Ιταλία επίσκεψη στο μιλάνο στις εκπτώσεις

perlepes

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Καλησπερα σας, θελω τη γνωμη σας πανω στο συγκεκριμενο θεμα, δλδ για ψωνια στο μιλανο στις εκπτωσεις.
Ειμαι ετοιμος να κλεισω αεροπορικα που βρηκα, για αεροδρομιο μαλπενσα(που ειναι Μιλανο), να πεταξουμε με aegean και επιστροφη απο το ιδιο αερδρομιο με easyjet, 110 πηγαινε-ελα.
Η ερωτηση μου ειναι η εξης :D
Επειδη το καλοκαιρι παντρευομαι, λεμε να παμε για να ψωνισουμε εκει που θα εχει εκπτωσεις. Εγω με την κοπελα μου και 2 φιλοι μας.
Πιστευετε αξιζει?Οι εκπτωσεις ξεκινανε λογικα 1η εβδομαδα Ιανουαριου.
Επειδη ειμασταν προσφατα( αυγουστο 2014) για 2 μερες Μιλανο ειδαμε πολυ καλες τιμες σε καποια πραγματα χωρις να ειναι η καλη περιοδος εκπτωσεων και χωρις να παμε σε εκπτωτικα χωρια (foxtown,serravalle).
Τωρα λεμε να παμε 2 μερες σε εκπτωτικα εκτος μιλανου, και 1,5 μερα μεσα στο μιλανο σε καποια που ειδαμε τον αυγουστο (dmagazine,salvagenete κτλ)
Ποια η γνωμη σας?
Παρακαλω αν γνωριζετε και εχετε να μου κανετε προτασεις για αγορες σε καποια καταστηματα ή εαν εχετε παει στα εκπτωτικα χωρια και αν αξιζουν, να μου πειτε τη γνωμη σας!
Το budget μας για αγορες ,προφανως επειδη ειναι και γαμος δεν ειναι 800-900 το ατομο ειναι παραπανω.

Ευχαριστω πολυ!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Με χειραποσκευες και με 1 βαλιτσα 20 κιλων που θα παρει ενας.
Δυσκολο το βλεπω να σας φτασουν οι αποσκευες σας,αν κανετε ψωνια...το Μιλανο εχει πολυ καλη αγορα.Δεν γνωριζω τα εκπτωτικα χωρια.
παντως ριξε μια ματια σε αυτο το θεμα...
http://www.travelstories.gr/community/threads/επίσκεψη-στο-μιλάνο-στις-εκπτώσεις.44215/
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Με χειραποσκευες και με 1 βαλιτσα 20 κιλων που θα παρει ενας.
4 ατομα σε περιοδο εκπτωσεων με 900Ε μπατζετ εκαστος και 1 αποσκευη? Τι δεν μας λες καλα?
Με τετοιο μπατζετ δωστε 40Ε παραπανω και πατε Λινατε και αποσκευη δωρεαν εκαστος.
Οι εκπτωσεις ξεκινουν 5/1.
 

perlepes

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
4 ατομα σε περιοδο εκπτωσεων με 900Ε μπατζετ εκαστος και 1 αποσκευη? Τι δεν μας λες καλα?
Με τετοιο μπατζετ δωστε 40Ε παραπανω και πατε Λινατε και αποσκευη δωρεαν εκαστος.
Οι εκπτωσεις ξεκινουν 5/1.
Δεν διαβασες καλα μαλλον :p Ειπα οτι προφανως και ΔΕΝ ειναι 800-900 το μπατζετ.
Ειναι αρκετα παραπανω αλλα ποσό δεν εχει νοημα να γραψω.
Γιατι 4 χειραποσκευες και 1 βαλιτσα 20 κιλα δεν φτανει?
Προφανως και δεν ειναι τα 40 ευρω παραπανω για 2η βαλιτσα..μπροστα σε τοσα εξοδα, απλα για θεμα να ειμαστε πιο ανετα.
Ευχαριστω :p
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Γιατι 4 χειραποσκευες και 1 βαλιτσα 20 κιλα δεν φτανει?
Βρε περλεπε...συνελθε:D...αν εχεις σκοπο να ψωνισεις δεν σας φτανουν με τιποτα.
Αλλα αν νομιζεις οτι φτανει και δεις οτι δεν χωρανε τα ψωνια σου,αγοραζεις βαλιτσα εκει και την πληρωνεις στο αεροδρομιο η μπορεις ισως ηλεκτρονικα(αυτο δεν ξερω πως γινεται,αλλα γινεται)
 

skiace

Member
Μηνύματα
82
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο-Σάλτζμπουργκ-Βιένν
4 ατομα σε περιοδο εκπτωσεων με 900Ε μπατζετ εκαστος και 1 αποσκευη? Τι δεν μας λες καλα?
Με τετοιο μπατζετ δωστε 40Ε παραπανω και πατε Λινατε και αποσκευη δωρεαν εκαστος.
Οι εκπτωσεις ξεκινουν 5/1.
Σε ολη την Ιταλια ;
Εχω την εντυπωση πριν απο μερικα χρονια οτι ψωνιζαμε παιδικα παραμονες πρωτοχρονιας με εκπτωσεις.
Ισως ομως να ειχαν ξεκινησει και νωριτερα ανεπισημα .....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. Γιατι 4 χειραποσκευες και 1 βαλιτσα 20 κιλα δεν φτανει?
2.Προφανως και δεν ειναι τα 40 ευρω παραπανω για 2η βαλιτσα..
3. να ειμαστε πιο ανετα.
1. όχι.
2. τα 40Ε δεν τα ανεφερα για βαλιτσα, να τα δωσετε για να πατε με καλυτερη εταιρεια, σε πιο κεντρικο αεροδρομιο και με 1 βαλιτσα εκαστος δωρεαν.
3. ε και βαζεις low cost εταιρεια στο πρόγραμμα σου με τοσο υψηλο μπατζετ?..
Σε ολη την Ιταλια ; .....
ναι. πλην Καμπανιας-Basilicata στις 2/1.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.216
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom