Ωρα για ERASMUS ..ιδέες?

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
άμα θες οικονομικά και αγγλικά κοίτα προς Πολωνία, Τσεχία, Σλοβακία, Ουγγαρία
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
άμα θες οικονομικά και αγγλικά κοίτα προς Πολωνία, Τσεχία, Σλοβακία, Ουγγαρία
Αφού δεν τα έχει αυτά στις επιλογές που μας έδωσε η κοπέλα!
Τώρα αν υπάρχουν και δεν τις σκέφτεται καν, μέγα λάθος:haha::bleh:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
μα για αυτό τα έγραψα kochanie ;P
Είσαι μεγάλος:D

Πάντως debb, αν είσαι διατεθειμένη να δώσεις μέχρι 300 ευρώ σε διαμονή τότε πας σε όποια από τις επιλογές σου θέλεις, θα βρεις κάτι κοντά σε αυτήν την τιμή. Από κει και πέρα τα κόστη ζωής λίγο πολύ τα διάβασες.
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
το βρηκες.ηλεκτρολογος..ευχαριστω για την αποψη ειμαι στη φαση που στελνω μειλς και το επεξεργαζομαι.νομιζω η ηβιρικη ειναι πιο οικονομικη και στα μετρα μας(δε ξερω ισπανικα) στη γερμαια θα ειμαι πιο πολυ στα πλαισια της σχολης
Αν είσαι και τομέα ενέργειας το Άαχεν είναι από τις λίγες "ενεργειακές" συνεργασίες του τμήματος. Φίλος πέρασε τα Ηλεκτρονικά Ισχύος 1 (ανάμεσα σε άλλα) στο Άαχεν. ;)

Έχεις και την επιλογή της Πολωνίας βέβαια. Βαρσοβία και Λοντζ αν δεν άλλαξε κάτι. Σκέψου κι αυτή την επιλογή!

Αν είσαι τομέα Ηλεκτρονικής σε Γάνδη ή Λέβεν θα βρεις σίγουρα αρκετά μαθήματα για αναγνώριση λογικά.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
:haha::haha::haha: Δε τα ξέρω ακόμα συγχώρα με! Σε μερικούς μήνες! ;)
Γι'αυτό βοηθάμε όσο μπορούμε να τα μάθεις:D
Εγώ για πολύ καιρό-κι όσο ήμουν εκεί ακόμα-δεν είχα ιδέα ότι προφέρεται έτσι. Κλασικά Λοντζ το έλεγα. Πφφ, δύσκολη γλώσσα, πολύ δύσκολη:roll:
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Γι'αυτό βοηθάμε όσο μπορούμε να τα μάθεις:D
Εγώ για πολύ καιρό-κι όσο ήμουν εκεί ακόμα-δεν είχα ιδέα ότι προφέρεται έτσι. Κλασικά Λοντζ το έλεγα. Πφφ, δύσκολη γλώσσα, πολύ δύσκολη:roll:
Earth έκανες μαθήματα γλώσσας εκεί; Γίνονται μαθήματα κατά τη διάρκεια του εξαμήνου;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Earth έκανες μαθήματα γλώσσας εκεί; Γίνονται μαθήματα κατά τη διάρκεια του εξαμήνου;
Γίνονται παντού πιστεύω. Σε μένα είχε αλλά εγώ η χαζή ήθελα όσο το δυνατό περισσότερο ελεύθερο χρόνο τότε και δε συμμετείχα στα μαθήματα. Το μετανιώνω τώρα πια γιατί τις μαθαίνω κι εύκολα τις ξένες γλώσσες και θα ήταν ωραία να ξέρω λίγα πολωνικά:( Θα σου συνιστούσα να μάθεις, θα σε βοηθήσει και στην καθημερινότητα!
 

debb

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μοναχο-σαλτσμπουργκ
Ταξίδι-Όνειρο
island
μαλλον προς Ααχεν προσανατολιζομαι..καμια παραπανω πληροφορια εχετε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom