γαμηλιο ταξιδι τον σεπτεμβριο. καλη εποχη για σαμουι??

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
το tropicaleasy ειναι ταξιδιωτικο γραφειο ε? το βρηκα..
το ξενοδοχειο γιατι το εκλεισες απο'κει...στο booking εχει την ιδια τιμη.εννοεις μηπως οτι σε βοηθησαν να βρεις το καλυτερο κ το φθηνοτερο σε καλη τοποθεσια? και οταν λες "πιεση" τι εννοεις? δεν τα ξερω αυτα.. πολυ ωραια το κανονισες! σουπερ! καλα να περασεις και περιμενουμε ιστορια!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
ετσι ακριβως εγινε με το ξενοδοχειο , ο Χρηστος που τον γνωρισα περυσι, μου βρηκε ακριβως αυτο που ηθελα οποτε γιατι το κερδος να το παρει το booking και όχι καποιος σωστος επαγγελματιας και δη συμπατριώτης ;
οσο για το το "πιεση" εννοω οτι αντι για τηλεφωνο πηγα στο VERSUS 2 φορες και επεσα σε καλη υπαλληλο την Ελενα Σπυρίδου
που προσπαθησε πολυ για τη καλιτερη τιμη (παιξαμε λιγο και με τις ημερομηνιες , πχ γυριζοντας μια μερα αργοτερα η τιμη κατεβηκε απο 1015 στο 850 ! )
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
οσο για το το "πιεση" εννοω οτι αντι για τηλεφωνο πηγα στο VERSUS 2 φορες και επεσα σε καλη υπαλληλο την Ελενα Σπυρίδου
που προσπαθησε πολυ για τη καλιτερη τιμη (παιξαμε λιγο και με τις ημερομηνιες , πχ γυριζοντας μια μερα αργοτερα η τιμη κατεβηκε απο 1015 στο 850 ! )
Kiki, δε θέλω να σου το χαλάσω, καλά έκανες και πήγες στο πρακτορείο, οι σωστοί επαγγελματίες πρέπει να μείνουν στο χώρο, πάντα εκείνοι έχουν συγκεντρωμένες όλες τις προσφορές των εταιριών και ψάχνουν πολύ γρηγορότερα απ' ότι εμείς στο internet, αλλά, αν πας στο ελληνικό site της Thai: Thai Airways και ψάξεις στις "promotions" θα δεις ότι το Samui το πουλάει 651,25 Ευρώ + 50 Ευρώ το service fee = 701,25 Ευρώ. Δεν ξέρω, βέβαια τις ημερομηνίες σου, ίσως οι φτηνές να έχουν εξαντληθεί, αλλά ψάξ'το από περιέργεια να δεις. Η προσφορά τους ισχύει για κρατήσεις μέχρι 31/3 και χρήση μέχρι 30/6. Όλα αυτά καλοπροαίρετα, μόνο για να σου πω ότι η "πίεση" που δέχτηκε η υπάλληλος και σε εξυπηρέτησε τελικά ίσως να μην ήταν τίποτε περισσότερο απ' την πλευρά της να ήταν μια έξυπνη κίνηση μάρκετινγκ απ' την πλευρά της. :)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
η τιμη που μου δινει στα promotions ειναι η ιδια που μου εδινε και οταν ηθελα να το κλεισω μονη μου 1070 ευρω ...
μιλαμε για διακοπες πασχα και στη παρεα μου υπαρχει και μαθητης Δημοτικου ... για να καταφυγω σε γραφειο , ενω συνηθως οργανωνω τα ταξιδια μονη μου , κατι ήξερα ...
15 χρονια ημουνα ταξιδιωτικος πρακτορας και συνολικα στο τουρισμο κλεινω 23 χρονια ....μαλλον ξερω ποιος συναδελφος ειναι σωστος και θελει να βοηθησει το πελατη ...
γλυτωσαμε συνολικα 220 χ 4 ατομα = 880 ευρω
μεγαλη διαφορά , πολυ μεγαλη, αν τελικα το κλειναμε απο το σαιτ της ΤΗΑΙ !!
ειπαμε ανεξαρτητοι ταξιδιωτες, αλλά να ξερουμε πότε να καταφευγουμε στη βοηθεια πρακτορειου , οταν προκειται για οικονομικο όφελος ....
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
καταπληκτικα μου ακουγονται!..μπραβο και πολυ καλα εκανες και δεν τα εδωσες στο booking.εννοειται αυτο!...ολοι μαζι οικογενειακως? τι εκπληκτικο δωρο για τα παιδια σου αυτο...μακαρι οταν μεγαλωσουν να αγαπουν τα ταξιδια οσο εσυ και να εκτιμησουν αυτο το δωρο. πολυ ωραια! χαιρομαι με τις χαρες και τα ταξιδια σας .. :)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
καταπληκτικα μου ακουγονται!..μπραβο και πολυ καλα εκανες και δεν τα εδωσες στο booking.εννοειται αυτο!...ολοι μαζι οικογενειακως? τι εκπληκτικο δωρο για τα παιδια σου αυτο...μακαρι οταν μεγαλωσουν να αγαπουν τα ταξιδια οσο εσυ και να εκτιμησουν αυτο το δωρο. πολυ ωραια! χαιρομαι με τις χαρες και τα ταξιδια σας .. :)
γλυκό μου manelaki σε ευχαριστω πολυ για τα καλά σου λόγια . Παω με ζευγαρι πολυ καλους φιλους και το παιδι τους .. ο δικος μου γυιος που ειναι μεγαλος πλεον, ταξιδευει πολυ και ανεξαρτητα ..
δεν εχω παραπονο , το πηρε το γονιδιο της μανουλας :lol:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
η τιμη που μου δινει στα promotions ειναι η ιδια που μου εδινε και οταν ηθελα να το κλεισω μονη μου 1070 ευρω ...
μιλαμε για διακοπες πασχα και στη παρεα μου υπαρχει και μαθητης Δημοτικου ... για να καταφυγω σε γραφειο , ενω συνηθως οργανωνω τα ταξιδια μονη μου , κατι ήξερα ...
15 χρονια ημουνα ταξιδιωτικος πρακτορας και συνολικα στο τουρισμο κλεινω 23 χρονια ....μαλλον ξερω ποιος συναδελφος ειναι σωστος και θελει να βοηθησει το πελατη ...
γλυτωσαμε συνολικα 220 χ 4 ατομα = 880 ευρω
μεγαλη διαφορά , πολυ μεγαλη, αν τελικα το κλειναμε απο το σαιτ της ΤΗΑΙ !!
ειπαμε ανεξαρτητοι ταξιδιωτες, αλλά να ξερουμε πότε να καταφευγουμε στη βοηθεια πρακτορειου , οταν προκειται για οικονομικο όφελος ....
Διακρίνω έναν εκνευρισμό στην απάντηση που θεωρώ ότι προέκυψε από παρερμηνεία των όσων είπα. Ούτε ήθελα να υπονοήσω ότι ο πράκτορας δεν είναι σωστός (το ξεκαθάρισα απ' την αρχή) ούτε να υποδείξω τι θα ήταν καλύτερο να κάνεις, πόσω μάλλον να θίξω κάποιον. Θα σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις καλύτερα τι ήθελα να πω:

Κάποια φορά έψαχνα για εισιτήρια με μια εταιρία και η τιμή που έβρισκα δεν ήταν ικανοποιητική. Πήγα στο πρακτορείο που συνεργάζομαι (ναι, κι εγώ με πρακτορείο συνεργάζομαι για εισιτήρια κορμού - και όχι μόνον - την "Αερογραμμή") και μου βρήκαν με την εταιρία που ήθελα και σε καλή τιμή. Επιστρέφοντας στο σπίτι έψαξα στο σάιτ της και είδα ότι είχε προσφορά (που δεν είχα προσέξει) αλλά, παρ'όλ'αυτά, η τιμή του πρακτορείου ήταν 20 ευρώ φθηνότερη από την προσφορά (το πρακτορείο χρέωνε λιγότερο σε service fee).

Ήθελα να πω, λοιπόν, ότι η προσφορά ήταν εκεί και μπορεί εσύ απλά να μην την είχες προσέξει (άνθρωποι είμαστε). Το αν θα ταίριαζε στις ημερομηνίες σου ή όχι είναι ένα εντελώς άλλο θέμα. Προσωπικά, ποτέ δεν έχω καταφέρει να πετύχω τις διαφημιζόμενες τιμές για τις ημερομηνίες που θέλω.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
ο εκνευρισμος που διεκρινες ειναι γιατι ειναι Κυριακη , κανει ψοφοκρυο και αντι να ειμαι στον καναπε μου να χουχουλιαζω μπροστα στο τζακι , ειμαι στη δουλεια με υποτυπωδη θερμανση:mad:

Παντως η τελευταια φραση σου για την εργαζομενη ηταν το λιγοτερο αστοχη . Ειπα ενα καλό λόγο για καποια που βοηθησε όσο μπορουσε και επιπλεον μπορουσα να τη κρινω καλιτερα αφού ανηκω στο ίδιο χωρο ..
γιατι σωνει και καλά πρεπει να βλεπουμε παντου ιδιοτελεια;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ο εκνευρισμος που διεκρινες ειναι γιατι ειναι Κυριακη , κανει ψοφοκρυο και αντι να ειμαι στον καναπε μου να χουχουλιαζω μπροστα στο τζακι , ειμαι στη δουλεια με υποτυπωδη θερμανση:mad:
Σε κατανοώ και συμπάσχω. Σκέψου και μένα, ξενιτεμένο πατέρα, μακρυά απ' το παιδί του και να μην ξέρει πώς πήγε και στις εξετάσεις του? :haha:

...γιατι σωνει και καλά πρεπει να βλεπουμε παντου ιδιοτελεια;
Αυτό δεν παίζει, αλλά άσ'το καλύτερα, δεν έχει νόημα να το συνεχίσουμε.... σαν τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ που πλακώνονται μεταξύ τους για να ζεσταθούν στο γήπεδο - ελλείψει οπαδών της άλλης ομάδας! :haha:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Σε κατανοώ και συμπάσχω. Σκέψου και μένα, ξενιτεμένο πατέρα, μακρυά απ' το παιδί του και να μην ξέρει πώς πήγε και στις εξετάσεις του? :haha:

Αληθεια το μικρό γραφει εξετασεις ;
αχ βρε ξενιτεμενε πατερα τι χανεις !!!:haha:

Αυτό δεν παίζει, αλλά άσ'το καλύτερα, δεν έχει νόημα να το συνεχίσουμε.... σαν τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ που πλακώνονται μεταξύ τους για να ζεσταθούν στο γήπεδο - ελλείψει οπαδών της άλλης ομάδας! :haha:
οντως για ζεσταμα ( στη κυριολεξία)το εγραψα αυτο:haha:
μια στο τόσο με χτυπαει το συνδρομο traveller :haha:
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
τερμα το διαλειμμα,τα κεφαλια μεσα!στο θεμα μας παρακαλω ξανα!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.784
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom