Χριστουγεννιάτικος προορισμός για ταξίδι του μέλιτος

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Παιδιά όπως ανέφερα και στον τίτλο, ψάχνω χριστουγεννιάτικο προορισμό για ταξίδι του μέλιτος...μας αρέσει πολύ να ταξιδεύουμε χειμώνα, το προτιμούμε και οι δυο, οπότε σκεφτήκαμε πως τα Χριστούγεννα που θα είναι όλα στολισμένα θα είναι πολύ ωραία! Βέβαια έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας μέχρι το 2013 αλλά εμένα περισσότερο με απασχολεί το ταξίδι, παρά τί χρώμα θα είναι το τούλι στη μπομπονιέρα. Φέτος θα πάμε Λονδίνο, πάλι τα Χριστούγεννα, και είπα αν αντέξω το κρύο, να σκεφτούμε να πάμε Βόρεια Ευρώπη. Τί έχετε να μου προτείνετε?
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Εγώ λέω να πραγματοποιήσεις το ταξίδι-όνειρό σου και να πάτε μήνα του μέλιτος Χριστούγεννα στη Νέα Υόρκη...!

 
Last edited by a moderator:

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
εγω θα παω στην μπρυζ ειναι παρα μα παρα πολυ ρομαντικα λενε... οτι πρεπει για honey moon....
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Βιεννη!Χειμερινος ρομαντικος προορισμος!
Έχουμε πάει Αυστρία και είναι όντως πολύ όμορφα...σαν χώρα αρέσει πολύ στον αρραβωνιαστικό μου και θέλει πολύ να ξανπάμε κάποια στιγμή, αλλά εγώ θέλω κάτι διαφορετικο...πολύ καλή πρόταση πάντως...

Εγώ λέω να πραγματοποιήσεις το ταξίδι-όνειρό σου και να πάτε μήνα του μέλιτος Χριστούγεννα στη Νέα Υόρκη...!

εγω θα παω στην μπρυζ ειναι παρα μα παρα πολυ ρομαντικα λενε... οτι πρεπει για honey moon....

Χριστούγεννα θα πάτε...? πολύ ωραία ιδέα, μπράβο...! Πότε με το καλό?
 
Last edited by a moderator:

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
Ναι maraki-25 Χριστούγεννα θα πάμε, πάντα ήθελα πάω, στις 22 φεύγουμε μέχρι 26 Δεκεμβρίου!!!

Λαπωνία, επίσης όνειρο ζωής τι πιο χριστουγεννιάτικο...??? Αν υπάρχει χρόνος και λεφτά εκεί να πάτε!! Επίσης και για Ηallstat μπορείς να δεις...
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι maraki-25 Χριστούγεννα θα πάμε, πάντα ήθελα πάω, στις 22 φεύγουμε μέχρι 26 Δεκεμβρίου!!!
Σας εύχομαι να περάσετε τέλεια! Όταν γυρήσετε με το καλό, περιμένουμε εντυπώσεις...θέλω να παίρνω ιδέες. Και κάτι άλλο, είδα πως ταξίδι όνειρο για σε'να είναι το hallstatt...παρόλο που έχω πάει Αυστρία, δεν ξέρω ούτε κατά πού πέφτει. Πάντως από φωτό που είδα είναι μαγικά...πώς και δεν πάτε εκεί για honeymooon?
 

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
Σ'ευχαριστώ πολύ maraki.. :) Εύχομαι και για σας το ίδιο αν και είμαι σίγουρη πως θα περαστέ τέλεια γιατί δεν υπάρχει τίποτα πιο ωραίο από ένα ταξίδι με κάποιον που αγαπάς! Δεν κλείσαμε για hallstat γιατί βρήκαμε πιο φθηνά εισιτήρια με την ryanair για charleroi και είναι και λίγο πιο κοντά η μπρύζ από τις Βρυξέλλες που θα προσγειωθούμε απ'οτι είναι το hallastat από Βιέννη και είπαμε να πάμε και λίγο Βρυξέλλες να πάρουμε μια γεύση ενώ Βιέννη έχουμε πάει!!!
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
Φινλανδία - Λαπωνία! Το δικό μου γαμήλιο ταξίδι ήταν αυτό και το προτείνω ανεπιφύλακτα. Εμείς πήγαμε 1-6 Ιανουαρίου. Είναι σαν παραμύθι στο Rovaniemi τα Χριστούγεννα. Τρομερή εμπειρία βόλτα με ταράνδους, με χάσκυ, κρουαζιέρα με παγοθραυστικό.... snowmobile...το μόνο που δεν καταφέραμε να δούμε είναι το σέλας :( εύχομαι ο καιρός εσάς να σας βοηθήσει και να το δείτε!
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σ'ευχαριστώ πολύ maraki.. :) Εύχομαι και για σας το ίδιο αν και είμαι σίγουρη πως θα περαστέ τέλεια γιατί δεν υπάρχει τίποτα πιο ωραίο από ένα ταξίδι με κάποιον που αγαπάς! Δεν κλείσαμε για hallstat γιατί βρήκαμε πιο φθηνά εισιτήρια με την ryanair για charleroi και είναι και λίγο πιο κοντά η μπρύζ από τις Βρυξέλλες που θα προσγειωθούμε απ'οτι είναι το hallastat από Βιέννη και είπαμε να πάμε και λίγο Βρυξέλλες να πάρουμε μια γεύση ενώ Βιέννη έχουμε πάει!!!
Σωστά το σκεφτήκατε...έτσι και αλλιώς, έχετε χρόνο να πάτε όποτε θέλετε στο hallstatt!

Φινλανδία - Λαπωνία! Το δικό μου γαμήλιο ταξίδι ήταν αυτό και το προτείνω ανεπιφύλακτα. Εμείς πήγαμε 1-6 Ιανουαρίου. Είναι σαν παραμύθι στο Rovaniemi τα Χριστούγεννα. Τρομερή εμπειρία βόλτα με ταράνδους, με χάσκυ, κρουαζιέρα με παγοθραυστικό.... snowmobile...το μόνο που δεν καταφέραμε να δούμε είναι το σέλας :( εύχομαι ο καιρός εσάς να σας βοηθήσει και να το δείτε!
Τέτοια λέγε μου!!!!!!!:DΠότε πήγατε?Σας κόστισε πολύ? Πού μένατε?
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
Εμείς πήγαμε το 2010 Ιανουάριο! Το ταξίδι μας το κλείσαμε με γκρουπ τον Οκτώμβρη όμως και η τιμή του ήταν 1300€ τό άτομο και μέσα περιλαμβάνοταν όλες οι δραστηριότητες και η κρουαζιέρα κλπ. Μέναμε στο Κούσαμο και από εκεί μας πήγαιναν παντού και στο Rovaniemi και στους ταράνδους, χάσκυ, παγοθραυστικό κλπ. Την τελευταία μέρα μας πήγαν στο Ελσίνκι και μείναμε και μια μέρα εκεί. Ότι θελήσεις και μπορώ να σε βοηθήσω ευχαρίστως ρώτα με!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.624
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom