ερωτηση γιa "not included" στην autoeurope...

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
καλησπερα.., εχω νοικιασει απο autoeurope , τι εννοει οταν λεει οτι τα τοπικα τελη για servise δεν περιλαμβανονται στη τιμη και πληρωνονται στο γραφειο?? δηλαδη αφου εχω πληρωσει το αμαξι με πιστωτικη οταν παω να το παρω θα πληρωσω και αλλα?? δεν καταλαβαινω:roll::roll::roll::roll::roll:
 

vdeverak

Member
Μηνύματα
46
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
χμμ.....και εγω εχω κλεισει με την autoeurope.η αληθεια ειναι οτι ενω ακουω καλα σχολια,το σαιτ της ειναι λιγο ακαταλαβιστικο :D
ειναι κ η 1η φορα που νοικιαζω εξω και για αυτος ισως να μην τα πολυκαταλαβαινω.
εμενα η τιμη που εκλεισα ειναι all inclusive αλλα μου λεει να μην κλεισω ασφαλεια οταν θα το παραλαβω.

για διαφωτηστε μας λιγο :cool:
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ναι ρε παιδιά...και εγώ το σκέφτομαι να νοικιάσω για 2 μέρες στην Ιταλία, αλλά στα "not include" λέει:

-Domestic One Way fee of approximately EUR 44 + VAT or one ways between Mainland & Sardinia fee is approximately EUR 155 + VAT (no charge between locations within the same city).


Αν είναι έτσι...να λειπει το βύσινο!!
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
...έχω αφηγηθεί (και υπογράψει) το ζήτημα που είχα παλαιότερα με την συγκεκριμένη εταιρεία. Από την άλλη όλα ....μια στατιστική είναι...Όλοι καλοί είναι. Αν παρουσίαζαν πολλά προβλήματα ...θα είχαν κλείσει προ πολλού. Το θέμα είναι σε ...ποιο % θα πέσεις. Και τόσα χρόνια διαπίστωσα ότι τα ποσοστά διαφέρουν από εταιρεία σε εταιρεία. Τον Αύγουστο νοίκιασα για 5 μέρες στην Ιταλία ένα C-Max Ford από την....(όποιος θέλει όνομα, να μου στείλει μήνυμα) Όταν το επέστρεψα η συμπεριφορά των υπαλλήλων στο Αεροδρόμιο ήταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ!!! παρότι βρήκαν, δικαίως,...παράσημα... Μου ήρθε να την φιλήσω την Σινιορίνα. Αν ήμουν με άλλη εταιρεία δεν νομίζω να την είχα βγάλει καθαρή...
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
λοιπον..πηρα τηλ στην autoeurope και ζητησα διευκρινησεις. εφοσον εχω πληρωσει το ποσο της ενοικιασης δε θα πληρωσω τιποτα παραπανω οταν το παραλαβω αλλα θα μου δεσμευσουν ενα ποσο στην πιστωτικη για τυχον ζημιες αλλα αν παραδωσω το αυτοκινητο οπως το πηρα θα αποδεσμευτει το ποσο και ολα κομπλε.

vdeverak
οσο για το all inclusive υπαρχει ποστ στο forum με απαντησεις για αυτην την ερωτηση, με θεμα (ενοικιαση αυτοκινητου απο easyjet) διαβασε το ισως σε βοηθησει. εγω παντως πληρωσα το αυτοκινητο με την ασφαλεια που δινει, δεν εβαλα καμια παραπανω ουτε προκειται.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Εμεις πάντως πέρσι τον Αυγουστο που πηγαμε Ιταλία είχαμε κλείσει αυτοκίνητο με την budget και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα, ουτε κρυφες χρεώσεις ούτε τίποτε κουλά. Μας εδωσαν ένα Mazda 2 και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι κι από ότι θυμάμαι δεν έκαιγε πολύ. Μια χαρα.
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Αυτή την φορά φέτος στην Ιταλία προτίμησα στην Ρώμη (FCO) την Sixt. Μέχρι τώρα επέλεγα Herz ή Avis. Έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος. Παραλαβή - παράδοση σε ένα λεπτό. Οι άνθρωποι επαγγελματίες. Δεν μπορώ να πω το ίδιο για την Herz. Στη Malpensa μου έβγαλαν την Παναγία να παραδώσω χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα.Βέβαια μπορεί αν ήταν και τυχαίο αλλά εδώ ο καθένας τις εμπειρίες του καταθέτει.Με τη Sixt πήρα ένα Ρενό Μεγκάν ολοκαίνουριο. Προτιμώ μεικτή ασφάλεια χωρίς κανένα ποσό ευθύνης και ας πληρώσω κάτι παραπάνω. Έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Έχει χρησημοποιήσει κανείς αυτό το σάιτ??
Είναι αξιόπιστο??
Έχει αρκετά καλές τιμές...:roll:

Car Hire 3000 | Book cheap car rental online

εγω ειχα κλεισει απο traveljigsaw που ειναι το ιδιο με το car hire 3000 απ'οτι καταλαβα απλα στο traveljigsaw.gr μιλας με ελληνα. ειχα κλεισει με 160€ τυπου fiat panda για 8 μερες απο hertz, ειχα παρει και τηλ. στο αεροδρομιο της ιταλιας στη hertz να σιγουρευτω οτι εχει γινει κρατηση και οντως ειχε γινει.
επειδη ομως και γω δε το ειχα ακουστα απο καποιον αλλον ακυρωσα τη κρατηση και εκλεισα απο autoeurope αλλα νομιζω οτι αγχωθηκα τσαμπα, το μονο μειον ειναι οτι το τηλεφωνικο τους κεντρο λειτουργει συγκεκριμενες ωρες και οχι ολο το 24ωρο και αν χρειαστεις να επικοινωνησεις για καποιο προβλημα οταν εισαι εξω, τι γινεται??
α! αν κλεισεις απο κει και πληρωσεις μονο προκαταβολη αν χρειαστει να ακυρωσεις τη χανεις, ενω αν πληρωσεις ολο το ποσο και ακυρωσεις 48 ωρες πριν την παραλαβη σου τα δινουν πισω.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μια απλή ερωτησούλα τώρα που μιλάτε όλοι για νοικιάρικα.Έχω οδηγήσει έξω με το ροζ διπλωματάκι μου πέρσι τέτοια εποχή.Με τις εταιρείες ενοικιάσεων τι γίνεται;Το δέχονται κανονικά ή τσινάνε;
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Μια απλή ερωτησούλα τώρα που μιλάτε όλοι για νοικιάρικα.Έχω οδηγήσει έξω με το ροζ διπλωματάκι μου πέρσι τέτοια εποχή.Με τις εταιρείες ενοικιάσεων τι γίνεται;Το δέχονται κανονικά ή τσινάνε;
η autoeurope δεν το δεχεται, πηρα τηλεφωνο και τους ρωτησα, αν δεν εχεις το καινουργιο θελουν διεθνες διπλωμα(απο ελπα). για αλλες εταιριες δε ξερω.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Μια απλή ερωτησούλα τώρα που μιλάτε όλοι για νοικιάρικα.Έχω οδηγήσει έξω με το ροζ διπλωματάκι μου πέρσι τέτοια εποχή.Με τις εταιρείες ενοικιάσεων τι γίνεται;Το δέχονται κανονικά ή τσινάνε;
Πριν 3-4 μήνες στην budget της Ιταλίας το δέχτηκαν κανονικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.772
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom