ακριβαίνουν όλα .-αντιμετώπιση .

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
άκουσα κάτι προχτές στην τηλεόραση που με τάραξε πολύ .
"στο άμεσον μέλον θα ταξιδεύουν μόνο οι πολύ πλούσιοι"
το έβαλα λιγο στο μυαλό μου και κατάλαβα οτι θα γίνει σύντομα και αυτό ...και μονο σε αυτή την σκεψη μελαγχολησα !!! θα δείτε που έχουν δίκιο .ήδη οι τιμές των καυσίμων ειναι στα ύψη.γεμίζομε το ρεζερβουάρ με διπλάσια χρήματα απο αυτά πριν δυο χρόνια . να λοιπόν και τα καύσιμα των αεροπλάνων..ειναι δυνατόν να μην αυξηθούν και οι ναύλοι ??επίσης ειπαν και αυτό .ήδη αεροπορικές εταιρείες στην αμερική ,για να τονώσουν τα έσοδά τους ,άρχισαν να χρεώνουν 15 δολ την πρώτη αποσκευή ,και άλλα 30 για την δεύτερη αν υπάρχει... παιδιά κακός οιωνός ,και μου φαίνεται οτι δεν πρέπει να αναβάλομε ταξίδια τώρα που μπορούμε .ολα τα ωραία τελειώνουν κάποτε .τώρα σχεδιάζομε με σχετική ακόμα ευκολία τα ταξίδια μας ,αλλα σε λιγο ???:( δεν ειναι απίθανο να συμβει αυτό λοιπόν.... να ειναι τα ταξίδια μονο για τους πολύ πλούσιους !!!!!
ίδομεν.....
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
και γω το ακουσα αλλα δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι.για μας αυτη η προοπτικη ειναι ο χειροτερος εφιαλτης.παντως εγω ηδη ειδα οτι μερικα πρακτορεια εχουν αυξησει τις τιμες τους λογω ναυλων.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
μελαγχόλησα!! ελπίζω κάτι να μπορεί να γίνει και να μπορούμε πάντα να ταξιδεύουμε!!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Τα πρακτορεια κερδοσκοπούν, οπως - φυσικά - και τοσοι άλλοι εις βάρος μας.
Ανεβάζουν τωρα τις τιμες λόγω ναύλων;
Όταν η ισοτιμια ? \ δολαρίου διπλασιάστηκε υπέρ του ? την τελευταια 5 ετία τι έκαναν; Μείωσαν τις τιμές; Μπα, καρπώθηκαν τα κερδη αφου απ τους πελάτες παιρνουν ? ενω αυτοι πληρώνουν σε δολάρια ( εκτός ΕΕ)
 

mikelo

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Δυστυχώς η κεροδσκοπία είναι το χειρότερο πράγμα. Όντως ανεβάζουν τις τιμές όλοι. Η μόνη λύση για μένα είναι το internet. Ασπίδα προστασίας για εμάς. Μπορούμε να συγκρίνουμε τιμές και λεπτομέρειες και να βρίσκουμε τα best deals. Προσωπικά έχω σταματήσει να εμπιστεύομαι μόνο έναν. Ψάχνω πολύ πριν και την παραμικρή αγορά.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Δυστυχώς η κεροδσκοπία είναι το χειρότερο πράγμα. Όντως ανεβάζουν τις τιμές όλοι. Η μόνη λύση για μένα είναι το internet. Ασπίδα προστασίας για εμάς. Μπορούμε να συγκρίνουμε τιμές και λεπτομέρειες και να βρίσκουμε τα best deals. Προσωπικά έχω σταματήσει να εμπιστεύομαι μόνο έναν. Ψάχνω πολύ πριν και την παραμικρή αγορά.
έτσι !!!! πρέπει να το κάνομε όλοι αυτό ,πραγματικά θυμάμαι παλιότερα που το internet δεν ήταν τόσο διαδεδομένο ,οτι έψαχνα τις τελευταίες σελίδες των εφημερίδων ,αγόραζα οδηγούς και περιοδικά ,ενώ τώρα με ένα κλίκ μαθαίνεις τα παντα για κάθε προορισμό ,μέχρι και απο πού να στρίψεις στον δρόμο και που ακριβως ειναι το κάθε τι ..εκπληκτικό !!!! πηγαίνομε διαβασμένοι ,έχοντας ήδη απολαύσει το μισό ταξίδι ...αυτό θα πει το καλό της τεχνολογίας ....:p
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ταξίδι-Όνειρο
το...ψάχνω ακόμη !
Μήν ανησυχείς καλή μου Reneta :) H αγορά γενικά είναι σαν μια.."σούστα" !

Ετσι λοίπον,κάποια στιγμή,ακόμη και οι κερδοσκόποι,θα διαπιστώσουν οτι μ'αυτην την τακτική της ακρίβειας που προσπαθούν να επιβάλλουν,χάνουν χρήματα ! quote=renata;23649]άκουσα κάτι προχτές στην τηλεόραση που με τάραξε πολύ .
"στο άμεσον μέλον θα ταξιδεύουν μόνο οι πολύ πλούσιοι"
το έβαλα λιγο στο μυαλό μου και κατάλαβα οτι θα γίνει σύντομα και αυτό ...και μονο σε αυτή την σκεψη μελαγχολησα !!! θα δείτε που έχουν δίκιο .ήδη οι τιμές των καυσίμων ειναι στα ύψη.γεμίζομε το ρεζερβουάρ με διπλάσια χρήματα απο αυτά πριν δυο χρόνια . να λοιπόν και τα καύσιμα των αεροπλάνων..ειναι δυνατόν να μην αυξηθούν και οι ναύλοι ??επίσης ειπαν και αυτό .ήδη αεροπορικές εταιρείες στην αμερική ,για να τονώσουν τα έσοδά τους ,άρχισαν να χρεώνουν 15 δολ την πρώτη αποσκευή ,και άλλα 30 για την δεύτερη αν υπάρχει... παιδιά κακός οιωνός ,και μου φαίνεται οτι δεν πρέπει να αναβάλομε ταξίδια τώρα που μπορούμε .ολα τα ωραία τελειώνουν κάποτε .τώρα σχεδιάζομε με σχετική ακόμα ευκολία τα ταξίδια μας ,αλλα σε λιγο ???:( δεν ειναι απίθανο να συμβει αυτό λοιπόν.... να ειναι τα ταξίδια μονο για τους πολύ πλούσιους !!!!!
ίδομεν.....[/quote
 

tina

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ ελπιζω!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρικη
Σε γενικες γραμμες οπως στην ιστορια ετσι και στην οικονομια , τα φαινομενα επαναλαμβανονται. Εστι ακομα κι αν τωρα αρχιζει? συνεχιζεται? να πω, μια περιοδος οικονομικης κρισης , θα περασει και θα βελτιωθουν τα πραγματα , και μετα θα ξαναερθει κι ουτως καθ εξεις ,και εμεις θα συνεχισουμε να ταξιδευουμε , μακρινα ή κοντινα ταξιδια , οικονομικα ή οχι, αναλογα με τις δυνατοτητες μας καθε φορα. Στο κατω κατω το ταξιδευειν αποτελει σταση ζωης κι οχι μονο ξεκουραση, διασκεδαση κτλ.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Σε γενικες γραμμες οπως στην ιστορια ετσι και στην οικονομια , τα φαινομενα επαναλαμβανονται. Εστι ακομα κι αν τωρα αρχιζει? συνεχιζεται? να πω, μια περιοδος οικονομικης κρισης , θα περασει και θα βελτιωθουν τα πραγματα , και μετα θα ξαναερθει κι ουτως καθ εξεις ,και εμεις θα συνεχισουμε να ταξιδευουμε , μακρινα ή κοντινα ταξιδια , οικονομικα ή οχι, αναλογα με τις δυνατοτητες μας καθε φορα. Στο κατω κατω το ταξιδευειν αποτελει σταση ζωης κι οχι μονο ξεκουραση, διασκεδαση κτλ.
βρέ τινα εγώ δεν γουστάρω την "ομηρία "που μας επιβάλουν κάθε τόσο με τις παπαριές που κάνουν ολοι αυτοί ......:mad:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
βρέ τινα εγώ δεν γουστάρω την "ομηρία "που μας επιβάλουν κάθε τόσο με τις παπαριές που κάνουν ολοι αυτοί ......:mad:
Γειά στο στόμα σου.
Κι οταν μιλάμε για ομηρία, μονο τα δυο πιο χαρακτηριστικά παραδειγματα φτάνουν
Η αυξηση στα καύσιμα που χτυπάει ολους τους καταναλωτές,
και η αυξηση στις τιμες τψν δημητριακών που καταδικάζει σε λιμοκτονία τον τριτο κοσμο (και μη φανταστειτε οτι παιρνουν αυξημένες τιμες οι παραγωγοί, ψιχουλα παίρνουν)
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ταξίδι-Όνειρο
το...ψάχνω ακόμη !
Aισιόδοξη η τοποθέτηση σου τινα :) σωστά..τα ταξίδια δεν είναι μόνο διασκέδαση,αλλα και στάση ζωης !
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.079
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom