ΗΠΑ βοηθεια για ταξιδι στη χαβαη

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Ήρθε η ώρα να κάνω και εγώ αυτό το ταξίδι. Με δύο ανταποκρίσεις Ζυρίχη-Σαν Φρανσίσκο (25ωρες και κάτι πήγαινε, 26 και κάτι ώρες γύρνα, με τους ενδιάμεσους σταθμούς 3 ώρες για να είμαι σίγουρη). Ένα μήνα πριν βρήκα τα εισιτήρια 740€. Δεν σας κρύβω λίγο αγχωμένη καθώς είναι το πρώτο μεγάλο- πολύωρο ταξίδι μου και δη στις ΗΠΑ. Με όλη την προετοιμασία-"χαρτούρα". Θα ήθελα να ρωτήσω, για σιγουριά πιο πολύ, αν γνωρίζει κάποιος σχετικά με τα ταξιδιωτικά έγγραφα που πρέπει να έχουμε. Διαβατήριο, ΕΣΤΑ, PCR μιας μέρας και να έχουμε βγάλει QR code (επισυνάπτουμε τη βεβαίωση εμβολιασμού) από Safe Travel για την είσοδό μας στη Χαβάη, σωστά?? Όποια απάντηση θα ήταν χρήσιμη. Σε 20 μερούλες έεεεεφυγα!!
Καλά να περάσετε.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ήρθε η ώρα να κάνω και εγώ αυτό το ταξίδι. Με δύο ανταποκρίσεις Ζυρίχη-Σαν Φρανσίσκο (25ωρες και κάτι πήγαινε, 26 και κάτι ώρες γύρνα, με τους ενδιάμεσους σταθμούς 3 ώρες για να είμαι σίγουρη). Ένα μήνα πριν βρήκα τα εισιτήρια 740€. Δεν σας κρύβω λίγο αγχωμένη καθώς είναι το πρώτο μεγάλο- πολύωρο ταξίδι μου και δη στις ΗΠΑ. Με όλη την προετοιμασία-"χαρτούρα". Θα ήθελα να ρωτήσω, για σιγουριά πιο πολύ, αν γνωρίζει κάποιος σχετικά με τα ταξιδιωτικά έγγραφα που πρέπει να έχουμε. Διαβατήριο, ΕΣΤΑ, PCR μιας μέρας και να έχουμε βγάλει QR code (επισυνάπτουμε τη βεβαίωση εμβολιασμού) από Safe Travel για την είσοδό μας στη Χαβάη, σωστά?? Όποια απάντηση θα ήταν χρήσιμη. Σε 20 μερούλες έεεεεφυγα!!
Καλύτερα να ρωτήσεις εδώ ΗΠΑ - Ταξίδι ΗΠΑ και περιορισμοί covid
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ήρθε η ώρα να κάνω και εγώ αυτό το ταξίδι. Με δύο ανταποκρίσεις Ζυρίχη-Σαν Φρανσίσκο (25ωρες και κάτι πήγαινε, 26 και κάτι ώρες γύρνα, με τους ενδιάμεσους σταθμούς 3 ώρες για να είμαι σίγουρη). Ένα μήνα πριν βρήκα τα εισιτήρια 740€. Δεν σας κρύβω λίγο αγχωμένη καθώς είναι το πρώτο μεγάλο- πολύωρο ταξίδι μου και δη στις ΗΠΑ. Με όλη την προετοιμασία-"χαρτούρα". Θα ήθελα να ρωτήσω, για σιγουριά πιο πολύ, αν γνωρίζει κάποιος σχετικά με τα ταξιδιωτικά έγγραφα που πρέπει να έχουμε. Διαβατήριο, ΕΣΤΑ, PCR μιας μέρας και να έχουμε βγάλει QR code (επισυνάπτουμε τη βεβαίωση εμβολιασμού) από Safe Travel για την είσοδό μας στη Χαβάη, σωστά?? Όποια απάντηση θα ήταν χρήσιμη. Σε 20 μερούλες έεεεεφυγα!!
Γενικά είσαι οκ και με rapid test για ΗΠΑ. Εκτός αν η Χαβάη ζητάει διαφορετικά πράγματα, τελευταία φορά που είχα κοιτάξει πριν λίγους μήνες είχε αυστηρά μέτρα, δεν ξέρω τι ισχύει τώρα.
Θεωρητικά χρειάζεσαι κ ένα attestation form για τη χώρα (δες τα τελευταία μηνύματα στο νήμα που αναφέρθηκε ακριβώς πιο πάνω).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom