Ψηφοφορίες και αποτελέσματα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ή μπορεί να ποστάρει 5 αντί για μία και απλά όσες ποσταριστούν πιο πολλές φορές μπαίνουν στο ladder - μήπως ήδη από το πρώτο "ποστάρισμα" έχουμε τη λίστα που θέλουμε;
Ναι, με τη μία.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Άλλο εννοούσα. Ότι μπαίνω εγώ ποστάρω 5 επιλογές, μπαίνεςι εσύ ποστάρεις άλλες 5 (ενδεχομε΄νως κάποιες κοινές), μπαίνουν άλλα 50 μέλη κια ποστάρει ο καθένας τις 5 δικές του.

Στο τέλος πρέπει να μετρήσουμε όλες τις επιλογές, και οι 64 που έχουν ποσταριστεί πιο πολύ, είτε:

α) μπαίνουν στο ladder και ξεκινάει το tournamnet
β) αυτές οι 64 απαρτίζουν ήδη την top-64 λίστα μας (ή αν πάρουμε τις 10 πρώτες, το top-10 μας) αντί να τρέχουμε επιπλέον tournament.

ε;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το α), όλα τα λεφτά είναι το ladder. Και σε κάθε "ζευγάρι" θα γίνεται της Πόπης. Είναι και πιο εύκολο από το να βλέπεις 20-30 φωτό ή επιλογέ και να διαλέγεις την καλύτερη. Σαφώς εθυκολότερο τοπ να έχεις δύο επιλογές και να προχωράς.

Ξαναλέω, σημαντικό το να είναι διπλό ladder, ώστε να μην αποκλείεσαι με την πρώτη ήττα. Και αυτό που είπε η osfialgia ώστε να μην συγκρούονται τα φαβορί από τη φάση των 64.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ωραία πάμε να κάνουμε ένα δοκιμαστικό να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε. Για πείτε ένα topic.

Στο μεταξύ έφτιαξα λογαριασμό στο http://challonge.com/ να δω το tournament κομμάτι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τόπικ: αγαπημένη ευρωπαϊκή πρωτεύουσα
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ok πάω να ανοίξω το τόπικ, να δώσουμε υποχρεωτική τη λίστα 5 επιλογών από κάθε μέλος; ή παραπάνω;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γιατί 5; Ας βάζει μία ο καθένας σε κάθε ποστ κι ας βάζει όσα ποστ (υποψηφιότητες) θέλει. Από και και πέρα τα ποστ (υποψηφιότητες) με τα περισσότερα like, μπαίνουν στο τούρναμεντ.

Αν στο κάθε ποστ ο καθένα προτείνει 5 πόλεις, την κατσαμε.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αν το κάνουμε έτσι, βάζουμε άλλο ένα βήμα (ποστ - λάικ - tournament) στη διαδικασία. Εγώ έλεγα ο καθένας να προτείνει 5 πόλεις, και ότι βγει στο τέλος με τις περισσότερες προτάσεις.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αχταρμάς θα γίνει Δεφ. Ας πούμε ότι εγώ προτείνω Παρίσι-Λονδίνο-ΜΑδρίτη-Βιέννη και... Πρίστινα. Θα μπει κι η Πρίστινα στο τουρνουά; Και με ποιο ράνκινγκ;

Δεν είναι τόσο πολύπλοκο όπως το λέω. Βάζεις εσύ "εγώ προτείνω ΠΑρίσι", κάνουν like όσοι γουστάρουν και σε 10 μέρες ξεκινάει το tournament,με ουσιαστικά mini travel wars.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Η Πριστίνα δε θα μπει αν δε τη βάλει κανένας άλλος. Αν τη βάλουν άλλοι 100 ε θα μπει. Είπα, θα μπουν όσες προτάσεις εμφανιστούν τις περισσότερες φορές.

Αυτό που λες εσύ, κάθε μέλος που θα βάζει την πρότασή του θα πρέπει να τσεκάρει όοοολες τις προηγούμενες προτάσεις για να δει ότι δεν έχει ξαναμπεί. Και μετά να ξαναπεράσει όλα τα ποστ ένα ένα και να κάνει λάικ εκεί που θέλει. Και μετά από 5 μέρες ας πούμε, να το ξανακάνει αυτό, γιατί θάχουν ξαναμπεί άλλες 30 νέες προτάσεις.

Δε ξέρω, σκέφτομαι φωναχτά, δε προσπαθώ να σε πείσω.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.329
Likes
3.469
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Συμφωνώ με το Def -- ειναι λιγο μανικι και καθεται ο χρηστης και να βλέπει ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ τα posts απτην αρχη (ασε που σιγουρα θα υπαρξουν περιπτώσεις διπλο-εγγραφών)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επίσης είναι και το άλλο, βάζω εγώ Παρίσι, και ο επόμενος ήθελε και αυτός να βάλει Παρίσι, αλλά βλέπει ότι έχει ήδη μπει , πρέπει να βάλει κάτι άλλο. Μετά από τα 10-20 πρώτα μηνύματα, οι "δημοφιλείς" προτάσεις θα έχουν μπει, και η συμμετοχή θα είναι πολύ μικρή.

Ίσως δε το σκέφτομαι καλά, αλλά αυτό βλέπω ως πρώτη εικόνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom