Λίβανος Συρία βιζες για συρια και λιβανο

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Απο ποτε ειναι το διαβατήριο σου ; Βίζα Ισραελ δεν υπάρχει , μόνο σφραγίδα . Εδω και 2+ χρόνια έχει καταργηθεί και η σφραγίδα και παίρνεις ένα μίνι κοπι του διαβατηρίου σου με ένα barcode επάνω
 

dimtze

Member
Μηνύματα
90
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Απο ποτε ειναι το διαβατήριο σου ; Βίζα Ισραελ δεν υπάρχει , μόνο σφραγίδα . Εδω και 2+ χρόνια έχει καταργηθεί και η σφραγίδα και παίρνεις ένα μίνι κοπι του διαβατηρίου σου με ένα barcode επάνω
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση
Σφραγίδα ναι, δυστυχώς την έχω στο διαβατήριο
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Λιγουρεύομαι ένα 4μέρο λίβανο μιας και βρήκα με aegean στα 110 euro
Έλα που έχω στο διαβατήριο visa isreael...εκτος τις έκδοσις νέου?
Υπάρχει κανα νεότερο η κάποια λύση για είσοδο στην χωρα?
Πριν 4 μήνες που ετοιμαζόμουν για το ταξίδι που πραγματοποίησα Λίβανο επικοινώνησα με την πρεσβεία τους για να δω αν χρειάζεται κάποια βίζα (καθώς στη σελίδα του Υπουργείου Εξωτερικών έγραφε ότι χρειάζεται και είχα μπερδευτεί). Κατά την επικοινωνία μας μου διευκρίνησαν οι ίδιοι (χωρίς να κάνω κάποια σχετική ερώτηση) ότι δεν μπορώ να μπω με σφραγίδα Ισραήλ. Θεωρώ ότι είναι ακόμα αδιαπραγμάτευτο (και δε νομίζω να επιλυθεί άμεσα). Στον έλεγχο διαβατηρίων στο αεροδρόμιο κοιτούσαν μία-μία τις σελίδες τους. Οπότε αν θες να πας φαντάζομαι θα πρέπει να βγάλεις καινούριο.

Αν σε κάνει να αισθανθείς καλύτερα πάντως να σου πω ότι και να μην πας δεν χάνεις και κάτι συγκλονιστικό! :p Εκτός και αν είσαι λάτρης της αρχαιολογίας.
 
Last edited:

dimtze

Member
Μηνύματα
90
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Σε ευχαριστώ πολύ, μάλλον ο λίβανος θα πρέπει να περιμένει λιγάκι ακόμη
Για την ιστορία βρήκα 110 euro με Aegean την περίοδο του πάσχα για οποιον ενδιαφέρεται
 

AndriTh

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ενδιαφέρομαι ακριβώς για αυτό το χρονικό διάστημα και για 4 ημέρες! Είναι ακόμα διαθέσιμα τα εισητήρια? Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες?
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Για Λίβανο χρειάζεται σήμερα βίζα; Αν ναι, σου βάζουν σφραγίδα στο διαβατήριο;
Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να πάω Λίβανο, να γυρίσω Αθήνα και μετά από δύο μέρες να πάω Ισραήλ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για Λίβανο χρειάζεται σήμερα βίζα; Αν ναι, σου βάζουν σφραγίδα στο διαβατήριο;
Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να πάω Λίβανο, να γυρίσω Αθήνα και μετά από δύο μέρες να πάω Ισραήλ...
δε θελει τπτ. σφραγιδα ομως παιρνεις υποχρεωτικα.. οπως κ τις αναλογες ερωτησεις στην αφιξη σου στην επομενη χωρα.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.262
Likes
7.824
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Καλύτερα ρώτησε στις πρεσβείες για να είστε ήσυχος, παλιότερα το Ισραήλ είχε πρόβλημα με όποιον είχε σφραγίδα από τον Λίβανο.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Όπως προαναφέρθηκε σου βάζουν σφραγίδα στο διαβατήριο.
Για την είσοδο στο Ισραήλ δε θα έχεις θέμα, άντε να σου κάνουν μια ερώτηση, το πιο πιθανό είναι πως δε θα ασχοληθούν καν (εκτός αν έχεις καμιά 20αριά σφραγίδες από το Λίβανο και δείχνεις οπτικά σαν μέλος της Χεζμπολάχ)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom