ακυρωση ξενοδοχειου λογω τεφρας

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Kαλά μη τρελαθείς.
Πάρε το κανό, την πιρόγα και το αλεξίπτωτο και τράβα για Βερολίνο.
Ωραια τα αστεια, ας δουμε τωρα και τα σοβαρα:
Μπειτε στο in.gr, διοτι υπαρχει σχετικο αρθρο που αναφερει την ουσιαστικη εξομαλυνση των πτησεων, απο αυριο.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Το Novotel στο Μόναχο μου επιστρέφει το συνολικό ποσό της κράτησης χωρίς να κρατήσει δεκάρα. Και μάλιστα είχα κλείσει προσφορά με non-refundable rate. Το μόνο που μου ζήτησαν ήταν ένα αποδεικτικό ότι είχα όντως κλείσει να πετάξω με πτηση που ακυρώθηκε... μετά απο αυτό φυσικά και θα τους προτιμήσω
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.784
Likes
18.174
Το Novotel στο Μόναχο μου επιστρέφει το συνολικό ποσό της κράτησης χωρίς να κρατήσει δεκάρα. Και μάλιστα είχα κλείσει προσφορά με non-refundable rate. Το μόνο που μου ζήτησαν ήταν ένα αποδεικτικό ότι είχα όντως κλείσει να πετάξω με πτηση που ακυρώθηκε... μετά απο αυτό φυσικά και θα τους προτιμήσω
Και πολύ καλά θα κάνεις να τους προτιμήσεις ξανά, αλλά για να βγάλουμε και ένα συμπέρασμα απ'όλη την ιστορία, δε νομίζω ότι ήταν υποχρεωμένοι. Και δε το βρίσκω παράλογο από τη μεριά των ξενοδόχων, αλλά από την άλλη κινήσεις όπως η παραπάνω είναι άξιες συγχαρητηρίων.
 

stella

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
επειδή ασχολούμαι με τον τουρισμό .. η expedia μας εστειλε mail που έλεγε
aimage.expedia_emails.com_lib_fef51777716d07_i_1_7a291ab9_7.gif
aimage.expedia_emails.com_lib_ffcf14_m_1_spacer.gif
aimage.expedia_emails.com_lib_ffcf14_m_1_spacer.gif
Dear partner
As you may be aware, the recent volcanic eruption in Iceland resulted in restrictions and cancellations preventing flights into and out of much of the European-controlled airspace. This has severely affected the travel plans of our customers. Due to the movement of the cloud of volcanic ash, it is unknown how long this disruption may last.

We are receiving unusually high volumes of calls from our customers regarding hotel cancellations. We are making every effort to contact hotels booked by customers unable to check-in because of an inability to travel right now. To best serve our mutual travellers, we ask for your cooperation in waiving any late-cancellation / no-show fees for the customer whose travel plans have been disrupted in this way, preventing them from their booked stay at your hotel. This includes all reservations from any of our brands and affiliates: Expedia, Hotels.com, Venere and affiliate partners.
We appreciate your support and partnership during this period.

Expedia® Partner Services Group
 
Last edited by a moderator:

niaf

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα.Ειχα κλεισει ξενοδοχειο με μη επιστρεψιμη χρεωση στην ρωμη στις 17/4-22/4.Η πτηση μου(με easyjet) ακυρωθηκε(υποτιθεται λογω τεφρας)ενω ολες οι αλλες αεροπορικες πετουσαν για ρωμη διοτι το αεροδρομιο της ρωμης δεν εκλεισε καθολου.Οπως καταλαβαινετε το ξενοδοχειο δεν μας επιστρεφει τα χρηματα και με το δικιο του.Οταν ειπαμε στην easyjet να μας επιστρεψει τα χρηματα και για το ξενοδοχειο μας ειπαν οτι επειδη δεν εχουμε ταξιδιωτικη ασφαλεια δεν γινεται.Και ρωταω εγω:η ταξιδιωτικη ασφαλεια καλυπτει τα εξοδα σε περιπτωση ακυρωσεις λογω καιρικων φαινομενων???ε?Οποτε πρεπει η easyjet να μας αποζημιωσει για ολα εχουμε δεν εχουμε ασφαλεια γιατι το αεροδρομιο της ρωμης ηταν ανοιχτο και ολες οι αλλες αεροπορικες πετουσαν?ε?Απλα προφανως δεν ειχαν αεροσκαφη γιατι ειχαν εγκλωβιστει στο λονδινο.Πραγμα το οποιο δεν με αφορα?σωστα?
 

magdouil

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Everywhere
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Παιδια μιας και λετε για ακυρωσεις πτησεων,μηπως ξερετε τι συμβαινει σε περιπτωση που ακυρωθει καποια πτηση λογω απεργιων?εγω φευγω στις 5 μαιου για λονδινο με easyjet και φοβαμαι μηπως γινει καμια στραβη..
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Παιδια μιας και λετε για ακυρωσεις πτησεων,μηπως ξερετε τι συμβαινει σε περιπτωση που ακυρωθει καποια πτηση λογω απεργιων?εγω φευγω στις 5 μαιου για λονδινο με easyjet και φοβαμαι μηπως γινει καμια στραβη..
Μια ή δυο μερες πριν θα μπεις στο site της easyjet και θα ελεγξεις αν θα γινει η πτηση σου (στην "σημαντικη ανακοινωση" θα μπεις για να το ελεγξεις). Αν ακυρωθει θα σου δωσουν την δυνατοτητα να επιλεξεις αλλες μερες μεταβασης και επιστροφης (οποτε εχει διαθεσιμοτητα) χωρις επιβαρυνση
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.500
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom