Ουγγαρία ερωτηση για hop on hof και κρουαζιερα στο δουναβη

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
ξερει κανεις να μου πει αν μπορω να κανω πρωτα την κρουαζιερα και μετα την περιηγηση με το λεωφορειο?
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Δεν ξερω αν εννοεις αυτο (μαλλον οχι!) αλλα υπαρχει ενα στην Βουδαπεστη που τα κανει κ τα δυο! :D
7ZLixDu_F1U[/media] - River Ride - Amphibious Bus Budapest
ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ!!!!!!ΘΕ'Ι'ΚΟΟΟΟΟ!!!!!! αλήθεια τώρα επειδή εγώ θα πάω το Νοέμβριο 8 μέρες Βουδαπέστη, ποιά άλλη εκδρομή μπορώ να κάνω εκεί γύρω αυθημερόν και με τι μέσο?? μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι?
 
Last edited by a moderator:

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ!!!!!!ΘΕ'Ι'ΚΟΟΟΟΟ!!!!!! αλήθεια τώρα επειδή εγώ θα πάω το Νοέμβριο 8 μέρες Βουδαπέστη, ποιά άλλη εκδρομή μπορώ να κάνω εκεί γύρω αυθημερόν και με τι μέσο?? μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι?
8 μέρες? θα πλείξεις εκεί

για κοντινές εκδρομές
το Eger είναι μια μικρή, όμορφή πόλη λίγο έξω από την Βουδαπέστη

Visegrád όπου βρίσκετε το παλίο παλάτι των ούγγρων βασιλίαδων

επείσης τα παραδουνάβια χωρία
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εκεί γύρω λοιπόν έχει πολλές άλλες ενδιαφέρουσες χώρες.Κάτσε δυο μέρες στη Βουδαπέστη και μετά πήγαινε δες καμιά άλλη χώρα.
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Εκεί γύρω λοιπόν έχει πολλές άλλες ενδιαφέρουσες χώρες.Κάτσε δυο μέρες στη Βουδαπέστη και μετά πήγαινε δες καμιά άλλη χώρα.
χαχαχχα!!!! το πιστόλι δεν θα το έχω μαζί μου οπότε δεν υπάρχει φόβος!!!!!
:haha: :bleh:
μα γιατί καλέ???? πολλές είναι???? βασικά ενδιαφέρομαι πολύ για μουσεία και εκθέσεις οπότε συνήθως δεν βαριέμαι!!! αντίθετα δεν αφήνω μουσείο για μουσείο!!!! απλά από ό,τι διαβάζω εδώ από τους πιο ειδικευμένους στη Βουδαπέστη από εμένα, μπορώ να κάνω και κοντινές εκδρομές και θα μου άρεσε πολύ να ταξιδέψω κάπου εκεί κοντά αυθημερόν με τρένο ή ακόμα και με καραβάκι δια του Δούναβη!!!!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
8 παρα πολλες, 3 αρκουν για τη πολη και τα μουσεια της...εκδρομες για αλλες 5 μερες δεν ειναι πολλες?

αν δε θες να πας αλλη χωρα , ανακαλυψε καλυτερα την ιδια...βαλε διανυκτερευσεις και αλλου, χωρα δεν ειναι μονο η πρωτευουσα...κατι που μακαρι να ειχαμε το χρονο να καναμε για καθε χωρα
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
8 παρα πολλες, 3 αρκουν για τη πολη και τα μουσεια της...εκδρομες για αλλες 5 μερες δεν ειναι πολλες?

αν δε θες να πας αλλη χωρα , ανακαλυψε καλυτερα την ιδια...βαλε διανυκτερευσεις και αλλου, χωρα δεν ειναι μονο η πρωτευουσα...κατι που μακαρι να ειχαμε το χρονο να καναμε για καθε χωρα
έτσι ελπίζω , να δω και λίγο παραέξω από Βουδαπέστη την Ουγγαρία αλλά δεν έχω την ευχέρεια να βάλω διανυκτερεύσεις για αλλού!!! Γι'αυτό ρωτάω τους πολυταξιδεμένους, αν υπάρχει καμία ενδιαφέρουσα εκδρομούλα για αυθημερόν από Βουδαπέστη!!! Το καραβάκι στο Δούναβη από ό,τι είδα σε κάποιες ιστοσελίδες, κάνει 1 1/2 ώρα βόλτα απλά κατά μήκος της πόλης!
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Στα 10km βορειοδυτικα της λιμνης Balaton ειναι το Veszprem.Ομορφη κωμοπολη με εναν εντυπωσιακο πυργο πυρασφαλειας μεσα σε ενα καστρο.Απο εκει και η θεα υπεροχη.Επισης πιο κατω χαριτωμενη ειναι και η Τapolca.
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Στα 10km βορειοδυτικα της λιμνης Balaton ειναι το Veszprem.Ομορφη κωμοπολη με εναν εντυπωσιακο πυργο πυρασφαλειας μεσα σε ενα καστρο.Απο εκει και η θεα υπεροχη.Επισης πιο κατω χαριτωμενη ειναι και η Τapolca.
ευχαριστώ πολύ !!! ήδη έχω τσεκάρει για τη λίμνη!! θα πάω οπωσδήποτε!!
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
προσωπικα μετα απο 4 μερες νομιζω οτι δεν με κρατουσε κατι αλλο στη βουδαπεστη..
4-5 μερες νομιζω ειναι αρκετες για να δεις παρα πολλα πραγματα στην πολη και κυριως με την ανεση σου..

για τις υπολοιπες κανονισε κατι εκτος πολης..
επιλογη αρκετων ειναι και μονοημερη στην μπρατισλαβα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.117
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom