Τσεχική Δημοκρατία Χριστούγεννα Πράγα!!!

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Συνηθως τις εντυπωσεις τις ειχαμε στο μυαλο μας ,στη καρδια,στα ματια....και στη βαλιτσα βαζαμε τα ψωνια μας....τωρα με οτι συμβαινει γυρω μας...τι να πω:)
Δυστυχώς τώρα πια το μόνο που δεν βάζουμε στην βαλίτσα είναι ψώνια.........
 

Valasia

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία!!

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Καλημερα!!!
Πως περάσατε στην όμορφη Πράγα;;;
καλημέραααααααα
Περασαμε πολυ όμορφα, τέλεια μπορώ να πω. Πραγματικά ειναι μια μαγική πόλη, και τώρα στις γιορτές ακόμα περισσότερο....... Λίγο χίονι περιμέναμε ....αλλα μόνο για μια μέρα :icon_sad:. Το κρύο αντεχόταν μπορώ να πώ. Νομίζω πως την Τετάρτη που επιστρέψαμε Ελλάδα, εκανε περισσότερο....
Το φαγητό μπορώ να σου πω δεν με ξετρέλανε..περισσότερο ευχαριστηθήκαμε τα τυπου hot dog που είχε στα διάφορα ξυλινα περιπτέρα στις πλατείες...... Στο μοναδικό μαγαζί που ευχαριστηθήκαμε φαγητό ήταν στο Κάρλοβυ Βάρυ σε ένα τύπου καταφύγιο που ανεβαίνεις με το τελεφερίκ δίπλα στο δάσος.
Εαν σας αρέσει η μπύρα πίστεψε με απο αυτή έχει άφθονη και διαφορετικές....
Πάρα πολύ φθηνή πόλη....δεν λέιψαμε απο πουθενά (μαυρό θέατρο, εκδρομή Δρέσδη & Καρλοβυ Βάρυ) και με τα λίγα δώρακια που πήραμε για την επιστροφη, σαν ζευγάρι τις 5 ημέρες χαλάσαμε 450€.
Μείναμε στο Design Hotel elephant....10 λεπτά με τα πόδια απο το κέντρο (δεν το καταλαβαίνεις, γιατί παντού έχεις να χαζέψεις και κάτι) + ακριβώς απέναντι μας στάση μετρο,τραμ, η κεντρική των λεωφορείων και τρένων. Το δωμάτιο πάρα πολύ καθαρό.....και πλούσιο πρωινό. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.
Οτι άλλο χρειάζεσαι εδω είμαι μπορείς να με ρωτήσεις....:icon_biggrin:
 

akoyl

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα,
Σκέφτομαι να ταξιδέψω μετά την πρωτοχρονιά στην Πράγα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος εμπειρία σχετικά με το πρακτορείο travel2prague.gr (με έδρα στην Πράγα). ¨Εχει καλές τιμές, αλλά είναι αξιόπιστο;;; μιας και ζητά εξόφληση 15 ημέρες πριν το ταξίδι.
Ευχαριστώωωωωω εκ των προτέρων
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
καλημέραααααααα
Το φαγητό μπορώ να σου πω δεν με ξετρέλανε..περισσότερο ευχαριστηθήκαμε τα τυπου hot dog που είχε στα διάφορα ξυλινα περιπτέρα στις πλατείες......
Έχει ακόμη εκείνα τα τέλεια στριφογυριστά σαν τσουρεκάκια με ζάχαρη (στη φωτογραφία φαίνεται το όνομα,Trdlo, και το σχήμα του) στην πλατεία Δημαρχείου στους χριστουγεννιάτικους πάγκους? Μία τρώγαμε ένα τέτοιο, μία ένα αλμυρό τηγανόψωμο με άρωμα σκόρδου και τυρί...το 2009-10
PC310708.JPG
 
Last edited:

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Έχει ακόμη εκείνα τα τέλεια στριφογυριστά σαν τσουρεκάκια με ζάχαρη (στη φωτογραφία φαίνεται το όνομα,Trdlo, και το σχήμα του) στην πλατεία Δημαρχείου στους χριστουγεννιάτικους πάγκους? Μία τρώγαμε ένα τέτοιο, μία ένα αλμυρό τηγανόψωμο με άρωμα σκόρδου και τυρί...το 2009-10 View attachment 57596
Οπως το είπες τέλεια....ναι τα ειχε...μετανιωσα που δεν μπορούσα να πάρω ενα μαζί μου στην Ελλάδα. Επίσης ξετρελάθηκα και με τις γκοφρέτες στο Κάρλοβυ Βάρυ....Αχχχχχχχ θέλω να ξαναπάω :icon_sad:
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Οπως το είπες τέλεια....ναι τα ειχε...μετανιωσα που δεν μπορούσα να πάρω ενα μαζί μου στην Ελλάδα. Επίσης ξετρελάθηκα και με τις γκοφρέτες στο Κάρλοβυ Βάρυ....Αχχχχχχχ θέλω να ξαναπάω :icon_sad:
Την ίδια σκέψη είχα κάνει και εγώ, να πάρω στην Ελλάδα μαζί μου ένα!Βρήκα συνταγή στο ίντερνετ πριν λίγο!!
Είχα ξεχάσει τις γκοφρέτες στο Κάρλοβυ...οκ ήταν και αυτές..
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Την ίδια σκέψη είχα κάνει και εγώ, να πάρω στην Ελλάδα μαζί μου ένα!Βρήκα συνταγή στο ίντερνετ πριν λίγο!!
Είχα ξεχάσει τις γκοφρέτες στο Κάρλοβυ...οκ ήταν και αυτές..
Σοβαρα??? Βρήκες συνταγή?>?? Θέλω και εγωωωωωωωωω:clap::clap::clap:
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ

akoyl

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα,
Σκέφτομαι να ταξιδέψω μετά την πρωτοχρονιά στην Πράγα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος εμπειρία σχετικά με το πρακτορείο travel2prague.gr (με έδρα στην Πράγα). ¨Εχει καλές τιμές, αλλά είναι αξιόπιστο;;; μιας και ζητά εξόφληση 15 ημέρες πριν το ταξίδι.
Ευχαριστώωωωωω εκ των προτέρων

Επιστρέψαμε από Πράγα και το ταξίδι ήταν υπέροχο.
Τελικά δεν κλείσαμε από το πρακτορείο travel2prague.gr, αλλά από κάποιο εδώ στην Ελλάδα. Συμπτωματικά η ξεναγός μας εκεί έτυχε να είναι η Katerina Markova, ιδιοκτήτρια του travel2prague.gr.
Κλείνοντας ένα πράγμα μπορώ να πω για την Katerina, καταπληκτική επαγγελματίας πολύ φιλική, ευχάριστη και εξυπηρετική. Την συστήνω αυτή και τον ιστοτόπο της ανεπιφύλακτα.
Κατερίνα σε ευχαριστούμε για μία ακόμη φορά, περάσαμε καταπληκτικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.281
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom