Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

chriskar83

Member
Μηνύματα
33
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
USA....
Πολύ απλά ψαξε σε ξενοδοχειο μακρία απο το κέντρο που να βρίσκεται κοντα σε σταση μετρο. υπαρχουνε αρκετα posts για Ρώμη. κοιταξετ τα λιγο και θα σε βοηθήσουνε.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Grand Hotel Palazzo Carpegna ..δες αυτό...ειχα μεινει τα προπερσινα χριστουγεννα...
ειναι λιγο εξω αλλα κοντα σε σταση μετρο...
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121

coolalexis

Member
Μηνύματα
92
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδία ξέρει κανείς να μου πει γενικά για την περιοχή parioli στη Ρώμη και συγκεκριμένα για το ξενοδοχείο Degli Aranci?Απο την περιοχή έχει εύκολα πρόσβαση στο κέντρο?Με τα πόδια μπορεί κανείς να πάει?Υπάρχει καλή αστική συγκοινωνία?
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
το εχω αναφερει το domus mea... καλα ηταν εκπληξη...χοτελ
μικρο οικογενειακο στο 5 οροφο..κιτσ διακοσμηση η ρεσεψιον δεν μιλουσε αγγλικα αλλα χαμογελουσε..μονο ο βραδινος μιλουσε....αλλα το δωματιο ηταν καθαρο το μπανιο ολοκαινουργιο και κεντρικο και οικονομικο...και ειχε και ενα βασικο πρωινο και πολυ εντονη ασφαλεια... καμερες κλειδωματα....
ασε παλι το ασανσερ που εκλεινε 2 φορες...
γενικα τοση ασφαλεια δεν μου χει ξανατυχει...μονο στη ρωσια σε αλλο στυλ..
και ειναι οικογενειακο χοτελ με καμια 10αρια δωματια..
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
OK.Περιμενω συντομα απαντηση!:)
Κάτι ακόμη.Τι ώρες τρώνε βραδυνό οι Ιταλοί;Νωρίς ή πιο αργά όπως εμεις;Ρωτάω για να ξερω μην παω κάπου και βρεθώ προ εκπλήξεως με κουζίνες που κλείσανε κτλ.

το χοτελ μου οπως κ το εστιατοριο λα φαμιλια ειναι στην via calatafimi 2 στενο της via volturno.περιοχη σιδηδρομ σταθμου και απο κεντρο εκει κοντα παει το λεωφ 40 αλλα απο οτι ειδα και ενα 9 αλλα αυτο απο που ερχεται δεν ανακαλυψα..
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Μπορειτε να προτεινετε ενα καλο observation point στη Ρωμη με θεα τον Αγιο Πετρο και την υπολοιπη πολη ειτε ειναι αυτο καποια καφετερια σε καποιο ψηλο κτιριο ειτε οτιδηποτε αλλο;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Μπορειτε να προτεινετε ενα καλο observation point στη Ρωμη με θεα τον Αγιο Πετρο και την υπολοιπη πολη ειτε ειναι αυτο καποια καφετερια σε καποιο ψηλο κτιριο ειτε οτιδηποτε αλλο;

την ποιο ωραία θέα από το ποτάμι... πάρε κι ένα espresso doppio στο χέρι θα είναι και low-budget...:D
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
την ποιο ωραία θέα από το ποτάμι... πάρε κι ένα espresso doppio στο χέρι θα είναι και low-budget...:D
Το συγκεκριμενο σημειο το εχω ηδη στο προγραμμα για επισκεψη και απειρες φωτογραφιες.Υπεροχη θεα!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom