Ντουμπάι ενδυμασια- καπνισμα στο ντουμπαι

niki24

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ντουμπαι
παιδια εψαξα σε ολες τις σελιδες αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο, οποτε... ερωτηση για την ενδυμασια στο ντουμπαι... εχω διαβασει σε ξενες σελιδες οτι οι αντρες δεν πρεπει να φορανε κοντα παντελονια και οι γυναικες οχι κοντα παντελονια, οχι κολλητα παντελονια, οχι ανοιχτα μπλουζακια και σε ορισμενους χωρους δεν επιτρεπεται να φαινονται οι ωμοι και ισως χρειαστει να καλυπτουν και τα μαλλια τους... σκοπευω να παω τελη φεβρουαριου και εχω αρχισει λιγο να προβληματιζομαι.. υπαρχει κανεις που εχει παει και μπορει να με διαφωτισει στο θεμα? επισης το καπνισμα σε ανοιχτους χωρους (φανταζομαι οτι υπαρχουν καφε που μπορεις να καθισεις εξω...) επιτρεπεται?
Ντουμπάι
Διαβάστε Ταξιδιωτικές Ιστορίες των μελών του TravelStories για το Ντουμπάι:
Επίσης δείτε:
 
Last edited by a moderator:

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Προσωπικα δε αντιμετωπισα κανενα προβλημα.Ημουνα με μακρυα φαρδια παντελονια και με φουστες,λογω ζεστης δε μπορω τα κολλητα,αλλα τα μπλουζακια με τιραντακι.Ο ανδρας μου δε με βερμουδες.Αν εχεις καποιο προβλημα παρε μαζι σου ενα φουλαρι και βαζε το οποτε νομιζεις.Παντως στο ντουμπαι ειδα ολα τα ντυσιματα,ειδικα στο mall of the emirates.Οσο για το καπνισμα δε ξερω δε καπνιζω.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Εγώ προσωπικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, πέρα από κάποια βλέματα λιγούρας:D! Φορούσα κάπρι και αμάνικο, δεν νομίζω ότι ήμουν προκλητική. Αλλωστε είναι τόσοι πολλοί οι Ευρωπαίοι που κυκλοφορούν και ντύνονται έτσι που δεν υπάρχει θέμα. Εντάξει βέβαια, μην βάλεις κι εσυ κανά σούπερ ντούπερ μίνι ή καυτό σορτς, ντύσου απλά, καθημερινά και μην ανησυχείς! Επίσης μέσα στα πολυκαταστήματα κάνει αρκετή ψύχρα από το αιρ-κοντίσιον, καλό είναι να έχεις μια ελαφριά ζακέτα μαζί σου για ν' αποφύγεις πιθανά κρυώματα! Καλό ταξιδι!
 

niki24

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ντουμπαι
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, απ οτι φαινεται θα παμε τελικα!!! να δουμε τωρα πως θα αφησω την 6 μηνων μπεμπα μου...
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Γενικά δε θα έχεις πρόβλημα αν ντύνεσαι κανονικά, εκτός πιά αν θές να επισκεφτείς τζαμί. Επίσης η γειτονιά γύρω απο το Καράμα μάρκετ και δίπλα στο dubai creek που φεύγουν οι βάρκες για την απέναντι όχθη ίσως θέλει λίγο περισσότερη προσοχή στο θέμα ντυσίματος καθώς δεν εχει πολλούς τουρίστες και ίσως εισπράξεις αδιάκριτα βλέμματα αλλά τίποτε παραπάνω
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
ti egine me to kapnisma sto dubai? kserei kaneis ean epitrepetai sta cafe-restaurant....
episis tha ithela na rwtisw ean kserete an einai epikinduna ekei to vradi gia vlolta...eimaste 2 kopeles k fevgoume se mia vdomada...

Δεν έχω πάει στο Ντουμπάι, αλλά φίλοι καπνιστές που πήγαν, μου είπαν ότι όλα τα εστιατόρια, καφέ κλπ έχουν χωρισμένες περιοχές για καπνιστές και μη. Δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα από τη στιγμή που δήλωναν ότι ήθελαν να καθίσουν σε χώρο καπνιζόντων.
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
episis tha ithela na rwtisw ean kserete an einai epikinduna ekei to vradi gia vlolta...eimaste 2 kopeles k fevgoume se mia vdomada...
κλαιρη το φεβρουαριο που πηγα και ειμασταν μονο γυναικες δεν αισθανθηκα καθολου φοβο και ανασφαλεια οπου και αν πηγα, γενικα αισθανθηκα οτι περιβαλλομουν απο καλους και φιλοξενους ανθρωπους..
τωρα για βραδυ δεν πολυκυκλοφορουσαμε αλλα φανταζομαι καποιο βαθμο επικινδυνοτητας θα παρουσιαζει οπως παντου, απλα συμβουλευσου το ξενοδοχειο που μπορειτε να κυκλοφορεισετε το βραδυ, που βγαινει ο κοσμος, και παντα με ταξι απο το ξενοδοχειο μεχρι καπου αλλου φανταζομαι δεν θα εχετε προβλημα!
οσο για το καπνισμα ουτε εγω γνωριζω, το σιχαινομαι ..sorry!!:D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Κλαίρη εμείς καπνίζαμε κανονικότατα! Εδώ καπνίζανε ναργιλέδες στα μαγαζιά το τσιγάρο θα τους ένοιαζε? Όσο για την ασφάλεια δεν τίθεται θέμα! Είναι ασφαλέστατα και δεν διατρέχετε κανένα κίνδυνο....μόνο που θα σας κοιτάνε σαν ξερολούκουμα!:)
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
[Είναι ασφαλέστατα και δεν διατρέχετε κανένα κίνδυνο....μόνο που θα σας κοιτάνε σαν ξερολούκουμα!:)/QUOTE]

ναι συμφωνω με τον vario athens, δυο κοπελες μονες ευρωπαιες θα σας κοιτανε σαν ξερολουκουμο!! και αμα εισαστε και ξανθιες ακομα περισσοτερο θα τους κανετε εντυπωση!
ωραια παντως, ζηλευω, θελω να ξανα παω και εγω στο ντουμπαι!! καλο ταξιδι κ οταν γυρισεις ξερεις ε? πληρης αναφορα!!:D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
[Είναι ασφαλέστατα και δεν διατρέχετε κανένα κίνδυνο....μόνο που θα σας κοιτάνε σαν ξερολούκουμα!:)/QUOTE]

ναι συμφωνω με τον vario athens, δυο κοπελες μονες ευρωπαιες θα σας κοιτανε σαν ξερολουκουμο!! και αμα εισαστε και ξανθιες ακομα περισσοτερο θα τους κανετε εντυπωση!
ωραια παντως, ζηλευω, θελω να ξανα παω και εγω στο ντουμπαι!! καλο ταξιδι κ οταν γυρισεις ξερεις ε? πληρης αναφορα!!:D
Κοριτσάκι είμαι καλέ!!!
 
Last edited by a moderator:

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Κοριτσάκι είμαι καλέ!!!
αχ με συγχωρεις!!
αλλα και εσυ βρε φιλεναδα, μια χαρα το nickname αλλα δεν μπορει καποιος να καταλαβει ευκολα, αν προκειται περι θυληκου.. περι αρσενικου..:D:D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom