ενοικίαση τροχόσπιτου είτε ελλάδα είτε ιταλια

AFAKHS

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Για 2 άτομα είσαι ο.κ. υπεράνετος, οι ερωτήσεις που κάνω τόσο για την θέρμανση όσο και για το δοχείο του "βρώμικου νερού" είναι επειδή στο συγκριτικό πίνακα των χαρακτηριστικών των αυτοκινήτων, στις 2 αυτές κατηγορίες διαφοροποιείται το συγκεκριμένο αυτοκινούμενο απο τα υπόλοιπα. Με την ευκαιρία ρώτα τον επίσης πόσο παλιό είναι.
Όσο αφορά στην αξιοπιστία της εταιρείας το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι με εμένα δεν υπήρξε πρόβλημα ωστόσο θεωρώ ότι το να προκαταβάλεις €750 (δηλαδή σχεδόν το σύνολο του ποσού) το θεωρώ υπερβολικό ιδιαίτερα αν λάβεις υπόψη σου ότι πρόκειται για ofseason.
επισυνάπτω την φωτογραφία απο το αυτοκίνητο που νοικιασα
μια μικρή βοήθεια . Δεν μπορώ να επικοινωνήσω τηλεφωνικά μαζί τους καθώς δεν μιλούν αγγλικά. Υστερα απο κάποια επαφή που είχαμε εχουν κλήσει όλα τα τηλέφωνα. Είναι δύο φιλαράκια μου εκεί αλλά δεν μπορούν να το εντοπίσουν. Κάποια μικρή βοηθεια...:(
 

markoniko

Member
Μηνύματα
48
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βερονα, Βενετια
μια μικρή βοήθεια . Δεν μπορώ να επικοινωνήσω τηλεφωνικά μαζί τους καθώς δεν μιλούν αγγλικά. Υστερα απο κάποια επαφή που είχαμε εχουν κλήσει όλα τα τηλέφωνα. Είναι δύο φιλαράκια μου εκεί αλλά δεν μπορούν να το εντοπίσουν. Κάποια μικρή βοηθεια...:(
βλέποντας στο google earth νομίζω ότι η επιχείρηση βρίσκεται στο Γεωγραφικό πλάτος 42°29'49.73"Β και Γεωγραφικό μήκος 24°19'2.62"Α (με κάθε επιφύλαξη)
 

charis_cy

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλή σας μέρα, Λοιπόν παιδιά, μετά απο ένα υπέροχο ταξίδι σε Bangkok kai Phuket ξεκίνησα να οργανώνω τις διακοπές του καλοκαιριού (με τη βοήθεια του Θεού και Υγεία πανω απ' όλα. Λοιπόν έχω βάλει κατά νου ένα ταξιδάκι με αυτοκινούμενο για 6 άτομα. υπολογίζω να πάω αεροπορικώς μέχρι το μιλάνο(από Κύπρο) και να κατέβω νότια προς γαλλικές ακτές και να φτάσουμε μέχρι Βαρκελώνη ή Βαλένθια. Αυτο που με προβληματίζει είναι και δέν έχω ιδέα τι γίνεται είναι που επιτρέπεται να παρκάρεις για να κοιμηθείς κλπ και που αδειάζεις τα γκριζα νερα. θα πρέπει να είμαι πάντα σε προκαθορισμένους χώρους?
 

markoniko

Member
Μηνύματα
48
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βερονα, Βενετια
Νομικά νομίζω μπορείς να παρκάρεις μόνο σε Camping ή ειδικά διαμορφωμένους δημόσιους χώρους (στην Γαλλία τέτοιοι χώροι υπάρχουν ακόμα και σε πάρκινγκ της Εθνικής οδού). Πρακτικά μπορείς να πάρεις το ρίσκο να παρκάρεις σε οποιοδήποτε μέρος αρκεί να μην ενοχλείς τους κατοίκους (μην πας να κοιμηθείς κάτω απο μια πολυκατοικία ή μπροστά στο σπίτι κάποιας οικογένειας) και να μην μείνεις σε ένα μέρος πάνω απο 24 ώρες. Σε κάθε περίπτωση τα ωραιότερα μέρη για ύπνο είναι στην Φύση!!! Η περιοχή που σκοπεύεις να πας είναι εξαιρετική αλλά απαιτεί πάνω απο 2 εβδομάδες . 6 άτομα νομίζω είναι πολλά για αυτοκινούμενο ειδικά για τόσες μέρες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.299
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom