Ψηφοφορίες και αποτελέσματα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επίσης είναι και το άλλο, βάζω εγώ Παρίσι, και ο επόμενος ήθελε και αυτός να βάλει Παρίσι, αλλά βλέπει ότι έχει ήδη μπει , πρέπει να βάλει κάτι άλλο.
Ε όχι, βάζει like στο ΠΑρίσι και καθάρισε. Δεν είναι διαγωνισμός ανάμεσα στα μέλη, διαγωνισμός ανάμεσα σε προορισμούς είναι.

Κι εγώ φωναχτά σκέφτομαι.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι αλλά τότε θα βγάλουμε μια πολύ μικρή λίστα προορισμών, με πολλά λάικ ο κάθε προορισμός. Για να τα ρίξουμε σε ladder θέλουμε μεγάλη λίστα προορισμών.

Δε ξέρω, κανένας άλλος γνώμη;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το σκπετικό είναι να είναι μεγάλη η συμμετοχή στο ladder, το πρηγούμενο είναι απλώς προπαρασκευαστικό.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.727
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Το Αφεντικό σαν να τα λέει καλύτερα (σλουρπ! :icecream:). Ο καθένας θα κάνει την λίστα του και θα την υποβάλει σε ένα ποστ. Στο τέλος όμως πρέπει κάποιος να κάτσει να κάνει τη σούμα και να βγάλει αυτούς που πήραν τις πιο πολλές προτιμήσεις για να προχωρήσει το τουρνουά.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σας υπενθυμίζω ότι η Ευρώπη έχει αυστηρά 45 πρωτεύουσες... Και, last time I checked, 45 < 64.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Και γιατί δεν βάζουμε όλες τις Ευρωπαικές πρωτεύουσες στο ladder αφού θέλουμε πολλές.. λέω..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ωχ άμα βάλουμε γενικώς πόλεις θα γίνει του Ξηρού. Ας πούμε πρωτεύουσες και πόλεις άνω του 1εκ κατοίκων σύμφωνα με τη wikipedia; Δηλαδή η Βαρκελώνη ναι, αλλά το Εδιμβούργο όχι.

(α, ξέχασα είναι πρωτεύουσα...αν η Σκωτία είναι χώρα)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
εε ας πάμε απο το 32....αφήνουμε το 64 τότε..αφου πρέπει να είναι δύναμη του 2 ... 2 εις πέμπτη και όχι 2 εις την έκτη δηλαδή.... σε έστειλα τώρα :bounce:
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
και εγώ με το αφεντικό είμαι! καθένας τη λίστα του και μετά να βγαίνει μία τοπ λίστα όπου είτε θα πηγαίνει σε μονομαχίες 2-2, είτε ψηφοφορία ανάμεσα στις επικρατέστερες. Επίσης βρίσκω το 64 πολύ χρονοβόρο (δηλαδή θα έχουμε 6 γύρους;;;;-) πάρα πολύ μου φαίνεται. Νομίζω για να μην καταντάει βαρετό, και να έχει συμμετοχή θα πρέπει να είναι και κάτι σχετικά σύντομα, όχι να μας παίρνει 3 μήνες για να βγάλουμε ένα νικητή. Κατά την γνώμη μου το πολύ 3 γύρους.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Ωχ άμα βάλουμε γενικώς πόλεις θα γίνει του Ξηρού. Ας πούμε πρωτεύουσες και πόλεις άνω του 1εκ κατοίκων σύμφωνα με τη wikipedia; Δηλαδή η Βαρκελώνη ναι, αλλά το Εδιμβούργο όχι.

(α, ξέχασα είναι πρωτεύουσα...αν η Σκωτία είναι χώρα)
Αν περιμένεις μέχρι την Πέμπτη 18 Σεπτεβρίου κάτι μπορεί να γίνει...

Πάντως αν γενικέυσουμε τον όρο πρωτεύουσες η Βαρκελώνη μπορεί να μπει ως πρωτεύουσα της Καταλωνίας :rolleyes-80:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom