Ηνωμένο Βασίλειο εναλλακτικος τροπος για να πας στα highlands με ατμοτρενο!!

mistiriotreno

Member
Μηνύματα
6
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΒΟΥΡΓΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ
πηγα εδιμβουργο για 7 διανυκτερευσεις και αποφασισα μια μερα να την αφιερωσω στα highlands μιας και αναλαμβανουν διαφορα tour να πραγματοποιησουν την εκδρομη. ξεκινησαμε με το λεωφορειο 8 το πρωι για το stirling castle στην συνεχεια θα πηγαναμε στο χωριο calenter και τελος στην λιμνη lomond.. σταματησαμε μιαμισι ωρα στο stirling castle το οποιο προσωπικα για μενα δεν αξιζε γιατι ειχα δει καστρο στο εδιμβουργο οποτε δεν αποτελουσε ενδιαφερον για μενα,μετα 40 λεπτα στο χωριο calenter και 5ο λεπτα στην λιμνη lomond και επιστρεψαμε 6 το απογευμα..οπως καταλαβενεται κατσαμε πολυ λιγο στα μερη που ανεφερα και φαγαμε παρα πολυ ωρα στο λεωφορειο...πληρωσα 39 λιρες για την εκδρομη..! οταν λοιπον χρειαστηκε να κανω μια διαδρομη με το τρενο, επιασα κουβεντα με εναν σκωτσεζο που ηταν ο εισπρακτορας του τρενου μου ειπε οτι εκανα βλακεια που πηγα με το tour διοτι υπαρχει ατμοτρενο που σε παει στα highlands γρηγορα και πολυ φτηνα..ειναι το ατμοτρενο που γυριστηκε το harry poter ..μου ειπε οτι διαδρομη με το τρενο ειναι απιστευτη ειναι απο μονη της ενα αξιοθεατο..μου ειπε οτι θα βρω πληροφοριες στο freedom of scotland travel pass η west highland line steam train harry potter..δεν μετανιωσα που πηγα στα highland αλλα οτι πηγα με tour! αυτο που εβλπεπα στην διαδρομη μου με το λεωφορειο ηταν κατι υπεροχο..τοσο πρασινο δεν ειχα ξανα δει στην ζωη μου πολες λιμνες η αρχιτεκτονικη των σπιτιων!!ηταν απιστευτα ομορφα που οταν βρεθεις εκει θα ηθελες να εχεις ενα σπιτακι να απολαμβανεις αυτη την φυσικη ομορφια!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Σε ευχαριστουμε μυστηριο-τρενο,για τις συμβουλες σου για το ατμο-τρενο.
Καλως ηρθες στην παρεα μας απο τα ομορφα Χανια...:)
 

mistiriotreno

Member
Μηνύματα
6
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΒΟΥΡΓΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ
καλως σας βρηκα και χαιρομαι που μπηκα στην παρεα σας!!!
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Καλησπερα σας πολυταξιδεμενοι μου φιλοι.εχω προγραμματισει 1-7 οκτωμβρη ενα ταξιδι στην σκωτια.σαν βαση θα εχουμε το ενδιμβουργο και απο κει θα κανουμε μονοημερες. ποιες περιοχες θα μπορουσαμε να επισκεφτουμε ?για να παμε στα χαιλαντς ποιον τροπο προτεινετε? αυτο με το ατμοτρενο ισχυει?σας ευχαριστω για αλλη μια φορα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom