Χιλή εισιτηρια για χιλή

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε ποιά είναι μια καλή τιμή για εισιτήρια για χιλή και πόσο νωρίτερα θα πρεπει να τα κλείσω! εχω βρει απο 1250 και άνω...
προτεινόμενες μηχανές αναζήτησης για το συγκεκριμένο ταξίδι ?
εχαριστώ!!!:p
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
κανεις να προσφέρει τη βοήθειά του?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για τι ημερομηνίες μιλάμε;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Γράψου στο newletter της Lufthansa και τσέκαρε προσφορές.
Αν θυμάμαι καλά είχε πριν κανένα μήνα προσφορά πήγαινε-έλα Αθήνα-Μπουένος Άιρες 549e...
E και από εκεί με μια LAN ή Aerolineas Argentinas και 150-200e είσαι Σαντιάγο...
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
χμμμ είμαι ήδη γραμμένη (αρα το βημα 1 το χουμε-την τύχη την περιμένουμε)!!!

γιώργο, για αύγουστο είναι το πρόγραμμα και η παραμονή θα είναι ενας μήνας .
σας ευχαριστώ και τους 2!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Νωρίς είναι ακόμη για προσφορές Αυγούστου, αν υπάρξουν δηλαδή διότι είναι και περίοδος άστα να πάνε... Να παρακολουθείς και προσφορές για Ρίο, κι από εκεί για Σαντιάγο δεν είναι πολύ ακριβά (αλλά όχι τόσο φτηνά όσο από Μπουένος). Επίσης καμιά φορά βγαίνουν κάτι απίστευτες τιμές από Ευρώπη για Καράκας, απ' όπου (υπό ΚΣ) για SCL η TACA (γράψου) και η COPA (ξαναγράψου) βγάζουν μερικές φορές κάτι συμπαθητικές τιμές, αλλά το BUE εξακολουθεί να είναι η καλύτερή σου ελπίδα...

Τα 1250 που βρήκες για Αύγουστο είναι μια τιμή νορμάλ, όχι για να κάνεις κωλοτούμπες, αλλά δεν είναι καθόλου τραγική. Για Αύγουστο μήνα δεν ξέρω πόσο καλύτερα θα το βρεις...

Υπάρχουν και οι ταρζανιές, με τις οποίες γλιτώνεις 100-200 καμιά φορά, αλλά είναι και λίγο φασαρία. Π.χ να περάσεις τον Ατλαντικό με Transat για Καναδά (έχει κάτι απίθανες τιμές από Ελλάδα κατά καιρούς, τώρα εσχάτως και άλλες, π.χ AF) κι από εκεί να πάρεις ό,τι βρεις για SCL (π.χ η LAN αυτή τη στιγμή μου το δίνει γύρω στα 650 ευρώ) ή το αντίστοιχο -αν βρεις προσφορά- με ενδιάμεσο το Μαϊάμι αντί για τον Καναδά, αλλά πρέπει να πετύχεις το τζόκερ, δεν ξέρω πόσο ευέλικτη είσαι σε ημερομηνίες και μάλλον για να γλιτώσεις 50-150 ευρώ στο ζευγάρι δεν αξίζει τον κόπο (Αύγουστο μήνα αν καθυστερήσεις να πας Μαϊάμι με κανένα τυφώνα χάνεις το connect και θα κλαις τα λεφτά σου διότι θα είσαι με άλλη αεροπορική).

Γενικώς, περίμενε να δεις τι προσφορές θα βγουν από οποιαδήποτε για οπουδήποτε στην αμερικάνικη ήπειρο (με έμφαση σε αυτές που προαναφέρθηκαν και ειδικά το BUE) κι από εκεί το ψάχνεις, αλλά για Αύγουστο, δύσκολα τα πράγματα...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
E και από εκεί με μια LAN ή Aerolineas Argentinas και 150-200e είσαι Σαντιάγο...
Η και με Air Canada, έχει κατι φοβερές 5th freedom που με την παραπάνω τιμή πετάς First Class τη συγκεκριμένη διαδρομή...
 

Carmen

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ακόμα το ψάχνουμε!
Ταξίδι-Όνειρο
Θέλω να πάω παντού!
Καλημέρα,
Το θέμα με ενδιαφέρει κι εμένα. Σκεφτόμαστε να πάμε τον Ιανουάριο για 20 ημέρες και όντως ο συνδυασμός εισιτηρίων με lufthansa και Lan είναι σε πολύ καλή τιμή. Μήπως όμως είναι νωρίς να κλείσω? Τι περιθώρια έχω να περιμένω?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα,
Το θέμα με ενδιαφέρει κι εμένα. Σκεφτόμαστε να πάμε τον Ιανουάριο για 20 ημέρες και όντως ο συνδυασμός εισιτηρίων με lufthansa και Lan είναι σε πολύ καλή τιμή. Μήπως όμως είναι νωρίς να κλείσω? Τι περιθώρια έχω να περιμένω?
H προσφορά της Lufthansa (?549.00 για Buenos Aires) λήγει την Τρίτη και οι θέσεις κάθε μέρα εξαντλούνται. Η προσφορά είναι διαστημική - καλύτερη τιμή είναι εντελώς απίθανο να βρείτε.
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Καλημέρα,
Το θέμα με ενδιαφέρει κι εμένα. Σκεφτόμαστε να πάμε τον Ιανουάριο για 20 ημέρες και όντως ο συνδυασμός εισιτηρίων με lufthansa και Lan είναι σε πολύ καλή τιμή. Μήπως όμως είναι νωρίς να κλείσω? Τι περιθώρια έχω να περιμένω?
Όντως η προσφορά της Lufthansa είναι η καλύτερη που μπορεί να γίνει (έχει δίκιο ο Taver) όμως να έχεις υπόψιν πως για τις ημερομηνίες που θα κλείσεις τα εισητήρια μετά, αν σου τύχη κάτι, δεν μπορείς να τις αλλάξεις και τα εισητήρια πρέπει να τα πληρώσεις τώρα.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Εκτός από το σεβαστό ποσό που πρέπει να ξοδέψει κάποιος για να φτάσει στην Χιλή από την Ευρώπη, εάν θελήσει να επισκεφτεί την γη των Rapa Nui θα πρέπει να υπολογίζει άλλο ένα χιλιάρικο περίπου για τις επιπλέον πτήσεις.
Το μονοπώλιο που λέγετε Latam όλο και ανεβάζει τις τιμές μαζί με τον αριθμό των πτήσεων.
Από 2 την εβδομάδα αρχές καλοκαιριού, σε 4 προς το τέλος.
Φυσικά υπάρχουν και οι περιορισμοί κοβιντ.
Travel to Chile Plan - Chile Travel
 

gmask1

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Καλημέρα,
Το θέμα με ενδιαφέρει κι εμένα. Σκεφτόμαστε να πάμε τον Ιανουάριο για 20 ημέρες και όντως ο συνδυασμός εισιτηρίων με lufthansa και Lan είναι σε πολύ καλή τιμή. Μήπως όμως είναι νωρίς να κλείσω? Τι περιθώρια έχω να περιμένω?
εχουμε κάτι νεώτερο σε πτήσεις για Χιλή?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom