βοηθεια! χαθηκα!

panagiota

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
σκεφτηκα τη λυση των youth hostels αλλα ακουα τα χειροτερα για αυτα οσον αφορα την υγειηνη και την ασφαλεια οποτε δεν νομιζω οτι ειναι η καλυτερη εναλλακτικη λυση. μηπως γνωριζετε να μου συστησετε φθηνα αλλα καλα ξενοδοχεια στη φλωρεντια, καπου στο κεντρο αν ειναι δυνατον
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.767
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
σκεφτηκα τη λυση των youth hostels αλλα ακουα τα χειροτερα για αυτα οσον αφορα την υγειηνη και την ασφαλεια οποτε δεν νομιζω οτι ειναι η καλυτερη εναλλακτικη λυση. μηπως γνωριζετε να μου συστησετε φθηνα αλλα καλα ξενοδοχεια στη φλωρεντια, καπου στο κεντρο αν ειναι δυνατον
Μην βάζεις όλα τα youth hostels στην ίδια μοίρα!! Είναι η καλύτερη περίπτωση για φτηνό ταξίδι και για να γνωρίσεις κόσμο! Απλά ψάξε να βρεις τα καλά που ξεχωρίζουν από τα υπόλοιπα. Ένα καλό σάιτ για να ξεκινήσεις είναι εδώ Hostels & Youth Hostels Worldwide - Online Bookings!!!!
 

panagiota

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
γεια σας!
αναρωτιεμαι αν γινεται καποιος να ταξιδεψει στην ιταλια για 3 μερες μονο και να ξοδεψει μονο 200 ευρω στα οποια να συμπεριλαμβανονται εισητηρια ηγουμενιτσα-ιταλια και τουμπαλιν, ξενοδοχεια, φαγητο, μουσεια.... το καταφερε κανενας αυτο;
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
γεια σας!
αναρωτιεμαι αν γινεται καποιος να ταξιδεψει στην ιταλια για 3 μερες μονο και να ξοδεψει μονο 200 ευρω στα οποια να συμπεριλαμβανονται εισητηρια ηγουμενιτσα-ιταλια και τουμπαλιν, ξενοδοχεια, φαγητο, μουσεια.... το καταφερε κανενας αυτο;

ε????κομματακι δυσκολο μου φαινεται..3 μερες μαζι με τις ωρες που θα φας στο πλοιο????και θα κανεις αυτη την διαδρομη και θα περασεις την ταλαιπωρια της πολυωρης διαδρομης με το πλοιο μονο για 3 μερες???σε ποια πολη θες να πας??
 

panagiota

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
σκεφτομαι να το κανω με το interrail 3 μερες ταξιδι ανα εβδομαδα συμφωνα με τις προδιαγραφες του , οχι συνολικα 3 μερες ιταλια, ξερω οτι ειναι αρκετα δυσκολο. θελω να παω φλωρεντια. πρεπει να παρω το πλοιο για ανκονα ή πριντεζι; ποιο συμφερει; ποσες ωρες ειναι το ταξιδι με πλοιο; και μετα απο εκει μπορω να παω με τρενο στη φλωρεντια;
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
σκεφτομαι να το κανω με το interrail 3 μερες ταξιδι ανα εβδομαδα συμφωνα με τις προδιαγραφες του , οχι συνολικα 3 μερες ιταλια, ξερω οτι ειναι αρκετα δυσκολο. θελω να παω φλωρεντια. πρεπει να παρω το πλοιο για ανκονα ή πριντεζι; ποιο συμφερει; ποσες ωρες ειναι το ταξιδι με πλοιο; και μετα απο εκει μπορω να παω με τρενο στη φλωρεντια;
Γεια σου Παναγιωτα!συναδελφος αιωνιος φοιτητης εδω.επειδη και εγω ειχα κανονισει ταξιδακι με τρενο για τις μερες του Πασχα και το εχω ψαξει αρκετα νομιζω πως η καλυτερη λυση ειναι αυτο που σου προτεινουν τα παιδια απο πανω!πτηση στο πρωτο προορισμο σου και μετα καλο πλανο για τρενο!οσο γ τα hostels εισαι πληρως παραπληροφορημενη!!το μεγαλυτερο ποσοστο τους ειναι μια χαρα αλλα το βασικοτερο ειναι πως μπορεις να δεις τι αγοραζεις μιας και για ολα υπαρχουν πολυ αναλυτικες βαθμολογιες/σχολια!!εγω εμεινα (μονος) σε ενα απο τα καλυτερα του βερολινου σε αρκετα καλη τιμη,πεντακαθαρο φοβερη τοποθεσια και αρκετα οργανωμενο.σημερα ειμαι τελευταιο βραδυ στη βουδαπεστη σε hostel διπλα στ δουναβη,πολυ καθαρο,πολυ ζεστο περιβαλλον και κοιμαμαι και με 4 Γαλλιδες (off topic αλλα ενδιαφερον)!!οποτε πρωτα καλη οργανωση με τρενο κλπ και υστερα φθηνο δωματιακι για ωραιες εμπειριες!!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
panagiota, πάρε ένα σεντονάκι και μια πετσετούλα από το σπίτι σου και θα σου φανούν βασιλικά τα hostel οπουδήποτε!
Όσον αφορά την ασφάλεια: αν δεν κουβαλάς τίποτα αξίας πάνω σου μην σε ανησυχεί τίποτα.

200 Ευρώ και να συμπεριλαμβάνονται τα έξοδα του πλοίου?
Είσαι μέσα αν διαθέτεις κάρτα Interail. Αν δεν κάνω λάθος αν έχεις αγοράσει κάρτα Interail που περιλαμβάνει τη ζώνη Ελλάδα- Ιταλία, το πλοίο είναι στην τιμή του εισιτηρίου οπότε τα 200 Ευρώ σου φτάνουν και σου περισσεύουν αν μείνεις σε hostels, ταξιδεύεις με τα αργά τρένα και τρως σαν σπουργιτάκι (καλοκαιράκι είναι πρέπει να κρατάς σιλουέτα)!

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.647
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom