες σύνολο θα δώσουν τόσα... τώρα μπορείς να πας και για 3 μέρες αλλά κατα τη γνώμη μου δεν αξίζει ... θεωρώ λοιπόν ότι καλύτερη περιοδος και πιο φτηνά είναι από Άνοιξη και μετά που ο καιρός είναι και πιο καλός...

ωραία!Δηλαδή για Ενδιβούργο πιστεύεις οτι είναι καλύτερα Πάσχα ή καλοκαίρι (μπορώ να λείπω μόνο σε εποχή σχολικών διακοπών) για 5-6 μερες?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Το θέμα είναι ότι με 60% εκπτωση σου δίνει χωρίς πρωινό ένα δίκλινο 80 ευρω το βράδυ περίπου,είναι δηλαδή αρκετά ακριβά αν σκεφτείς ότι εμείς πήγαμε Βουδαπέστη σε 1 ξενοδοχείο ίδιας κατηγορίας με 60 ευρώ το βράδυ.Πάντως σε σχέση με τα ξενοδοχεία που κοιτάζω τώρα για ενδιβούργο είναι το οικονομικότερο!
Για το πιο οικονομικό που υπάρχει, αλλά στοιχειώδεις παροχές, δες στο Easyhotel.com. easyHotel Κάπου 50-60 λίρες το δίκλινο. Αλλιώς αλλάζετε προορισμό!
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
ωραία!Δηλαδή για Ενδιβούργο πιστεύεις οτι είναι καλύτερα Πάσχα ή καλοκαίρι (μπορώ να λείπω μόνο σε εποχή σχολικών διακοπών) για 5-6 μερες?
Θεωρώ ότι ναι είναι καλύτερα ..μόνο το καλοκαίρι απέφυγε τον Αυγουστο γιατί έχουν το Φεστιβαλ και θα είναι στα ύψη πάλι όλα.. πάσχα που κοιτούσα είχαν τη μισή τιμή απο ότι τα Χριστούγεννα... και μεγαλύτερη η μέρα.. καλύτερα κοίτα για αλλού...
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Γενικα Σκωτια παίζει να είναι πανακριβα γενικα. Δλδ , περαν του δωματιου, θα χαλας πολλα και εξω. Καλυτερα να το αφησεις για αλλη εποχη.....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Το θέμα της διάρκειας της μέρας είναι όντως μεγάλο πρόβλημα. Παίζει να σκοτεινιάζει και από τις 4 το απόγευμα.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Για το πιο οικονομικό που υπάρχει, αλλά στοιχειώδεις παροχές, δες στο Easyhotel.com. easyHotel Κάπου 50-60 λίρες το δίκλινο. Αλλιώς αλλάζετε προορισμό!
Θα το κοιτάξω!Αν και απ'ότι λέει η Κάτια τα Χριστούγεννα δεν είναι και η καλύτερη περίοδος καιρικά!Και αν όντως νυχτώνει απο τόσο νωρίς δεν θα μπορέσουμε να το γυρίσουμε οπως θα θέλαμε!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Αρα γενικά αφήνουμε το Ενδιβούργο προς το παρόν!Περιμένουμε πληροφορίες απο τον Θαναση για Βαρσοβία-Κρακοβία :) και ψάχνουμε για Βουκουρέστι!Εντυπωσιάστηκα που δεν έχω ακούσει πολλά για Μιλάνο και Βενετία...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Αν η πόλη έχει καλές υποδομές, κι έχεις αντοχές στο κρύο, γυρίζεις. Λογικά, η κεντρική Ευρώπη είναι χειρότερη από άποψη παγωνιάς. Η Αγγλία και Ιρλανδία έχουν ήπιους χειμώνες (Ρεύμα του Κόλπου), αλλά υγρούς. Αλλιώς κινηθείτε στο ίδιο με μας γεωγραφικό πλάτος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.305
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom