Αυστραλία Γαλλική Πολυνησία Ως Σίδνεϋ - Μπόρα Μπόρα και μη παρέκει....!

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Αχ αυτά είναι ταξίδια!!!

Να είστε πάντα γεροί - δυνατοί να ταξιδεύετε κ να ταξιδεύετε κ εμάς που σας διαβάζουμε!!!
 

giannis-nexus

Member
Μηνύματα
58
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ ΜΕΞΙΚΟ
τελεια ιστορια...ελπιζω μια μερα να κανω και γω αυτο το ταξιδι !!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
......και αλλα τετοια ταξιδια σας ευχομαι....
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Τί όμορφα που μας ταξίδεψες με την ιστορία σου!! Και εις άλλα με υγεία κορίτσι μου! Πάντα τέτοια όμορφα ταξίδια να κάνετε και να μοιράζεσαι τις εμπειρίες σου μαζί μας!! :)

(Καλά όταν επιστρέψει η @nicole.g.<3 από το δικό της ταξιδάκι, θα πάθει πλάκα με την ιστορία σου!!)
 

Natasafil

Member
Μηνύματα
27
Likes
188
Αχ αυτά είναι ταξίδια!!!

Να είστε πάντα γεροί - δυνατοί να ταξιδεύετε κ να ταξιδεύετε κ εμάς που σας διαβάζουμε!!!
Σ' ευχαριστούμε πολύ!!!!!

Τί όμορφα που μας ταξίδεψες με την ιστορία σου!! Και εις άλλα με υγεία κορίτσι μου! Πάντα τέτοια όμορφα ταξίδια να κάνετε και να μοιράζεσαι τις εμπειρίες σου μαζί μας!! :)

(Καλά όταν επιστρέψει η @nicole.g.<3 από το δικό της ταξιδάκι, θα πάθει πλάκα με την ιστορία σου!!)
Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Είναι η πρώτη ιστορία που αποφάσισα να γράψω... Έχω περάσει άπειρες ώρες διαβάζοντας ταξιδιωτικές ιστορίες εδώ, γι' αυτό και το τόλμησα! Περιμένω και τα σχόλια της Nicole, λοιπόν!

......και αλλα τετοια ταξιδια σας ευχομαι....
Σ' ευχαριστούμε πολύ!!!! Και σε εσένα ευχόμαστε το ίδιο !
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Πολύ καλά τα πήγες στην πρώτη σου απόπειρα για ιστορία, εύχομαι να μας γράψεις πολλές ακόμα από τέτοια εξωτικά και μακρινά μέρη.
Για μένα η Bora-bora έχει κατρακυλήσει αρκετά κάτω στην ταξιδιωτική μου λίστα όχι μόνο γιατί είναι πανάκριβη, αλλά και γιατί δεν έχει να προσφέρει - κατά τη γνώμη μου- κάτι περισσότερο από γειτονικά νησιωτικά συμπλέγματα πχ Κουκ , Moorea ή Σαμόα.
Παρόλα αυτά είναι αναμφίβολα πανέμορφος προορισμός και κρίμα που δεν πετύχατε καλύτερο καιρό να γυρίσετε πιό πολύ το νησί.
Ευχαριστούμε που μπήκες στον κόπο να μας πεις δυο λόγια και να ανεβάσεις και αυτές τις όμορφες φωτο. Καλή συνέχεια στα ταξίδια σου :)
 
Last edited:

Natasafil

Member
Μηνύματα
27
Likes
188
Πολύ καλά τα πήγες στην πρώτη σου απόπειρα για ιστορία, εύχομαι να μας γράψεις πολλές ακόμα από τέτοια εξωτικά και μακρινά μέρη.
Για μένα η Bora-bora έχει κατρακυλήσει αρκετά κάτω στην ταξιδιωτική μου λίστα όχι μόνο γιατί είναι πανάκριβη, αλλά και γιατί δεν έχει να προσφέρει - κατά τη γνώμη μου- κάτι περισσότερο από γειτονικά νησιωτικά συμπλέγματα πχ Κουκ , Moorea ή Σαμόα.
Παρόλα αυτά είναι αναμφίβολα πανέμορφος προορισμός και κρίμα που δεν πετύχατε καλύτερο καιρό να γυρίσετε πιό πολύ το νησί.
Ευχαριστούμε που μπήκες στον κόπο να μας πεις δυο λόγια και να ανεβάσεις και αυτές τις όμορφες φωτο. Καλή συνέχεια στα ταξίδια σου :)
Σ' ευχαριστώ πολύ! Κοίτα, πιστεύω ότι και εμείς αν ακολουθούσαμε την λίστα προτιμήσεών μας, δεν θα κάναμε - τουλάχιστον τώρα - αυτό το ταξίδι. Ήταν κάτι εκτός προγράμματος, αλλά δεν το μετανιώσαμε καθόλου (ούτε όταν μας μαστίγωνε η βροχή...)!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
σε ευχαριστουμε πολυ για την ομορφη ιστορια σου και τις τελειες φωτογραφιες !
παντα τέτοια σου ευχομαι
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Καλά όταν επιστρέψει η @nicole.g.<3 από το δικό της ταξιδάκι, θα πάθει πλάκα με την ιστορία σου!!)
Την Παρασκευή το βράδυ γύρισα από Κούβα, μέχρι και σήμερα νοερά είμαι ακόμη εκεί..έφαγα και την κρυάδα της πρώτης μέρας στη δουλειά σήμερα..και τώρα μπαίνω και βλέπω αυτή την ιστορία!!! ΑΑΑΑΧ :shock: !!! Δεν το κόβω να συνέρχομαι σύντομα!!!

Είναι η πρώτη ιστορία που αποφάσισα να γράψω... Έχω περάσει άπειρες ώρες διαβάζοντας ταξιδιωτικές ιστορίες εδώ, γι' αυτό και το τόλμησα! Περιμένω και τα σχόλια της Nicole, λοιπόν!
Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό με τις φωτογραφίες σου...φοβερή ιστορία και πολύ χρήσιμες πληροφορίες για όλους εμάς που το έχουμε όνειρο να βρεθούμε κάποια στιγμή στη Γαλλική Πολυνησία!!! Σ'ευχαριστώ θερμά που έκανες τον κόπο να μας γράψεις γι'αυτά τα υπέροχα μέρη...Πολλά μπράβο που πραγματοποιήσατε ένα τόσο μεγάλο και ακριβό ταξίδι...πραγματικά το χάρηκα που παρά τη βροχή δεν πτοηθήκατε καθόλου..τελικά ενώθηκαν τα μεγάλα πνεύματα και είδατε ήλιο ;)! Πάντα τέτοια όμορφα ταξίδια σας εύχομαι !!!
Έχω ενθουσιαστεί!!! :D

Μια απορία...πότε θεωρείται καλύτερη εποχή να πάει κανείς Γαλλική Πολυνησία? Είχα την εντύπωση πως το καλοκαίρι είναι high season...
 
Last edited:

Natasafil

Member
Μηνύματα
27
Likes
188
Την Παρασκευή το βράδυ γύρισα από Κούβα, μέχρι και σήμερα νοερά είμαι ακόμη εκεί..έφαγα και την κρυάδα της πρώτης μέρας στη δουλειά σήμερα..και τώρα μπαίνω και βλέπω αυτή την ιστορία!!! ΑΑΑΑΧ :shock: !!! Δεν το κόβω να συνέρχομαι σύντομα!!!


Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό με τις φωτογραφίες σου...φοβερή ιστορία και πολύ χρήσιμες πληροφορίες για όλους εμάς που το έχουμε όνειρο να βρεθούμε κάποια στιγμή στη Γαλλική Πολυνησία!!! Σ'ευχαριστώ θερμά που έκανες τον κόπο να μας γράψεις γι'αυτά τα υπέροχα μέρη...Πολλά μπράβο που πραγματοποιήσατε ένα τόσο μεγάλο και ακριβό ταξίδι...πραγματικά το χάρηκα που παρά τη βροχή δεν πτοηθήκατε καθόλου..τελικά ενώθηκαν τα μεγάλα πνεύματα και είδατε ήλιο ;)! Πάντα τέτοια όμορφα ταξίδια σας εύχομαι !!!
Έχω ενθουσιαστεί!!! :D

Μια απορία...πότε θεωρείτε καλύτερη εποχή να πάει κανείς Γαλλική Πολυνησία? Είχα την εντύπωση πως το καλοκαίρι είναι high season...
:lol::lol::lol: σ' ευχαριστώ πολύ Nicole για τα καλά σου λόγια!!! Όσο για τον ήλιο, τι να πώ; Μάλλον βαρέθηκε να βρέχει, αυτό κατάλαβα...! :) Λοιπόν, το καλοκαίρι είναι τω όντι high season, αλλά ίσως λίγο πιο νωρίς, δηλ. Ιούνιο - Ιούλιο. Εκεί μας είπαν ότι το προηγούμενο διάστημα δεν έβρεχε καθόλου! Τον Αύγουστο (όσο είμασταν εκεί αλλά και αφότου γυρίσαμε - λόγω διαστροφής και νεύρων εξακολουθούσα να βλέπω τον καιρό - έβρεχε συνεχώς.

Περιμένω την ιστορία σου από Κούβα! Είχα κάνει αυτό το ταξίδι το 2009 και θέλω να δω πόσα πράγματα έχουν αλλάξει από τότε! Ξεκίνησέ την γρήγορα !!!!!!
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Και εγω εκει ηθελα να παω γαμηλιο ταξιδι και δεν με αποσχολουσαν τα 7000-8000ευρω που θα χαλουσα,αλλα δεν ηθελε η γυναικα μου γιατι δεν ειχε μπει ποτε σε αεροπλανο και φοβοταν με την ιδεα και μονο τοσες ωρες σε αεροπλανο και τελικα μου χαλασε ενα ονειρο.Τωρα πια ειναι αργα για τετοιο ταξιδι.................Τελικα ποσο κοστισε το ολο το πακετο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom