Αυστρία Ιταλία Τσεχική Δημοκρατία Χριστούγεννα: Ρώμη Πράγα ή Βιέννη;

maraki_83

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα σας και από μένα!

Είμαι ένα νέο μέλος και σας ανακάλυψα ψάχνοντας βοήθεια στην εξής απορία: Ιδανικότερος προορισμός για Χριστούγεννα: Ρώμη, Πράγα ή Βιέννη?? (ή κάτι άλλο?)!

Δεν έχω πάει σε κανένα από αυτά τα μέρη και θέλω να κανονίσω κάτι για φέτος τα Χριστούγεννα! Το όνειρό μου είναι να πάω στη Ρώμη αλλά δεν ξέρω αν ενδείκνυται για Χριστούγεννα!

Και βέβαια, η ερώτηση που έρχεται δεύτερη είναι ατομικά ή με πρακτορείο? Αλλά απ' ότι καταλαβαίνω από όσα έχετε γράψει, και με δεδομένο ότι και οι 3 προορισμοί είναι αρκετά τουριστικοί, θα τα καταφέρουμε και μόνοι μας. Σκέφτομαι μόνο να κλείσω το όλο πακέτο (εισιτήρια και ξενοδοχεία) μέσω κάποιου πρακτορείου λόγω αυξημένης ζήτησης για την περίοδο που θέλω!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας!!;):D:)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εφόσον δεν έχεις κλείσει ακόμα εισιτήρια για κείνη την περίοδο, δεν έχει καμμία σημασία τι θα σου προτείνουμε. Πήγαινε όπου βρεις διαθέσιμες θέσεις (το πιθανότερο είναι ότι δε θα υπάρχουν ούτε για Ρώμη, ούτε για Πράγα, ούτε για Βιέννη).
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
έχεις αργήσει πολύ για τις ημέρες που θέλεις να πας.
μην το καθυστερείς όμως άλλο!
και οι τρεις πόλεις είναι ωραίες αλλά αφου το ονειρό σου είναι η ρώμη,
ψάξε για εκεί. αν κρίνω από αυτά που έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ
θα είναι τέλεια η ρώμη τα χριστουγεννα!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
φυσικά Ρώμη να πάς, στην Αιώνια Πολη μαγική όλες τις εποχές. και να κανονίσετε μόνοι σας, το φόρουμ έχει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες.
πρωτα απ' όλα κλείστε ΤΩΡΑ εισητήρια, με ΑΖ φυσικά, που το δίνει σε αχτύπητη τιμή για γιορτές 136Ε το άτομο. εκπληκτική τιμή. ακόμα κάθεσαι?
http://www.alitalia.com/GR_EL/BOOKING/SelectPriceRT.aspx
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
AZ 721

Athens Rome, Fiumicino Saturday, 26 December
18:55
Saturday, 26 December
20:10

AZ 718

Rome, Fiumicino Athens Thursday, 31 December
15:05
Thursday, 31 December
18:05
EUR
283.36

τα 2 ατομα :clap::clap:. έχει δίκιο ο samion κλέιστε τα και μετα κατευθείαν ξενοδοχείο :clap:.
και αφήστε τα group και τα πρακτορεία :)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
AZ 721

Athens Rome, Fiumicino Saturday, 26 December
18:55
Saturday, 26 December
20:10

AZ 718

Rome, Fiumicino Athens Thursday, 31 December
15:05
Thursday, 31 December
18:05
EUR
283.36

τα 2 ατομα :clap::clap:. έχει δίκιο ο samion κλέιστε τα και μετα κατευθείαν ξενοδοχείο :clap:.
και αφήστε τα group και τα πρακτορεία :)
Συμφωνω απολυτα η Ρωμη ειναι πανεμορφη....και οι τιμες για Χριστουγεννα σουπερ.....ας οψετε που δεν εχω αδεια.....αλλιως....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Οπου και να πας δυστυχως δεν θα αποφυγεις τις ορδες των ελληνικων γκρινιαρικων γκρουπ.
Ειδικα στην Βιεννη και στην Πραγα!!
Η Ρωμη ευτυχως ακομη καλα κρατει!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Οπου και να πας δυστυχως δεν θα αποφυγεις τις ορδες των ελληνικων γκρινιαρικων γκρουπ.
Ειδικα στην Βιεννη και στην Πραγα!!
Η Ρωμη ευτυχως ακομη καλα κρατει!!

εχεις παει δηλαδή χριστούγεννα στην πραγα και στην βιέννη και έπεσες πανω σε ελληνικά γκρινιάρικα γκρούπ ????
και στην Ρώμη οχι !!!

για πες μας εχεις προσωπικη εμπειρία .....να μην την πατησουμε οταν θα πάμε :):).
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ναι εχω παει και στην Πραγα και στην Βιεννη και ειδικα στην δευτερη νομιζα οτι βρισκομουν στο Mall !!! Τιγκα στους ελληνες
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ναι εχω παει και στην Πραγα και στην Βιεννη και ειδικα στην δευτερη νομιζα οτι βρισκομουν στο Mall !!! Τιγκα στους ελληνες
στο mall..στο συνταγμα..στην ερμού..στο κολονάκι για καφέ...
οι ορδές των βαρβάρων και στην πράγα και στην βιέννη...στην ρώμη δεν το ενοιωσα αυτο το φαινόμενο..ισως επειδη δεν ειναι πολυ χριστουγεννιατικος προορισμός...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom