γνωμες για πηλιο τα χριστουγεννα?

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Από χωριά πήγαμε στη μακρυνίτσα,στα χανια κ στο χιονοδρομικό κ ύστερα από μια μεγάλη βόλτα με το αμάξι μέσα από διαφορα χωρια καταλήξαμε στις μηλιές.είναι το πιο όμορφο κ γραφικό από ότι εχω δει στο πήλιο.όλα τα σοκάκια με πέτρα όπως κ τα περισσότερα σπίτια κ γενικά σου δίνει άλλη αίσθηση σε σχέση με τα χωρια της περιοχής.
Ε...αυτό το γυναικοχώρι...:D

Περίποιυ έτσι είναι όλα τα χωριά του Πηλίου...σοκάκια με πέτρα πέτρινες βρύσες...και φυσικά τα αρχοντικά..
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Χιόνι είχε??? Και ας μας πει κάποιος αν χιόνισε αυτες τις μέρες στα χωριά υτά του Πηλίου....
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Καλημέρα συμφορουμίτες!!!!!
Λοιπόν, επειδή είμαι στο σχεδιασμο του 3ημέρου θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας.
Θα πάω 15-16-17 Φλεβάρη και κατά, πάσα πιθανότητα θα μείνω Πορταριά.
Εννοείται πως στις 15 θα είμαι πολύ νωρίς το πρωί στον προορισμό μου να μη χάσω τη μέρα.
Θέλω να αφιερώσω ένα πρωινό στο χιονοδρομικό και αμέσως μετά φαγητό και βόλτα στα Χάνια, το χωριό, πιθανόν την πρώτη μέρα.
Τη Δεύτερη μέρα θέλω να επισκεφθώ 3 χωριά, τα οποία απ'ότι βλέπω στο χάρτη είναι στη σειρά. Πινακάτες-Βυζίτσα-Μηλιές. Αξίζουν??? Πόσο χρόνο να αφιερώσω??
Στο τέλος να δω πόσος χρόνος θα μου μείνει για Πορταριά και Μακρυνίτσα.... Ελπίζω να έχει χιόνι.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια συμβουλή!!!!!!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Τη Δεύτερη μέρα θέλω να επισκεφθώ 3 χωριά, τα οποία απ'ότι βλέπω στο χάρτη είναι στη σειρά. Πινακάτες-Βυζίτσα-Μηλιές. Αξίζουν??? Πόσο χρόνο να αφιερώσω??
Στο τέλος να δω πόσος χρόνος θα μου μείνει για Πορταριά και Μακρυνίτσα.... Ελπίζω να έχει χιόνι.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια συμβουλή!!!!!!!
Mηλιές και παλιό σιδηροδρομικό σταθμό αξίζει σίγουρα! Στη Βυζίτσα κάναμε μια γρήγορη βόλτα, αρχές Νοέμβρη που πήγαμε ήταν λίγο ερημιά..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Για Πινακάτες: Πριν πολλά χρόνια είχα φιλοξενηθεί εκεί σε ένα σπίτι. Το χωριό μου άρεσε πολύ, αλλά δεν νομίζω ότι έχει "κάτι" να δεις. Είναι μικρό και έχει 1 (σίγουρα) άντε 2 εστιατόρια.
Μηλιές: αξίζει επίσκεψη σίγουρα.
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές να έχουμε.Διάβασα όλα αυτά εδώ μέσα και μπερδεύτηκα και θα ήθελα τα φώτα σας.
Κλείσαμε για 23-26 Δεικεμβρίου για Πήλιο και συγκεκριμένα Τσαγκαράδα. Για βράδυ ξέρετε τίποτα μαγαζιά εκει για παραμονή ή ρεβεγιόν. Δεν περιμένουμε τίποτα extreme αλλά κάτι με μουσική θα θέλαμε.Επίσης ξέρετε καμια καλή ταβέρνα εκεί ή για φαγητό που να αξίζει;
Έχετε να προτείνετε κάτι για εκδρομή για εκείνες τις μέρες; λέμε να επισκεφτούμε τη Μακρυνίτσα και τη Πορταριά σίγουρα, ξερετε με τι αλλό θα μπορούσαμε να το συνδυάσουμε ; Έχετε καμια ιδέα καλή για καφέ και φαγητό σ αυτά τα μέρη; έχει καποιο αξιοθέατο;
Επίσης θα ήθελα να σημειωθεί ότι σκεφτόμαστε να πάμε και χιονοδρομικό αξίζει; και πόσο είναι η τιμή; αν πάμε προς τα εκεί μπορουμέ να συνδυάσουμε και κάτι αλλο;
Πολλές πληροφοριες ζητάω αλλα είμαι τελείως ασχετη με αυτα και θα ήθελα να με διαφωτίσετε.
Συγγνωμή και ευχαρίστω εκ των προτέρων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.561
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom