Ολλανδία αμστερνταμ που να μεινω? τι προτεινετε να δω

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η καραιβικη
Μέσω ποιού site το έκλεισες? Το βρίσκω 80 ευρώ + φόροι για Δεκέμβρη μέσω του gtahotels, αλλά δεν ξέρω το site, είναι ΟΚ? το έχει χρησιμοποιήσει κανείς? Ευχαριστώ
με το gt το εκλεισα κι εγω.
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η καραιβικη
Μέσω ποιού site το έκλεισες? Το βρίσκω 80 ευρώ + φόροι για Δεκέμβρη μέσω του gtahotels, αλλά δεν ξέρω το site, είναι ΟΚ? το έχει χρησιμοποιήσει κανείς? Ευχαριστώ
εγω παω 10 με 13 δεκ. ποιος θα πει εντυπωσεις για το ξενοδοχειο σε ποιον?
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Μέσω ποιού site το έκλεισες? Το βρίσκω 80 ευρώ + φόροι για Δεκέμβρη μέσω του gtahotels, αλλά δεν ξέρω το site, είναι ΟΚ? το έχει χρησιμοποιήσει κανείς? Ευχαριστώ
Οκ είναι το site αλλά ψάξε αυτό και αυτό,με πολλές παραμέτρους,συγκρίσεις τιμών κ.τ.λ.
 
Last edited by a moderator:

mobster21

Member
Μηνύματα
32
Likes
4
Ονειρεμένο Ταξίδι
Cuba
ξενοδοχειο θα βρουμε... καπως θα τα βολεψουμε...

παμε στο δευτερο σκελος της ερωτησης του thread...

τι να δουμε??? που να παμε???

και κυριως που να μην παμε και τι να μην δουμε???

(κανενα καλο μερος για φαγητο???)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...1%EC-%EA%E1%E9-%F0%DD%F1%E9%EE.html#post40351
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%E1-%EF%EB%EB%E1%ED%E4%DF%E1-2.html#post65850
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%F0%F1%EF%EB%E1%E2%E1%E9%ED%F9.html#post64277
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%EF%F5.html#post38493

Για φαγητό, το αγαπημένο μου είναι το Restaurant Crignon, στη Gravenstraat πίσω από τη Nieuwekerk, με σπεσιαλιτέ τα τυριά και το φοντύ (δεν ξέρω αν έχει κι άλλα φαγητά, αλλά ποιός νοιάζεται?).
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
(κανενα καλο μερος για φαγητο???)
Η Ολλανδία όπως ίσως έχει πάρει το αυτί και το μάτι σου δε φημίζεται για την κουζίνα της. Για την ακρίβεια η ολλανδική κουζίνα είναι σχεδόν ανύπαρκτη.

Πέρα από τις τηγανητές πατάτες με μαγιονέζα (street food), οι περισσότεροι τρώνε σε αργεντίνικα και ιταλικά. Άντε και κανένα κεμπάπ, αλλά προσοχή αν ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού είναι μουσουλμάνος, δε σερβίρει αλκοόλ. Δηλαδή ούτε μπύρα.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Σε περίπτωση που βρεθείς στο Ρότερνταμ έχει ένα πολύ καλό Μεξικάνικο εστιατόριο και με πολύ λογικές τιμές κάπου πάνω στο παλιό λιμάνι πίσω από το συγκρότημα με τα στραβά σπιτάκια! Θέλει βέβαια να κάνεις κράτηση για τραπέζι, αλλά αν ενδιαφέρεσαι πες μου να ρωτήσω τον φίλο μου για πληροφορίες.

Από Ολλανδική κουζίνα, δεν λέει όντως πολλά!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ονειρεμένο Ταξίδι
αλασκα και σκανδιναβια
μολις εκλεισα στο leidse square hotel(amsterdam) με το venere.στο tripadvisor το χουνε 87% recommended.αν εχει μεινει κανεις εκει θα με βοηθουσε να μου πει πως του φανηκε.
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Μειναμε στο Cordial hotel.Κεντρικο(κεντρικοτερο δεν γινεται) και σχετικα φτηνο και καλο.Ριξε μια ματια.Και επιπλεον τι σε νοιαζει το ξενοδοχειο.Ολη την ωρα εξω θα εισαι.Εναν υπνο και τιποτα αλλο.Απο φαγητο μαπα το καρπουζι.Fast food και εθνικ κουζινα.Το ποτο και ο καφες τσαμπα.Απο αξιοθεατα εξαρταται τι σου αρεσει.Κανε ενα τουρ στα γυρω χωρια,κανε βολτες στη πολη.Βαν γκονγκ,ρεμπραντ μουσεουμ.βολτα με καραβακι στα καναλια,και σπιτι της Αννα Φρανκ.Γενικα εχει να δεις πολλα αλλα πιο ωραια ειναι βολτα στην πολη και καφε-ποτο διπλα στα καναλια.
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
εγω παω 10 με 13 δεκ. ποιος θα πει εντυπωσεις για το ξενοδοχειο σε ποιον?

Πάω 5-8/12, άρα αν τελικά κλείσω εκεί θα σου πω. Ακόμα ψάχνομαι.. Να σου πω την αλήθεια με προβληματίζει το 67% recommended στο Tripadvisor. Στη Leidseplain βρίσκω οικονομικότερα με καλύτερα ποσοστά (όχι 5στερα βέβαια), αλλά μήπως βολεύει καλύτερα η Dam? χειμώνας βλέπεις, υγρασία, είμαστε και μιας ηλικίας..:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom