ένα (long?) weekend στο Καρπενήσι...

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Δεν νομιζω οτι μπορουν να μεινουν....ειδικα στον Προυσο,πολυ παλια υπηρχε αυτη η δυνατοτητα, τωρα οχι!!!Θελεις να μεινεις καπου και να το θυμασαι????
www.emotions.com.gr
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Δεν νομιζω οτι μπορουν να μεινουν....ειδικα στον Προυσο,πολυ παλια υπηρχε αυτη η δυνατοτητα, τωρα οχι!!!Θελεις να μεινεις καπου και να το θυμασαι????
www.emotions.com.gr
...ηταν θεμα πλάκας... και τα παιδια πανε για πλάκα και χαβαλε μάλλον, οχι για ...μοναστηρι...:D
μπορεις να μεινεις αλλα πρεπει να εισαι 1-2 ατομα και να το εχεις κανονισει απο πολυ πριν (ετσι ξέρω)...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
είπαμε να ζητήσουμε ένα low budget hotel για να μας μείνει κανά φράγκο για τους γόνους καλαμαριών και την καραβιδόψιχα των γευμάτων μας, και μας βγάλανε τσίπιδες κυρίες και κύριοι...

το ακούσαμε και αυτό εδώ μέσα...

anyway, χρήστο και ευαγγελία σας ευχαριστώ...

όπως και σένα ζέτα... έτσι απλά...

όλες οι προτάσεις σας μπαίνουν προς εξέταση... ;)

΄με παρεξήγησες νομίζω ! εγω σου πρότεινα ενα low budget ξενοδοχείο μέσα στην πόλη για να μην μετακινηστε άσκοπα ...αν το καταλαβες διαφορετικά σου ζητώ γονατιστός μια ταπινή συγνώμη :haha::haha:
αν θέλεις να τινάξεις την μπάνκα εδώ: Inside
και εδω MONTANA HOTEL SPA IN KARPENISSI για να μην σας λέω και τσίπιδες !!!!:bleh::bleh::bleh:
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
καλά βρε Χρήστο ,κι εσύ έφτασες στο άλλο άκρο .....σ'αυτό είχα παει πριν μερικά χρόνια κατακαλόκαιρο που είναι χαμηλή σεζόν για Καρπενήσι και πάλι ήταν πανάκριβο.Πάντως είναι πολύ καλό ξενοδοχειο αλλά όχι value for money...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
'Εχω πολλά χρόνια να πάω στην περιοχή. Είχα μείνει κάποτε στο χωριό Βουτύρο στον ξενώνα Βίλλα Βιργινία. Τότε ήταν απλός, καθαρός και με καλές τιμές. Τα τελευταία χρόνια έχει κάνει κάποια ανακαίνιση, το οποίο σημαίνει προφανώς και ανάλογη αναβάθμιση στις τιμές.

Συμφωνώ με τη varsa για φαγητό στο "πέταλο".

Επίσης, πολύ ωραίος χώρος είναι το ξύλινο καφέ του ιππικού ομίλου στη διασταύρωση για Κορυσχάδες. Λειτουργεί από το πρωί με καφέ έως αργά το βράδυ για ποτό.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
καλά βρε Χρήστο ,κι εσύ έφτασες στο άλλο άκρο .....σ'αυτό είχα παει πριν μερικά χρόνια κατακαλόκαιρο που είναι χαμηλή σεζόν για Καρπενήσι και πάλι ήταν πανάκριβο.Πάντως είναι πολύ καλό ξενοδοχειο αλλά όχι value for money...

είπαμε αν θέλει να τινάξει την μπάνκα ........!!!!!!!!!!

πολυ καλή επιλογή είναι εδω :http://www.koryschades.com.gr/ .
εχω μείνει 4 -5 φορές αλλά δεν είναι μέσα στο κέντρο της πόλης
η chricky ζήτησε εντός της πόλης όμως
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για διαμονη προτεινω τον ξενωνα ΄΄Αηδονι΄΄ που εχει πολυ καλες τιμες και σπιτικες μαρμελαδες!!! Βρισκεται λιγο πριν το Καρπενησι.
Για καφε μπορειτε να πατε σε ενα μικρο αλλα πολυ ομορφο μαγαζακι στο Μεγαλο χωριο που λεγεται ΄΄Το παραμυθι΄΄. Επισης για καφε οπως ανεφερε και αλλος ταξιδιωτης πολυ ωραια ειναι και στο saloon!! Φαινεται στην φωτο.
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.941
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom