εισιτηριο για Μιλανο.

xariscrete

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
ενα backpack σαν και αυτο στην δευτερη εικόνα μπορώ να το πάρω μαζί?
γιατί εγώ θα έχω μόνο αυτο και τον υπολογιστή
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι διαστασεις εχει αυτο στη δευτερη εικονα;
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Ξαναλέω δες τις διαστάσεις και το site της easy...

Χειραποσκευή – τι μπορείτε να περάσετε και τι όχι;


Μπορείτε να έχετε μία χειραποσκευή μαζί σας στο αεροπλάνο με μέγιστες διαστάσεις 56 x 45 x 25cm. Οι τσάντες χειρός, οι χαρτοφύλακες, οι φορητοί υπολογιστές και οι τσάντες φορητών υπολογιστών υπολογίζονται ως ένα τεμάχιο. Επομένως, αν έχετε για παράδειγμα μία τσάντα χειρός και μία τσάντα φορητού υπολογιστή, θα πρέπει να πληρώσετε για να πάρετε τη μία από τις δύο μαζί σας. Έτσι, ίσως θέλετε να βάλετε τη μία μέσα στην άλλη. Αυτό δεν το κάνουμε "απλώς επειδή μπορούμε", αλλά επειδή υπάρχει μια λογική.
Για παράδειγμα: Όλοι έχουμε παρατηρήσει πως η αυξημένη ποσότητα χειραποσκευών έχει οδηγήσει στην έλλειψη χώρου στα ντουλάπια ψηλά. Έτσι, περιορίζοντας την ποσότητα παρέχουμε τη δυνατότητα σε όλους να έχουν μαζί τους μία χειραποσκευή στο αεροπλάνο.

  • Περνάτε πιο γρήγορα από τον έλεγχο ασφάλειας αν έχετε λιγότερες χειραποσκευές.
  • Επιβιβάζεστε και αποβιβάζεστε γρηγορότερα από το αεροπλάνο
  • Φτάνετε στην ώρα σας στον προορισμό σας
Θυμηθείτε ότι μπορείτε να αποθηκεύσετε τη χειραποσκευή σας όχι μόνο στα ντουλάπια ψηλά, αλλά και κάτω από το μπροστινό σας κάθισμα. Θα μας βοηθήσετε να αναχωρήσουμε ταχύτερα και να φιλοξενήσουμε τις χειραποσκευές όλων, αν χρησιμοποιήσετε τη θήκη στο μπροστινό σας κάθισμα για τις χειραποσκευές με μικρότερο μέγεθος.
Και, παρόλο που μπορεί να το σκεφτείτε, μην επιχειρήσετε να περάσετε δύο τεμάχια από το πλήρωμα της πύλης: Θα πρέπει να βάλουν το ένα από τα δύο στο χώρο αποσκευών του αεροσκάφους και να σας χρεώσουν για αυτό. Έτσι, θα καθυστερήσει και το δικό σας ταξίδι και των συνεπιβατών σας!
Υγρά σε χειραποσκευή
Υπάρχουν πολλοί κανόνες για το τι να βάλετε στη χειραποσκευή σας και τι να αφήσετε στο σπίτι. Και το πιο σημαντικό, η λέξη "υγρά" έχει μια ευρύτερη έννοια από ό,τι φαντάζεστε. Για παράδειγμα: το lip balm, τα κραγιόν, οι κρέμες χεριών, τα αποσμητικά και οι λακ όλα θεωρούνται υγρά στο συγκεκριμένο πλαίσιο.


Οι κανόνες:
  • Το υγρό βρίσκεται σε δοχείο με μέγιστο όγκο τα 100ml
  • Όλα τα δοχεία πρέπει να χωρούν άνετα σε διάφανη, επανασφραγιζόμενη πλαστική σακούλα 1 λίτρου, με διαστάσεις που δεν ξεπερνούν τα 20 x 20cm
  • Αυτή η πλαστική σακούλα πρέπει να αφαιρείται από τη χειραποσκευή και να ελέγχεται ξεχωριστά από την ασφάλεια του αεροδρομίου
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά θα πάρω ένα στα 50L μαλλον ή μικρότερο
Ε παρε ενα συμφωνα με τις διαστασεις που σου επιτρεπει η easyjet και σου παραθετει η sapienza.
Αν θες ριξε μια ματια και στις μεγιστες επιτρεπομενες διαστασεις της rynair για να 'σαι καλυμμενος και μ' αυτη.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Ρε παιδιά, αν πρόκειται για αποσκευή σαν αυτή της δεύτερης εικόνας, αποκλείεται να την πάρει χειραποσκευή.
 

xariscrete

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
παιδια εκλεισα εισητιριο με μια αποσκευη(εξαλλου 15 ευρω παραπανω ειναι μονο). ευχαριστω πολυ για την βοηθεια! θα σας πω εντυπωσεις μετα το ταξιδι!
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
παιδια εκλεισα εισητιριο με μια αποσκευη(εξαλλου 15 ευρω παραπανω ειναι μονο). ευχαριστω πολυ για την βοηθεια! θα σας πω εντυπωσεις μετα το ταξιδι!
Άντε μπράβο, περιμένουμε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom