Γερμανία Πολωνία Τσεχική Δημοκρατία Χριστούγεννα σε Βερολίνο - Πράγα - Πόζναν

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.424
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τι εννοείς; Ας πούμε αν βάλω μια, της Εθνική την ΕθνοCash, για προέγκριση θα τα κλείσω και όταν πάω στο ξενοδοχείο θα πληρώσω cash;
Ναι παιδί μου.
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
φιλος τα πραγματα ειναι απλα.εχεις 13 ολοκληρες μερες.νοικιασε αυτοκινητο.φανταζομαι δεν θα πας μονος.αρα θα μοιραστεις και τα εξοδα.με τα μμε τα ιδια λεφτα θα σου βγουνε.σου προτεινω να αφησεις πολωνια εξω και να κανεις το βερολινο-πραγα-βαυαρια.π.χ. 5 μερες βερολινο.την 6ημερα φευγεις για πραγα.καθεσαι 4 μερες πραγα και σου μενουν ακομα 4 για βαυαρια που ειναι πανεμορφα τα χριστουγεννα.μοναχο,νυρεμβεργη εχεις πολλες επιλογες εκει.και πετας πισω ελλαδα απο μοναχο.επισης μην ασχολεισαι με ξενοδοχεια κτλ.δες αυτο το www.mowitania.de.θα βρεις διαμερισματαρα αρχοντας θα εισαι.οτι αλλο θελεις ρωτα.το ιδιο ταξιδι εκανα περυσι και περασα φανταστηκα.
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τα έκλεισα όλα (ξενοδοχεία και λεωφορεία) και το μόνο πρόβλημα είναι πώς θα πάω Πόζναν. Δεν μπορώ να βρω τίποτα, ούτε λεωφορεία ούτε τρένα. Δεν ξέρω τι να κάνω.
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
bahn.com - your online travel booking tool for rail journeys, holidays, city trips and car rental

Βάλε αναχώρηση Berlin Hbf και τέρμα Poznan Gl. 65e πήγαινε-έλα το άτομο.
Το δοκίμασα. Πρώτα απ' όλα στο τελευταίο στάδιο μου βγάζει ότι δεν υπάρχει θέση (2 φορές το έκανα). Επίσης, δεν μπορείς να λάβεις το εισιτήριο ηλεκτρονικά και να το εκτυπώσεις, μόνο με ταχυδρομείο. Έχω απελπιστεί!! Τόση ζήτηση έχει το Poznan? :(:(:(:(:(:(
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Eγώ έφτασα μέχρι το τελικό στάδιο και μου έδινε και διαθεσιμότητα και δυνατότητα παραλαβής του εισιτηρίου ηλεκτρονικά. Όμως, έψαξα για ταξίδι σε μια εβδομάδα και όχι τα Χριστούγεννα.

Ψάχνοντας στο site των πολωνικών σιδηροδρόμων, βρήκα ότι εκεί δε σε αφήνει να δεις τη διαδρομή Bερολίνο-Πόζναν μετά τις 10.12.11. Μάλλον είναι ακόμα νωρίς να κλείσεις.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Από Βερολίνο πας στο Πόζναν πολύ εύκολα με λεωφορείο PolskiBus | fast cheap comfortable ή τρένο Tw (έχει πολλά δρομολόγια τη μέρα). Η σελίδα με τα τρένα δεν ξέρω πώς λειτουργεί για κρατήσεις αλλά φαντάζομαι θα μπορείς να κλείσεις κι από το Βερολίνο. Η διάρκεια με τρένο είναι λίγο μικρότερη απ ότι με λεωφορείο.
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Από Βερολίνο πας στο Πόζναν πολύ εύκολα με λεωφορείο PolskiBus | fast cheap comfortable ή τρένο Tw (έχει πολλά δρομολόγια τη μέρα). Η σελίδα με τα τρένα δεν ξέρω πώς λειτουργεί για κρατήσεις αλλά φαντάζομαι θα μπορείς να κλείσεις κι από το Βερολίνο. Η διάρκεια με τρένο είναι λίγο μικρότερη απ ότι με λεωφορείο.
Φίλε μου με έσωσες. Έκλεισα με το PolskiBus. Ελπίζω να είναι αξιόπιστο!! Χίλια ευχαριστώ!!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Φίλε μου με έσωσες. Έκλεισα με το PolskiBus. Ελπίζω να είναι αξιόπιστο!! Χίλια ευχαριστώ!!

Φίλη:D
Είναι αξιόπιστοι, ο ThanasisU2 τους έχει χρησιμοποιήσει αρκετές φορές και τους προτείνει!
Δεν κάνει τίποτα, καλά να περάσεις!!
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Φίλη:D
Είναι αξιόπιστοι, ο ThanasisU2 τους έχει χρησιμοποιήσει αρκετές φορές και τους προτείνει!
Δεν κάνει τίποτα, καλά να περάσεις!!
Τότε ευχαριστώ και το Θανάση!! Πόζναν σου 'ρχόμαστε :D:D:D:D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.540
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom