γαμήλιο ταξίδι...SOS!!!

giagia

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ίσως Ιταλία-Γαλλία..
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική.....
Καλησπέρα και καλή χρονιά!
Μπήκαμε πρόσφατα στο club των παντρεμένων..(τον Σεπτέμβριο του 2012) και ψάχνουμε γαμήλιο προορισμό για το Πάσχα!!!
Έχουμε στη διάθεσή μας μέχρι 15 μέρες και κόστος έως 3.000 διαμονή και αεροπορικα..
Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα προς τα που θέλουμε να πάμε, διότι ο σύζυγος "φοβάται" τα αεροπλάνα και δεν θέλει "τεράστιες" πτήσεις..δηλαδή ταξιδεύει απευθείας έως 4 ώρες και με ανταπόκριση έως 6 ώρες! Εγω απο την άλλη ονειρευόμουν κάτι σε Νότια Αμερική ή Αφρική..θέλω να είναι ένα ταξίδι που να μην τρέχω από μουσείο σε μουσείο και να είναι κάτι ξεχωριστό που θα το θυμάμαι για πάντα..να μην μοιάζει με "κλασική" ευρωπαική πόλη, να υπάρχει περιπέτεια, άγρια φύση κλπ!
Αντίθετα ο σύζυγος μου δεν θέλει να κάθεται σε 1 παραλία για 10 μέρες.
Έχουμε ταξιδέψει μέχρι τώρα στους παρακάτω προορισμούς:
Ρώμη, Φλωρεντία, Βαρκελώνη, Παρίσι, Βερολίνο και Βουδαπέστη.
ΤΙ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ;;;;
Σας ευχαριστούμε πολύ εκ των προτέρων!!!
Γιάννης και Κατερίνα!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα και καλή χρονιά!
Μπήκαμε πρόσφατα στο club των παντρεμένων..(τον Σεπτέμβριο του 2012) και ψάχνουμε γαμήλιο προορισμό για το Πάσχα!!!
Έχουμε στη διάθεσή μας μέχρι 15 μέρες και κόστος έως 3.000 διαμονή και αεροπορικα..
Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα προς τα που θέλουμε να πάμε, διότι ο σύζυγος "φοβάται" τα αεροπλάνα και δεν θέλει "τεράστιες" πτήσεις..δηλαδή ταξιδεύει απευθείας έως 4 ώρες και με ανταπόκριση έως 6 ώρες! Εγω απο την άλλη ονειρευόμουν κάτι σε Νότια Αμερική ή Αφρική..θέλω να είναι ένα ταξίδι που να μην τρέχω από μουσείο σε μουσείο και να είναι κάτι ξεχωριστό που θα το θυμάμαι για πάντα..να μην μοιάζει με "κλασική" ευρωπαική πόλη, να υπάρχει περιπέτεια, άγρια φύση κλπ!
Αντίθετα ο σύζυγος μου δεν θέλει να κάθεται σε 1 παραλία για 10 μέρες.
Έχουμε ταξιδέψει μέχρι τώρα στους παρακάτω προορισμούς:
Ρώμη, Φλωρεντία, Βαρκελώνη, Παρίσι, Βερολίνο και Βουδαπέστη.
ΤΙ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ;;;;
Σας ευχαριστούμε πολύ εκ των προτέρων!!!
Γιάννης και Κατερίνα!
Πετάξτε για Μόσχα και πάρτε τον υπερσηβηρικό μέχρι Ιρκούτσκ. Επιστροφή αεροπορικώς με στάση λίγων ημερών στη Μόσχα. Οι πτήσεις είναι κάπου τόσο σε διάρκεια (μόνο η μία θα σας βγεί λίγο παραπάνω), μουσεία δεν υπάρχουν, δε μοιάζει με "κλασσική" Ευρωπαϊκή πόλη (πέρα από τη Μόσχα), και από άγρια φύση, άλλο τίποτα...

Εναλλακτικά, μπορείτε να πάτε στο Ιράν (μέσω Κων/νούπολης).
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?

giagia

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ίσως Ιταλία-Γαλλία..
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική.....
taver πόσο διαρκεί το ταξίδι με τον υπερσιβηρικό; Πραγματικά αξίζει το μέρος αυτό για όλη αυτή την διαδρομή; Η Μόσχα ή η Αγία Πετρούπολη θα μπορούσαν να είναι τα μέρη τα οποία ψαχνουμε;;;

giannismits καλώς σας βρήκαμε! Δεν έχουμε "απαγορέψει" το αεροπλάνο, με αεροπλάνο θα πάμε, απλά με τον περιορισμό που αναφέραμε στις ώρες..
Έχουμε διαβάσει τα περισσότερα post αλλά είναι για πολύυυυυυυυ μακρινούς προορισμούς, οπότε θέλουμε τη βοήθειά σας σύμφωνα με τα κριτήρια που έχουμε θέσει..

Γνώμες για:

  • Κανάρια Νησιά ;;
  • Μπριζ-Άμστερνταμ ;;
  • Μόσχα-Αγία Πετρούπολη ;;
  • Τσεχία-Βιέννη ;;
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Μοσχα και Αγια Πετρουπολη ειναι πανεμορφα! αλλα πως θα αποφυγετε τα μουσεια ;:D

υ.γ το nickname τα σπαει!:haha:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γνώμες για:

  • Κανάρια Νησιά ;;
Gran Canaria που έχω άποψη το θεωρώ υπερτιμημένο νησί, δε θα ξαναπήγαινα.
Για Fuerteventura και Lanzarote έχω ακούσει κάπως καλύτερα σχόλια αλλά και πάλι επιφυλάσσομαι.
 

giagia

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ίσως Ιταλία-Γαλλία..
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική.....
Earth Citizen γιατί το θεωρείς υπερτιμημένο; τι προσφέρει ως μέρος;

Elenara88 χρειαζόμαστε βίζα και διαβατήριο; εαν ναι πόσο καιρό πριν τα εκδίδουμε;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Εγω θα προτεινα και Αγγλια-Σκωτια.Και,δεν εισαι υποχρεωμενη να πας σε μουσεια,οταν επισκεπτεσαι μια πολη.Θα σου βαλει κανεις διαγωνισμα,αν ειδες τα μουσεια?Μερικοι,αισθανονται υποχρεωμενοι να πανε...εσεις θα κανετε το προγραμμα που σας αρεσει!:D
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Earth Citizen γιατί το θεωρείς υπερτιμημένο; τι προσφέρει ως μέρος;
Παραλίες ωραίες δεν έχει (μην περιμένετε κάτι εξωτικό δηλαδή), Las Palmas η πόλη δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο, το νησί όσο γύρισα ξεραΐλα είχε (υπάρχουν κάποια φυσικά πάρκα απ'ότι ξέρω αλλά δεν τα επισκέφτηκα)..Για θαλάσσια sports και κανά hiking ίσως λέει..Οι τιμές καλές, το φαγητό καλό, το Roque Nublo στο κέντρο του νησιού ήταν το μόνο εντυπωσιακό, έως εκεί κατ'εμέ!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
τωρα που ξαναβλεπω budget και ζητουμενα ΝΟΡΒΗΓΙΑ:cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.418
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom