Γερμανία Ισπανία βερολινο ή βαρκελωνη??

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Αφου ταξιδευετε απο το Schoenefeld βολευει να μεινετε στο ανατολικο Βερολινο για να μην θελετε να διασχισετε τη μιση πολη για να πατε και να φυγετε απο το αεροδρομιο. Κοιτα να μεινεις Neukoelln, βολευει για το αεροδρομιο με το U7, το μετρο βολευει για Alexanderplatz ενω υπαρχει και Metrobus για Ku'damm. Μαγαζια εχει για ποτο, φαγητο και τα λοιπα. Επειδη μενουν πολλοι Τουρκοι θα εχετε παντα καποιο Kebab κοντα σας :D
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ είχα μείνει σε αυτό Holiday Inn Express Berlin City Centre West. Τσέκαρε το. Δεν ξέρω αν πληροί τις προϋποθέσεις σου αλλά εμείς μείναμε ικανοποιημένοι. Είναι στο κέντρο του δυτικού Βερολίνου δίπλα στο tiergarten...Πάντως είναι πολύ καλή η περιοχή που προτείνει ο Νίκος γιατί είναι πιο κοντά στο αεροδρόμιο Schoenefeld...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Σιγουρα το δυτικο Βερολινο ειναι καλυτερο. Αλλα οταν πας για 5 μερες δεν σε πολυνοιαζει. Βασικη προυποθεση για να σε βολεψει σε μια αγνωστη πολη ειναι το ξενοδοχειο να ειναι κοντα σε σταθμο U-Bahn (απο τους περισσοτερους περνανε μαλιστα και λεωφορεια). Ειδικα το U7 θα σε βολεψει γιατι απο τον τελευταιο του σταθμο, το Rudow, παιρνεις το X7 και σε αφηνει εντος ολιγων λεπτων μπροστα στο terminal του αεροδρομιου. Μια στοιχειωδης προσοχη χρειαζεται στο α. βερολινο αλλα οχι τιποτα σπουδαιο. Σιγουρα καλυτερα απο Αθηνα
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Απομακρυσμενο το Neukoelln???? Σε καμια περιπτωση, σε 10' με το U-Bahn εισαι Alexaderplatz, απο Hermannplatz περνανε δυο γραμμες U ενω περνανε και ποσα λεωφορεια για καθε κατευθυνση.

Δεν ξερω αν εχεις ξαναπαει Βερολινο. Η πολη ειναι τεραστια, το κεντρο αχανες, δεν ειναι σαν αλλες πολεις που λες θα μεινω κεντρο και θα τα δω ολα με τα ποδια. Θα αναγκαστεις να παρεις συγκοινωνια. Το να μην χρυσοπληρωσεις καποιο απο τα ξενοδοχεια του ''κεντρου'' δεν νομιζω οτι ειναι καλη περιπτωση. Αν θες να μεινεις αναγκαστικα κεντρο-κεντρο κοιτα να μεινεις κοντα στον Anhalter Bahnhof. Ειναι ακριβως στη μεση της πολης, εχει ξενοδοχεια σε λογικες τιμες, αλλα απο συγκοινωνιες εχει μονο S-Bahn και λεωφορειο
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
μεσω μιλανου θα παμε κ φτανεις μεσημερι κ στον γυρισμο φευγουμε απογευμα.οποτε δεν χανουμε πολυ χρονο σε αεροδομια. δυστυχως δεν εχουμε αλλες μερες!! σκεφτομαι για διαμερισνα και οχι ξενοδχειο,ποια η γνωμη σας?
Εγω,προτιμω διαμερισμα...εμεις μειναμε σε αυτο,που ειναι πολυ κεντρικο
Booking.com : TopDomizil Apartments Checkpoint Plaza , Βερολίνο, Γερμανία - 323 Σχόλια πελατών . Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
οπως επισης,εχω ακουσει καλα λογια για αυτο,που ειναι επισης πολυ κεντρικο..
Booking.com : Apartments am Brandenburger Tor , Βερολίνο, Γερμανία - 2645 Σχόλια πελατών . Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom