Αμοργός δωματια στην αιγιαλη αμοργου

Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
αμοργο
Ταξίδι-Όνειρο
νοτιο αμερικη
καλημερα.
αποφασησα να παω αιγιάλη (αμοργο) το τελευταιο 10ημερο το αυγουστου.
αλλα η παρεα δεν ακολουθαει.
σε μια ερευνα που εκανα δεν βρισκω ξενοδοχειο κατω απο 50ευρο για μονοκληνο.
μηπως μπορειτε να προτείνεται ενοικιαζομενα δωματια(που να εχετε μεινει) αν εχετε τηλ/νο.:roll:
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
καλημερα.
αποφασησα να παω αγιαλι(αμοργο) το τελευταιο 10ημερο το αυγουστου.
αλλα η παρεα δεν ακολουθαει.
σε μια ερευνα που εκανα δεν βρησκω ξενοδοχειο κατω απο 50ευρο για μονοκληνο.
μηπως μπορειτε να πρωτηνεται ενοικιαζομενα δωματια(που να εχετε μεινει) αν εχετε τηλ/νο.:roll:
Πριν δυο χρόνια που είχα πάει στην Αιγιάλη οι τιμές ήταν πάνω από 60 ευρώ και είχα πάρει τηλέφωνο σχεδόν παντού. Πάντως αν θέλεις κάτι οικονομικό και το camping της Αιγιάλης είναι πολύ καλό και σε πολύ καλό σημείο. Πιο οικονομικά ήταν θυμάμαι στα Κατάπολα αλλά δεν μου αρεσε καθόλου το μερος και και δεν συγκράτησα τηλ.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Δύσκολα θα βρεις με ένα 50άρι το δωμάτιο στην Αιγιάλη, ειδικώς την περίοδο που πας...Ψάξε για Θολάρια- είναι ένα χωριουδάκι πάνω από την Αιγιάλη- αν φυσικά έχεις αυτοκίνητο, αλλιώς στο ίντερνετ για ό,τι δωμάτιο μπορείς να βρεις. Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω, εμείς είχαμε δώσει 3 χρόνια πριν 65 Ευρώ το δίκλινο...
 
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
αμοργο
Ταξίδι-Όνειρο
νοτιο αμερικη
τελικα βρηκα στην αιγιαλι με 50ε στην πανσιον χριστινα.ευχαριστω χριστινα για την συμβουλη."""φευγωωωωω 18 αυγουστου"""'"
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
τελικα βρηκα στην αιγιαλι με 50ε στην πανσιον χριστινα.ευχαριστω χριστινα για την συμβουλη."""φευγωωωωω 18 αυγουστου"""'"
Κι αν σε φέρει ο δρόμος κι έχετε διάθεση για καφέ φέτος θα κατοικοεδρεύσω για 15-31 Αυγ λόγω δουλειάς στη Χώρα της Αμοργού.
Επειδή βλέπω δε αρκετά ποστ για αμοργό άντε να κάνουμε μίνι travelstoρική συνάντηση
 

fonzareli

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Τα τελευταία χρόνια ψάχνω για Αμοργό αλλά συνήθως δεν βρίσκω δωμάτιο ή τα δρομολόγια είναι πολύ άβολα!

1) Διορθώθηκαν τα δρομολόγια ή βγαίνεις πάντα ξημερώματα;
2) Βολεύει καλύτερα η Χώρα ή η Αιγιάλη για διαμονή; Δεν καιγόμαστε για παραλίες και γενικά προτιμάμε προσεγμένα καταλύμματα όπως είναι πχ στη Φολέγανδρο ή στη Σαντορίνη.
3) Βιολογικό έχουν ή τα ρίχνουν όλα μέσα στη θάλασσα;

Προσωπικά πολύ ευχαριστημένος από Φολέγανδρο, Νάξο, Τήνο.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Το ferryboat της Blue Star φτάνει μαύρο βράδυ. Το ταχύπλοο νομίζω όχι
Νομίζω ότι η χώρα είναι πολύ γοητευτικότερη για διαμονή από Αιγιάλη αλλά είναι μικρή κι η πρόσβαση σε παραλίες γίνεται μόνο οδικώς
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Τα τελευταία χρόνια ψάχνω για Αμοργό αλλά συνήθως δεν βρίσκω δωμάτιο ή τα δρομολόγια είναι πολύ άβολα!

1) Διορθώθηκαν τα δρομολόγια ή βγαίνεις πάντα ξημερώματα;
2) Βολεύει καλύτερα η Χώρα ή η Αιγιάλη για διαμονή; Δεν καιγόμαστε για παραλίες και γενικά προτιμάμε προσεγμένα καταλύμματα όπως είναι πχ στη Φολέγανδρο ή στη Σαντορίνη.
3) Βιολογικό έχουν ή τα ρίχνουν όλα μέσα στη θάλασσα;

Προσωπικά πολύ ευχαριστημένος από Φολέγανδρο, Νάξο, Τήνο.
Στην Αιγιαλη υπαρχει υπερτιμημενο καταλυμα-στο οποιο εμεινα κι εγω-και κοινως πληρωνεις τον κουκο αηδονι αλλα για κατι που δεν αξιζει ουτε τα μισα.Θεωρω την Χωρα ιδανικη για διαμονη....τωρα για καταλυματα εκει δεν γνωριζω.Το νησι ειναι κορυφαιο κι εχει πολλα να δωσει και απο φυσικες ομορφιες και εχει και ενα πολυ καλο αρχαιολογικο χωρο,την Μινωα με ιερο αφιερωμενο στον Διονυσο Μινωιτη.Ο χωρος της αρχαιας Μινωας κατοικειται απο το 10ο π.Χ. ως τον 4ο μ.χ.Υπαρχει μεσαιωνικη στερνα τροφοδοσιας του πληθυσμου με νερο και αλλα πολλα ενδιαφεροντα.
 
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
αμοργο
Ταξίδι-Όνειρο
νοτιο αμερικη
,,

Τα τελευταία χρόνια ψάχνω για Αμοργό αλλά συνήθως δεν βρίσκω δωμάτιο ή τα δρομολόγια είναι πολύ άβολα!

1) Διορθώθηκαν τα δρομολόγια ή βγαίνεις πάντα ξημερώματα;
2) Βολεύει καλύτερα η Χώρα ή η Αιγιάλη για διαμονή; Δεν καιγόμαστε για παραλίες και γενικά προτιμάμε προσεγμένα καταλύμματα όπως είναι πχ στη Φολέγανδρο ή στη Σαντορίνη.
3) Βιολογικό έχουν ή τα ρίχνουν όλα μέσα στη θάλασσα;

Προσωπικά πολύ ευχαριστημένος από Φολέγανδρο, Νάξο, Τήνο.
εγω εκλεισα με sea jet αναχ 07 το πρωι αφιξη 14¨55 το μεσιμερι
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Πολλοί μαζευτήκαμε! Το'χουμε άνετα για συνάντηση!
Μήπως έχει να προτείνει κανείς κάποιο κατάλυμμαστη Χώρα ?
Θα πάμε 20-25 Αυγούστου.
Ό,τι βρήκα στο ίντερνετ ήταν κλεισμένο, αλλά έχω κολλήσει με τη Χώρα, δεν θα ήθελα να μείνω αλλού...:roll:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πολλοί μαζευτήκαμε!
Γνωρίζει κανείς για δωμάτια στη Χώρα ?
Θα πάμε 20-25 Αυγούστου.
Ό,τι βρήκα στο ίντερνετ ήταν κλεισμένο, αλλά έχω κολλήσει με τη Χώρα, δεν θα ήθελα να μείνω αλλού...:roll:
Δεν ανοίγουμε ένα κατάλογο μελών που θα βρεθούν στην Αμοργό και ποιο διάστημα; :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom