Γενικά Χριστούγεννα 2021 - Πρωτοχρονιά 2022. Που λέτε ?

D

Delmem38110

Guest
είναι πανέμορφο το Λονδίνο στις γιορτές ο καιρός δεν είναι προβλέψιμος από τώρα μπορεί να κάνει οτιδήποτε, αλλά είναι Χαρά Θεού. καμία σχέση με Μιλάνο. επίσης η Μαδρίτη είναι πολύ όμορφα στολισμένη και συνήθως κάνει καλές μέρες. αλλά είναι απόφαση δική σας εσείς πρέπει να πάτε.. δείτε λίγο τι παίζει με τους περιορισμούς και αποφασίστε. κι εγώ στο ΗΒ θα πάω και δεν θα ακυρώσω.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Καλά κάνετε που ξανασκέφτεστε για ακύρωση των εισιτηρίων σας ... Δυστυχώς όλα είναι ρευστά σε αυτή τη δύσκολη εποχή που διανύουμε ...

Κοιτάξτε , ο χειμώνας στη Βόρεια Ιταλία και στο Μιλάνο συγκεκριμένα που σκέφτεστε , είναι βαρύς και με πολλά χιόνια ... Εφόσον όμως έχετε πάει Μαδρίτη , θα σας πρότεινα να πάτε στη Βαρκελώνη ... Αν αποφασίσετε για Βαρκελώνη , δεν θα το μετανιώσετε και θα με θυμηθείτε ...
 

Basla

Member
Μηνύματα
30
Likes
20
Καλά κάνετε που ξανασκέφτεστε για ακύρωση των εισιτηρίων σας ... Δυστυχώς όλα είναι ρευστά σε αυτή τη δύσκολη εποχή που διανύουμε ...

Κοιτάξτε , ο χειμώνας στη Βόρεια Ιταλία και στο Μιλάνο συγκεκριμένα που σκέφτεστε , είναι βαρύς και με πολλά χιόνια ... Εφόσον όμως έχετε πάει Μαδρίτη , θα σας πρότεινα να πάτε στη Βαρκελώνη ... Αν αποφασίσετε για Βαρκελώνη , δεν θα το μετανιώσετε και θα με θυμηθείτε ...
Η Βαρκελώνη οντως είναι πανέμορφη αλλά έχω πάει 4 φορές και για μεγάλο διάστημα .
Όπως και Βιέννη έχω πάει και ήταν επίσης απίθανα .
δυστυχώς όπως τα λέτε , όλα ρευστά ακόμα !
 

Basla

Member
Μηνύματα
30
Likes
20
είναι πανέμορφο το Λονδίνο στις γιορτές ο καιρός δεν είναι προβλέψιμος από τώρα μπορεί να κάνει οτιδήποτε, αλλά είναι Χαρά Θεού. καμία σχέση με Μιλάνο. επίσης η Μαδρίτη είναι πολύ όμορφα στολισμένη και συνήθως κάνει καλές μέρες. αλλά είναι απόφαση δική σας εσείς πρέπει να πάτε.. δείτε λίγο τι παίζει με τους περιορισμούς και αποφασίστε. κι εγώ στο ΗΒ θα πάω και δεν θα ακυρώσω.
Εμείς Λονδίνο θέλαμε εξαρχής και συνεχίζουμε να θελουμε !!
Ηταν να πάμε τον Ιούνιο αλλά ακυρώσαμε εισιτήρια κλπ λόγω της 10ημερης υποχρεωτικής καραντίνας και είπαμε να πάμε τώρα αλλά δυστυχώς νομίζω ότι όσο θελουμε εμείς να πάμε τόσο αυτό δεν μας θέλει .
Είναι πολύ μεγάλη η αύξηση κρουσμάτων και φοβάμαι μήπως τελευταία στιγμή αλλάξουν τα δεδομένα για τους τουρίστες και μετά τελευταία στιγμή θα είναι δύσκολο να κλείσουμε κάτι άλλο όπως το θελουμε
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
και στην ελλαδα εχει μεγαλη αυξηση κρουσματων. Αν ανεβουν λιγο ακομη, θα μεταναστεύσετε σε αλλη χωρα να υποθεσω...
 

Basla

Member
Μηνύματα
30
Likes
20
Έχεις κλείσει αεροπορικο με ακύρωση;Μέχρι πότε πριν την πτήση;
Τα έχω ήδη ακυρώσει τον Ιούνιο και πήρα voucher και έκλεισα πάλι για τον Δεκέμβρη. Θέλω να επικοινωνήσω με την εταιρεία να σιγουρευτώ ότι μπορώ να τα ακυρώσω και να πάρω πάλι voucher . Νομίζω ότι γίνεται
 

Basla

Member
Μηνύματα
30
Likes
20
και στην ελλαδα εχει μεγαλη αυξηση κρουσματων. Αν ανεβουν λιγο ακομη, θα μεταναστεύσετε σε αλλη χωρα να υποθεσω...
Δηλαδή αν λόγω αύξησης κρουσμάτων (40.000 εχτές ) αποφασίσει lock down η υποχρεωτική καραντίνα ….. να πληρώσω 10 μέρες ξενοδοχείο η να του πω του Τζόνσον …. Μεγάλε έρχομαι μην κλείσει τίποτα ;;
Αυτό που πρέπει να πεταχτούν ορισμενοι να πουν κάτι άσχετο …. Δεν το κατάλαβα ποτέ !!!!
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Καλά κάνετε που ξανασκέφτεστε για ακύρωση των εισιτηρίων σας ... Δυστυχώς όλα είναι ρευστά σε αυτή τη δύσκολη εποχή που διανύουμε ...

Κοιτάξτε , ο χειμώνας στη Βόρεια Ιταλία και στο Μιλάνο συγκεκριμένα που σκέφτεστε , είναι βαρύς και με πολλά χιόνια ... Εφόσον όμως έχετε πάει Μαδρίτη , θα σας πρότεινα να πάτε στη Βαρκελώνη ... Αν αποφασίσετε για Βαρκελώνη , δεν θα το μετανιώσετε και θα με θυμηθείτε ...
βαρύς χειμώνας στο Μιλάνο και με πολλά χιονια; από πότε;
ομίχλη και βροχή ναι αλλά χιόνια!!!!
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
βαρύς χειμώνας στο Μιλάνο και με πολλά χιονια; από πότε;
ομίχλη και βροχή ναι αλλά χιόνια!!!!
@ToTheMoonAndBack Έτσι μου χαν πει γνωστοί μου που είχαν πάει εκεί Χειμώνα ...

Η Βαρκελώνη οντως είναι πανέμορφη αλλά έχω πάει 4 φορές και για μεγάλο διάστημα .
Όπως και Βιέννη έχω πάει και ήταν επίσης απίθανα .
δυστυχώς όπως τα λέτε , όλα ρευστά ακόμα !
@Basla Ποιο μήνα είχατε πάει Βιέννη ;;;
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Τα έχω ήδη ακυρώσει τον Ιούνιο και πήρα voucher και έκλεισα πάλι για τον Δεκέμβρη. Θέλω να επικοινωνήσω με την εταιρεία να σιγουρευτώ ότι μπορώ να τα ακυρώσω και να πάρω πάλι voucher . Νομίζω ότι γίνεται
Πρώτα επικοινώνησε με την εταιρεία και ύστερα κρινε.Εγω,εκτός αν αντιμετώπιζα καραντίνα εκεί ή στην επιστροφή δεν θα ακυρωνα τπτ.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Δηλαδή αν λόγω αύξησης κρουσμάτων (40.000 εχτές ) αποφασίσει lock down η υποχρεωτική καραντίνα ….. να πληρώσω 10 μέρες ξενοδοχείο η να του πω του Τζόνσον …. Μεγάλε έρχομαι μην κλείσει τίποτα ;;
Αυτό που πρέπει να πεταχτούν ορισμενοι να πουν κάτι άσχετο …. Δεν το κατάλαβα ποτέ !!!!
και εγω εχω κλεισει για βερολινο δεκεμβριο. ξενοδοχειο κλεινεις πλεον μονο με δωρεαν ακυρωση.
για τα αεροπορικα το βλεπεις μια βδομαδα πριν το ταξιδι αναλογα με την τοτε κατασταση.
το να σκεφτεσαι ακυρωση 2 μηνες πριν λογω πιθανου κλεισιματος ειναι ατοπο πιστευω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom