ερωτηση για eurobank prepaid card

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Ναι έγραφε off airport supplier.

αρα οταν θα φτασεις βγες απο το αεροδρομιο στο τερμιναλ που σου γραφει.απεναντι απο το δρομο ειναι ο σταθμος των τρενων, εκει αραζουνε και τα τουριστικα λεωφορεια, καπου εκει θα σε περιμενει (τουλαχιστον εμας και αλλο ενα ζευγαρι εκει μας περιμενε), ειναι ενα ασημι βανακι που γραφει advantage, με μικρα γραμματα ομως, πανω στη πορτα. μολις φτασεις ομως καλεσε το τηλ. που γραφει και ενημερωσετε τους οτι εφτασες(βαζεις το 0039 μπροστα σε καθε ιταλικο αριθμο που καλεις). το τονιζω γιατι εμας απο τα κεντρικα της autoeurope μας ειχανε πει οτι θα μας περιμενει στον τερμιναλ "?" και περιμεναμε εκει , και ενω επερνα τηλ στον αριθμο που ειχε το voucher αλλα χωρις να βαζω το 0039 μπροστα (ολιγον τι ξανθια:haha::haha:) και μου ελεγε λαθος αριθμος και εψαχνα 2 ολοκληρες ωρες να τους βρω, πολυ ταλαιπωρια και μετα επρεπε να οδηγησουμε για φλωρεντια.


Έχεις δίκιο, θα τους πάρω τηλέφωνο για να μην έχω κανένα πρόβλημα. Έχω κι άλλη πιστωτική αλλά προτιμώ την prepaid για θέμα ασφάλειας.

δεν ξερω αν θα την δεχτουνε γιατι αν εσυ για παρδειγμα σπασεις το αμαξι η κανεις καποια παραβαση πως αυτοι θα σε χρεωσουν αν δεν ειναι πιστωτικη?
εμας παντως δεν μας δημιουργασαν κανενα προβλημα. οταν παραδωσαμε το αυτοκινητο και κανανε το σχετικο ελεγχο και ειδανε οτι ολα ειναι οκ, φυγαμε και δεν πληρωσαμε τιποτα παραπανω ουτε ειχανε χρεωσει τη πιστωτικη.
α! οταν φτασεις δωσε χαιρετισματα στα παιδια:bleh::bleh: και οι δυο που ειδα εγω ητανε κουκλοι.....:D:D:D:bleh::bleh::bleh:.

τωρα αν χρησιμοποιησεις gps πες τους να σου γραψουνε την διευ/νση του γραφειου γιατι πρεπει να το παραδωσεις εκει και οχι στο αεροδρομιο. ο αριθμος της διευ/νης δεν μου εβγαινε στο δικο μου gps , νομιζω ητανε 164 ή 163 και ,μου εβγαινε 162 αλλα μην αγχωθεις αν γινει κατι τετοιο, πατα αυτο που βγαινει και σε βγαζει στο γραφειο.

οτι αλλο θελησεις εδω ειμαι....
 

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Τέλεια!Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Θα δοκιμάσω να τους πάρω και τηλ. Προς Δεκέμβρη που θα αρχίσω να φτιάχνω το αναλυτικό πρόγραμμα, θα επανέλθω σίγουρα για extra tips!!! :)
 

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Πάντως δεν χρειάζεται να βγάζετε prepaid για χρήση μέσω ίντερνετ τις οποίες φορτίζετε πληρώνοντας ένα ευρώ κάθε φορά. Ας μη δίνουμε παραπάνω χρήματα στους κλέφτες των τραπεζών από αυτά που ήδη μας παίρνουν. Αρκεί να ανοίξετε έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου στην τράπεζα που έχετε ήδη λογαριασμό, και να βγάλετε μια κανονική χρεωστική την οποία και θα συνδέσετε μόνο με τον νέο λογαριασμό. Όποτε θέλετε να την φορτίσετε απλά θα κάνετε μέσω ίντερνετ μια μεταφορά χρημάτων από τον κύριο λογαριασμό σας στον δευτερεύοντα. Άμεσα και δωρεάν, χωρίς να πληρώνετε ένα ευρώ κάθε φορά επειδή κάποιοι απατεώνες σκέφτηκαν ένα νέο τρόπο για να βγάλουν λεφτά από το μηδέν.
 

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Να ρωτησω κατι ρε παιδια:για να κλεισω ξενοδοχειο με prepaid πρεπει να εχω μεσα το ποσο που λεει το ξενοδοχειο οτι χρεωνεται αν δεν εμφανιστεις ή αργησεις(πχ πρωτη νυχτα)?Και μετα αυτο δεσμευεται?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.381
Likes
14.298
Να ρωτησω κατι ρε παιδια:για να κλεισω ξενοδοχειο με prepaid πρεπει να εχω μεσα το ποσο που λεει το ξενοδοχειο οτι χρεωνεται αν δεν εμφανιστεις ή αργησεις(πχ πρωτη νυχτα)?Και μετα αυτο δεσμευεται?
Αν δεν εχει μέσα το ελάχιστο ποσό που απαιτεί το ξενοδοχείο,τότε τι εγγύηση θα έχει το ξενοδοχείο σε περίπτωση μη εμφάνισης σου?
 

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Αν δεν εχει μέσα το ελάχιστο ποσό που απαιτεί το ξενοδοχείο,τότε τι εγγύηση θα έχει το ξενοδοχείο σε περίπτωση μη εμφάνισης σου?
Οκ,το 'χουμε αυτο.Το οτι στα ξενοδοχεια σου ζηταει το ονομα του κατοχου της καρτας ενω οι prepaid δεν εχουν πανω ονομα,πως αντιμετωπιζεται?:roll:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Το ίδιο μου συνέβη με την prepaid της Τράπεζας Κύπρου. Έβαλα κανονικά το όνομά μου και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Έτσι κι αλλιώς δεν είσαι υποχρεωμένος όταν φτάσεις εκεί να πληρώσεις με την ίδια κάρτα με την οποία έκανες την κράτηση. Τώρα, αν θες να πληρώσεις εκεί με την prepaid μάλλον θα υπάρχει πρόβλημα γιατί, εφόσον δεν υπάρχει όνομα, δεν μπορούν να ελέγξουν αν αυτή η κάρτα σου ανήκει ή όχι, με βάση την ταυτότητα ή το διαβατήριό σου. Όταν τους δίνω την prepaid και βλέπουν ότι δεν υπάρχει όνομα δυσκολεύονται να τη δεχτούν (και είναι λογικό φυσικά).
 

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Το ίδιο μου συνέβη με την prepaid της Τράπεζας Κύπρου. Έβαλα κανονικά το όνομά μου και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Έτσι κι αλλιώς δεν είσαι υποχρεωμένος όταν φτάσεις εκεί να πληρώσεις με την ίδια κάρτα με την οποία έκανες την κράτηση. Τώρα, αν θες να πληρώσεις εκεί με την prepaid μάλλον θα υπάρχει πρόβλημα γιατί, εφόσον δεν υπάρχει όνομα, δεν μπορούν να ελέγξουν αν αυτή η κάρτα σου ανήκει ή όχι, με βάση την ταυτότητα ή το διαβατήριό σου. Όταν τους δίνω την prepaid και βλέπουν ότι δεν υπάρχει όνομα δυσκολεύονται να τη δεχτούν (και είναι λογικό φυσικά).
Οχι δεν εχω σκοπο να το πληρωσω με την prepaid(παντα cash:bleh:),απλα για την κρατηση με ενδιαφερει!Σ'ευχαριστω,θα το κανω ετσι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.583
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom