για ποιο λόγο ειδικότερα νομιζετε ότι δεν μπορούμε να ξεκολλήσουμε από το σάϊτ:

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Για τις εξαιρετικες ταξιδιωτικες πληροφοριες που εχω παρει και χρησιμοποιησει κατα καιρους,για φωτογραφιες πραγματικα απειρου καλλους,για μια ομαδα ανθρωπων που τα γραφομενα τους με εξιταρουν και για τους καλαμοκαβαλαρηδες που το παιζουν "επαίοντες" και με διασκεδαζουν αφανταστα με την μπουρζουαδικη απαξιωση τους!!!
 

despinav

Member
Μηνύματα
60
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Ταϋλάνδη
Τις πληροφορίες θα τις βρω παντού, εξάλλου κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και όπως έχω ξαναπεί με τα μάτια του καθένα από εμάς τα πάντα είναι διαφορετικά.
Ένας είναι ο βασικός λόγος που είμαι σχεδόν κάθε μέρα εδώ πλέον..
η θετική ενέργεια.. κάτι που μου είχε λείψει πολύ.
Η θετική ενέργεια στην καλή κουβέντα και στη διαφωνεία.
Η θετική ενέργεια στην ιστορία που θέλω να βάλω τα κλάμματα ή να πέσω κάτω από τα γέλια.
Η θετική ενέργεια από όσους έχουν ανοίξει τα φτερά τους.
Η θετική ενέργεια από εκείνους που δεν αντιλλαμβάνονται την πραγματικότητα και όμως βλέπουν τη ζωή αλλιώς.
Δηλαδή είμαι χαρούμενη μαζί σας. Εσείς που δεν είστε φανταστικοί, ούτε αντικοινωνικοί, αλλά θέλετε να μοιράζεστε με τους ανθρώπους που σας καταλαβαίνουν τα πιο ωραία βιώματα της ζωής σας.. Ε υπάρχει πιο ωραίο πράγμα??
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Ξετρύπωσα κι εγω εντελώς τυχαία το forum εδω και 2-3 μέρες και κυριολεκτικά, δεν ξεκολλάω...η ζωή μου θα μπορούσε κάλλιστα να είναι μοιρασένη απο προορισμό σε προορισμό...λατρεύω τα ταξίδια και χαίρομαι αφάνταστα που ανακάλυψα αυτή την όμορφη παρέα απο ανθρώπους που νιώθουν λίγο πολύ το ίδιο κι έτσι θα καταλαβαινόμαστε! Το λέω γιατί δέχομαι κι εγω συχνά πυκνά σχόλια του τύπου "πάλι ταξίδι θα πας?' "και τι να δεις? "έλα μωρέ, όλα μια ιδέα είναι , σιγά! Τι διαφορετικό μπορεί να δεις!" και εννοείται οτι φρικάρω και που το ακούω!...τα ταξίδια είναι το οξυγόνο μου και βρήκα έναν χώρο όπου μπορώ να το λέω χωρίς να με περνούν για τρελλή!
Στο λιγο χρόνο που διαβάζω τις διάφορες ιστορίες των μελών, έχω νιώσει ποικίλα συναισθήματα: νοσταλγία για μέρη που έχω επισκεφτεί αλλά σίγουρα θα ξαναέβλεπα,ενθουσιασμό για νέους προορισμούς, θαυμασμό για άτομα που έχουν δει μέρη πολλά, μακρινά, μαγευτικά αλλά και για κάποιους των οποίων οι περιγραφές είναι ε-ξ-α-ι-ρ-ε-τ-ι-κέ-ς (οι άνθρωποι δε γράφουν: ζωγραφίζουν!). Μπράβο σε όλους σας και μπράβο μου που σας ανακάλυψα έστω και καθυστερημένα αλλά υπόσχομαι να αναπληρώσω το χαμένο χρόνο...θα σας εκμυστηρευτώ και το μεγάλο μου όνειρο: θέλω να αφήσω τη μίζερη δουλειά μου στο δημόσιο -που καθόλου δε μου ταιριάζει -και να δουλέψω στον τουρισμό και κατά προτίμηση ως αρχηγός εκδρομών/συνοδός (το έχω κάνει για κάποιο διάστημα στο παρελθόν και μου άρεσε πάρα πολύ). Οπότε, δέχομαι προτάσεις!!!;)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Επειδή πιστεύω είναι δύσκολο να βρούμε μέσα στα πλήθη τόσους πολλούς ανθρώπους που να μοιράζονται στον ίδιο βαθμό το ίδιο πάθος με εμάς. Επίσης, από τη δική μου πλευρά, εκτιμώ και πάρα πολύ κάποια θέματα για τα οποία θα έπρεπε να κάνω μεγάλη αναζήτηση μόνος μου, π.χ. για προσφορές αεροπορικών εισιτηρίων και διαγωνισμούς κλπ. 2 ζευγάρια μάτια είναι καλύτερα από ένα, πόσο μάλλον εκατοντάδες ζευγάρια :)
Συμφωνω απολυτως !Και ολοι καπως ετσι ξεκιναμε .Αρχικα ανακαλυπτουμε το φορουμ ψαχνοντας πληροφοριες για καποιο προορισμο και στη συνεχεια ..βλεπουμε οτι υπαρχουν και τοσα αλλα ομορφα μερη στον κοσμο ...και σου δημιουργειται μια ισχυρη αισθηση ανικανοποιητου.Θελεις να πας παντου και να τα δεις ολα.Εγω πολλες φορες σκεφτομαι " μα δεν εχω πει εκει και εκει και εκει..."Ξεχναω ομως οτι ειμαι μια ..ενω σε ολα αυτα τα μερη εχουν παει τα 6.320 ξεχωριστα ,διαφορετικα μελη του φορουμ.
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
τι λετε ρε παιδια τωρα
υπαρχει μεγαλυτερη παρηγορια και καταρα απο εδω μεσα?
που που ?
 

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία..Γη του Πυρός
Για τις εξαιρετικες ταξιδιωτικες πληροφοριες που εχω παρει και χρησιμοποιησει κατα καιρους,για φωτογραφιες πραγματικα απειρου καλλους,για μια ομαδα ανθρωπων που τα γραφομενα τους με εξιταρουν και για τους καλαμοκαβαλαρηδες που το παιζουν "επαίοντες" και με διασκεδαζουν αφανταστα με την μπουρζουαδικη απαξιωση τους!!!
Δε θα μπορούσα να τα πω καλύτερα! Ω...... ποία σύμπνοια απόψεων!!:clap:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Το παρεδέχομαι έχω κολλήσει με το forum! Για όλους τους λόγους που οι αγαπητοί συμφορουμίτες έχουν προαναφέρει + 2 ακόμα.
1) Γιατί ανέκαθεν μου άρεσε ό,τι πληροφορίες και tips έχω συλλέξει για ένα μέρος να τις μοιράζομαι με φίλους
2) Γιατί το travelstories είναι η πιο ευχάριστη νέα δραστηριότητα που ανακάλυψα τον τελευταίο χρόνο!
 

elli_sugar

Member
Μηνύματα
22
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Γρανάδα...ξανα :-)
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Συμφωνω με ολα οσα διαβασα παραπανω...κ εγω τυχαια βρηκα το σαιτ,ψαχνοντας πληροφοριες για Ισπανια πριν φυγω με ερασμους...και τωρα πια εχει γινει καθημερινη απασχοληση..πριν τη δουλεια,μετα τη δουλεια..πολλες φορες ειμαι με το λαπτοπ αγκαλια στο κρεββατι,και ενω κοιμαμαι ορθια,λεω,ενα ακομα θεμα θα διαβασω,μια σελιδα ακομα...και η ωρα περναει και οταν πια βλεπω οτι μενουν 6 ωρες για να παω στη δουλεια,το κλεινω...εχω κολλησει τοσο,ωστε αφησα φαρμες, ενυδρεια, μαφιες..(φεισμπουκ δηλ...) ταξιδευω μαζι σας κ ονειρευομαι προορισμους που καποια στιγμη ισως κατακτησω κ εγω..δεν ξερω ποιος ειχε την ιδεα για την υδριση του σαιτ..παντως αξιζει χιλια μπραβο! :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.343
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom