γαμήλιο ταξίδι

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Nα με συμπαθάς mary_a,αν πέρασε έτσι η κουμπάρα σου,δέν φταίει κανεις παρα μόνο ο..κούμπαρος σου !! :)
η αλήθεια είναι ότι είναι θερμόαιμο αγόρι και της ανέβαζε τη θερμοκρασία περιβάλλοντος λιγάκι! :):p
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ταξίδι-Όνειρο
το...ψάχνω ακόμη !
η αλήθεια είναι ότι είναι θερμόαιμο αγόρι και της ανέβαζε τη θερμοκρασία περιβάλλοντος λιγάκι! :):p
Aαα..η θερμοκρασία περιβάλλοντος φέρνει δυσφορία !! ηηη.."άλλη θεροκρασία" ειναι αυτή πού μας μένει..αναλλοίωτη στην μνήμη:)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
1. Ο κανόνας λέει ότι όποτε και να πας στο Παρίσι είναι ωραία... Βέβαια η καλύτερη εποχή είναι η άνοιξη...
2. Ο κανόνας λέει ότι όποτε και να πας στην Βενετία είναι ωραία... Βέβαια η καλύτερη εποχή είναι η άνοιξη...
3. Μην βρίζετε εδω μέσα... Δεν υπάρχει σύγκριση Αιγύπτου και Παρισίων...
4. Αν έχεις την δυνατότητα να πας όπως πρέπει στη Βενετία πρέπει να πας... Η Βενετία είναι ακριβή γιατί είναι η Βενετία... όσο για την μυρουδιά , πιστέψτε με, το τελευταίο που θα σε απασχολήσει είναι η μυρουδιά...
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ταξίδι-Όνειρο
το...ψάχνω ακόμη !
1. Ο κανόνας λέει ότι όποτε και να πας στο Παρίσι είναι ωραία... Βέβαια η καλύτερη εποχή είναι η άνοιξη...
2. Ο κανόνας λέει ότι όποτε και να πας στην Βενετία είναι ωραία... Βέβαια η καλύτερη εποχή είναι η άνοιξη...
3. Μην βρίζετε εδω μέσα... Δεν υπάρχει σύγκριση Αιγύπτου και Παρισίων...
4. Αν έχεις την δυνατότητα να πας όπως πρέπει στη Βενετία πρέπει να πας... Η Βενετία είναι ακριβή γιατί είναι η Βενετία... όσο για την μυρουδιά , πιστέψτε με, το τελευταίο που θα σε απασχολήσει είναι η μυρουδιά...
πιάσε με σε παρακαλώ..."μυρωδια" εννοω τήν αίσθηση που σου χαρίζει ένα μερος,καθώς προσπαθείς να το ανακαλύψεις μέσα απο την καθημερινότητα του !
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
και άλλος γάμος ??? πώ πω!!! μπράβο παιδιά ...
αίγυπτος αυγουστος ------απαγορευτικό!!!!!!!!!!!
καρατσεκαρισμένο !!!!!
να ζήσετε !!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η ζέστη στην Αίγυπτο είναι ΤΕΛΕΙΩΣ αφόρητη το καλοκαίρι. Εγώ πήγα Απρίλιο και δυστυχώς με 54 βαθμούς έξω (τα περισσότερα αρχαία είναι υπαίθρια) ήταν μεγάλη ταλαιπωρία. Η χώρα έχει πολύ ενδαφέρον και οι παραλίες της πολύ διαφορετικές από τις ελληνικέ, με φανταστικό diving στην Ερυθρά θάλασσα, στο 1/5 της ελληνικής τιμής. Αλλά για Αύγουστο δεν κάνει, παρότι η σκέψη ήταν καλή γι' αυτό που ζητάς, αφού η πτήση είναι 50-70 λεπτά όλα κι όλα.

Πρέπει οπωσδήποτε να κάνετε μπάνιο στο μήνα του μέλιτος; Γιατί αν όχι, υπάρχουν πολλές επιλογές.
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Τσέκαρε για Αιγυπτο και ερυθρά θαλασσα. Είναι και κοντά και πανέμορφα.
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Οταν απάντησα σε ένα προηγούμενο topic δεν είχα δει ότι θέλεις να πας τέλη αυγούστου. Οπότε, μακριά από Αίγυπτο γιατί θα ψηθείτε. Βαράει 50νταρια. Μονόδρομος Ευρώπη.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Επειδή το θέμα δεν αφορά τα νέα μέλη, ούτε συγκεκριμένο προορισμό και επίσης τείνει προς το chat, μεταφέρθηκε στο social.

Παρακαλώ μείνετε εντός θέματος.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Επίσης, έγινε συγχώνευση τριών topics που αφορούσαν το ίδιο θέμα.

Παρακαλώ να μην ανοίγετε πολλαπλά topics για το ίδιο θέμα.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Μέχρι 2-2.30 ώρες (από Αθήνα) και θάλασσα δύο προτάσεις: 1. Τυνησία-διακοπές, που σημαίνει βορράς, παραλίες άραγμα σε χλιδάτα ξενοδοχεία και τα αξιοθέατα του βορρά (όχι έρημος) και 2. Μάλτα με αεράκι και θερμοκρασίες όχι πάνω από τις δικές μας. Βέβαια παραλίες κυρίως βραχώδεις αλλά και πολλά αξιοθέατα.
Πάντως για το συνδυασμό που θες η καλύτερη είναι αυτή που σου πρότειναν οι περισσότεροι. Ελληνικό νησί
 
Last edited by a moderator:

Kavalamaria

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
thanks

καλημερα παιδια ευχαριστω πολυ για την γρήγορη ανταπόκριση σας. ομώς για να πώ την αλήθεια με μέρδέψατε λίγο όσον αφορά το Παρίσι και τη Βενετία και το αν πρέπει να πάω τον Αύγουστο. Αν ήταν στο χέρι μου θα πήγαινα σε ένα εξωτικό νησί αυτό είχα σαν όνειρο πάντα και συγκεκριμένα ήθελα να πάω Άγιο Μαυρίκιο και Μαλδίβες αλλα αυτό δεν γίνεται γιατί είναι πολλές ώρες με το αεροπλάνο και ο άντρας μου δεν μπένει. Ξέρει κανείς πόσο είναι για Ίμπιζα????/ γιατι έχω ακούσει ότι είναι ωραά. και άν αν ξέρετε και τίποτα για τις τιμές.
ο άντρας μου θέλει να πάμε Ελλάδα και ίσωσ Κω αλλα δεν ξέρω ρε παιδια θέλω κάτι διαφορετικο!!!!! είμαι πολύ μπερδεμένη!!!!!
τουλάχιστον απορίπτω την Άιγυπτο γιατι δεν θέλω να λίωσω!!!!! τι εποχή πάμε εκει???? χειμώνα θα λέει????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.498
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom