Τουρκία απαγορεύονται οι Παστουρμαδες, οι καφεδες κπλ απο Τουρκια ???

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Μόλις γύρισα απο την Πολη για πολλοστή φορά....Ομως δεν ηταν ευχάριστη η επιστροφή μου..! Στο αεροδρομιο Ηρακλείου περίμεναν άνθρωποι του τελωνίου στον ιμάντα αποσκευών και πήραν την βαλίτσα μου...!! Με οδήγησαν στο γραφείο του τελωνίου και μου δέσμευσαν , μισό κιλό παστουρμά, 3 σουτζουκια, 2 σαλαμια, και 6 συσκευασίες των 100γρ καφε..!!!! ( κατι που φέρνω καθε φορά! ) Αύριο θα τα εξετάσει νομίατρος και θα αποφανθεί αν θα καταστραφούν ή αν θα μου επιστραφούν. Οι υπάλληλοι του τελωνείου μου είπαν οτι απαγορεύεται να φέρνεις βρώσιμα απο ΤΡΙΤΕΣ Χώρες..!!!! Έχετε ανάλογη εμπειρία?...η συνέχεια απο μενα αυριο!!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Μαλλον πεινουσαν πολυ.
Εσυ γιατι δεν ειπες πως τα πηρες απο την Ευρυπιδου?
Δεν μπορουσα η βαλιτσα ερχοταν τρανσφερ απο Κωσταντινουπολη...Ψαχνω να βρω καποιο νομο σχετικο στο google και δεν βρισκω Τους ειπα οτι αυριο θελω φωτοτυπία το νομο που οριζει τι και πως, αν δεν μου δωσουν τον νομο ή τους παστουρμαδες μου θα γινει της ποπης..οσο περναει η ωρα τοσο φορτώνω :mad: και καλά τα σαλαμια αλλα και τους καφεδες????
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Δεν μπορω να σε βοηθησω... συνηθως τα τρωω ολα επιτοπου και δεν προλαβαινουν να γυρισουν πισω.
Αν τους πεις πως πεινανε τα παιδακια σου?
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Δεν μπορω να σε βοηθησω... συνηθως τα τρωω ολα επιτοπου και δεν προλαβαινουν να γυρισουν πισω.
Αν τους πεις πως πεινανε τα παιδακια σου?
επισης εχω αρχισει να αναρωτιέμαι μημπως και στάμπαραν το ονομα επειδη πηγαινοερχομαι συχνα? γιατι μονο τη δικιά μου πηραν....Μαυρο φιδι που τους εφαγε αυριο....αν δεν μου δείξουν επισημο σχετικο έγγραφο.... θα κανουν ελεγχο λεει γιατι μπορει να ειναι επικίνδυνα για τη δημόσια υγεια...λες και γω θα ταιζα τη γειτονιά...

ελα βρε @Samion καντο πιο λιανά που γραφει για τους παστουρμαδες?? Μημπως το εχουμε και στα ελληνικα??
 
Last edited by a moderator:

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Στο αεροδρομιο Ηρακλείου περίμεναν άνθρωποι του τελωνίου στον ιμάντα αποσκευών και πήραν την βαλίτσα μου...!!
Καλώς ήρθες πίσω
Από τον ιμάντα οι άνθρωποι του τελωνίου, πήραν μια τυχαία βαλίτσα ή συγκεκριμένα τη δική σου;;;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ελα βρε @Samion καντο πιο λιανά που γραφει για τους παστουρμαδες??
Απαγορευεται η εισαγωγη κρεατος και προιοντων του στην ΕΕ απο τριτες χωρες απο επιβατες, ταξιδιωτες.
Κι αλλο πιο λιανα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.296
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom