Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Καλα κανατε και το αποφασισατε, η Ρωμη ειναι υπεροχη ολες τις εποχες του χρονου. Ειμαι σιγουρη οτι θα περαστε τελεια!
Αληθεια τι τιμη βρισκεις με aegean?
με easyjet( μεσω αθηνων) και alitalia κοιταξες?και με swiss, και με lufthansa μπορειτε να δειτε ακομη και με olympic
για ξενοδοχεια, οταν λες "καλα" τι ακριβως εννοεις και μεχρι ποσα χρηματα διαθετεις?
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
η αλιταλια εχει ακομα απευθειας πτησεις με αυτην πηγα...πηγαινεελα πληρωσα 12οε αλλα πριν 3 μηνες κρατηση
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
καλα αυτο το ντεκουπαζ με γονατισε γυρισα με 41 κιλα.... απο βιβλια περιοδικα κυριως και λιγα υλικα...αχ περισσοτερα οταν αποφασισω να γραψω την αποδραση...και το θαυμα..
 

coolalexis

Member
Μηνύματα
92
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλα κανατε και το αποφασισατε, η Ρωμη ειναι υπεροχη ολες τις εποχες του χρονου. Ειμαι σιγουρη οτι θα περαστε τελεια!
Αληθεια τι τιμη βρισκεις με aegean?
με easyjet( μεσω αθηνων) και alitalia κοιταξες?και με swiss, και με lufthansa μπορειτε να δειτε ακομη και με olympic
για ξενοδοχεια, οταν λες "καλα" τι ακριβως εννοεις και μεχρι ποσα χρηματα διαθετεις?
Ελπίζω να περάσουμε καλά και βασικά να μην αναβληθεί για κάποιο λόγο...Είναι η τρίτη φορά που ξεκινάω να το οργανώνω...Ελπίζω και η τυχερή...Βρήκα με 200 Ε ο άτομο με την aegean...ακριβούτσικο δεν είναι?Για ξενοδοχείο μέχρι 80 το δίκλινο.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Επειδη οργανωνω και γω το ταξιδι μου για την Ρωμη θα σου πω τα δυο αξιοπρεπεστερα και οικονομικοτερα καταλυματα που βρηκα, δεν πηγα ακομα οποτε δεν εχω προσωπικη αποψη ακομα. Το ενα ειναι το Grand Hotel Tiberio που την καλυτερη τιμη την βρηκα μεσω του fastbooking.com και αυτο που κατεληξα ειναι το ferrari b&b μεσω του BBPlanet.it. Καλη επιτυχια
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Ελπίζω να περάσουμε καλά και βασικά να μην αναβληθεί για κάποιο λόγο...Είναι η τρίτη φορά που ξεκινάω να το οργανώνω...Ελπίζω και η τυχερή...Βρήκα με 200 Ε ο άτομο με την aegean...ακριβούτσικο δεν είναι?Για ξενοδοχείο μέχρι 80 το δίκλινο.
τον αυγουστο που ημουν ρωμη εμεινα στο amerikan palace eur το οποιο ηταν απεναντι απο το μετρο και αρκετα φτηνο. 3 αστερο καθαρο- ωραιο πρωινο και πληρωνα 50 € το δικλινο
 

coolalexis

Member
Μηνύματα
92
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
η αλιταλια εχει ακομα απευθειας πτησεις με αυτην πηγα...πηγαινεελα πληρωσα 12οε αλλα πριν 3 μηνες κρατηση
Τώρα το δίνουν ακριβότερα.Σέυχαριστω πάντως...
 

fotinifotini31

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλησπερα ειμαι νεο μελος και πρωτη θα επιχειρησω να ταξιδεψω στο εξωτερικο .
προορισμος μου η γειτονικη μας πολη ιταλια ρωμη.
βρηκα εισητιρια μεσω της αεροπορικης εταιριας αλιταλια φθηνα θεωρω μαζι με φορους 160ευρω και με επιστροφη.
το προβλημα μου ειναι α.δεν γνωριζω ιταλικα θεωρω οτι μιλαν αγγλικα στο αεροπανο
β.δεν εχω κλεισει ακομα και σκοπευω να ταξιδεψω στις 14 οκτωβρη.
καθε πληροφορια δεκτη περιμενω την βοηθεια σας
ευχαριστω
φωτεινη
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
πρώτ'απ'όλα :welcome2: φωτεινή

αρκετές χρήσιμες πληροφορίες θα βρεις εδώ: Ρώμη
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Και οχι μονο εκει. Ξεκινα να ψαχνεις παντου, στις ταξιδιωτικες ιστοριες της Ευρωπης, στις ταξιδιωτικες ιστοριες σε εξελιξη, στην αναζητηση πληροφοριων για Ευρωπη, στο group των Ιταλοφιλων και ισως και στο περι ταξιδιων βρεις κατι.
 

pix_lax82

Member
Μηνύματα
89
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Βορειος Κορέα
Καταρχην να σου πω οτι και γω το πρώτο ταξίδι που εκανα μονος στο εξωτερικό χωρις group ηταν τον Ιουλιο στην Ρώμη. Και βρηκα σχεδον τα πάντα απο εδω και απο το site του tripadvisor.
Τωρα μια καθαρά προσωπική γνωμη εινια να μείνεις στο Termini επειδη απο εκει περνανε ολες οι συγκοινωνίες και μπορεις να πας παντου. Εγω ειχα μεινει στο Serena hotel και εμεινα πολυ ικανοποιημένος.
Καποια στιγμή θα τελειώσω και την ταξιδιωτη μου ιστορια απλα ειχα πολυ τρεξιμο και το εχω αμελήσει.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Όσον αφορά τα αεροπορικά ρίξε μια ματιά αν θες και στην easyjet (οι πτήσεις προς Ρώμη ξεκινούν 15 Οκτώβρη), νομίζω βγαίνει ακόμα πιο οικονομικά! Για ξενοδοχείο, η περιοχή δίπλα στον κεντρικό σταθμό (Termini) έχει πολλές επιλογές και σε διάφορες τιμές. Γενικά απ ότι έχω καταλάβει οι Ιταλοί δεν μιλούν πολύ τ αγγλικά αλλά θα καταφέρεις στην τελική να συνεννοηθείς πιστεύω! Η γλώσσα του σώματος πάντα βοηθάει :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.562
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom