εσεις ξερετε !

lena7

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Συμφορουμιτες γεια σας ! μπηκα νομιζω στο καταλληλο γκρουπ ! θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με τον καιρο στο Παρισι. Σημερα ειδα στισ ειδησεις οτι εχει χιονια. Να ανησυχησω να παω να παρω ισοθερμικα και αλλα ειδη ή ειναι υπερβολικο? Τα διαφορα site δεν εχουν ακομα προβλεψη μεχρι χριστουγεννα που μου χρειαζεται. Πρεπει να προσεξω κατι ιδιατερο στα ρουχα μου ? Ιδιαιτερα παπουτσια ασ πουμε ? Πανωφορι με επενδυση ? ολες οι συμβουλες σας δεκτες!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
oτι προβλεψη και να εχουν το κρυο ειναι σιγουρο. Παρε ζεστα και ανετα παπουτσια για το περπατημα που θα ριξεις, ασε τις ενιαποντες γοβες στην αθηνα. Προτιμησε αδιαβροχο δερμα οχι καστορινα για να μη ρουφανε τη βροχη. Πολυ ζεστο μπουφαν και λιγα αλλα ζεστα ρουχα απο μεσα για να μην ξεφλουδισεσαι σαν κρεμμυδι οταν μπαινεις σε κλειστους χωρους. Τα ισοθερμικα ειναι καλα για βραδυνο περπατημα αλλα αν τα φορας ολη τη μερα με το που μπαινεις σε μαγαζια μουσεια μπαρ κλπ θα αρχισεις να σιγοβραζεις γι αυτο καλυτερα να τα αποφευγεις τη μερα αν δεν σε πειραζει ιδιαιτερα το κρυο, διαφορετικα δεν θα διαφερεις σε γευση απο το αρνακι στη γαστρα και σιγουρα δεν θα θελεις να οδηγησεις την παρεα σου σε κανιβαλισμους. Αν ομως επιμενεις να τα φορεσεις και τη μερα παρε μαζι σου και κανενα μιγμα μπαχαρικων για ψητα και καποια καλη μουσταρδα.
Θα περασεις τέλεια.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Σημερα ειδα στισ ειδησεις οτι εχει χιονια. Να ανησυχησω να παω να παρω ισοθερμικα και αλλα ειδη ή ειναι υπερβολικο? Τα διαφορα site δεν εχουν ακομα προβλεψη μεχρι χριστουγεννα που μου χρειαζεται. Πρεπει να προσεξω κατι ιδιατερο στα ρουχα μου ? Ιδιαιτερα παπουτσια ασ πουμε ? Πανωφορι με επενδυση ? ολες οι συμβουλες σας δεκτες!
Συγνώμη ρε αδελφέ αλλά από εδώ τι περιμένεις να μάθεις? Αν θα έχει καλό καιρό τα Χριστούγεννα στο Παρίσι ή αν θα πρέπει να φορέσεις μπότες ή σκαρπίνια? Χρειάζεται δηλαδή εμείς να σου πούμε ότι αν έχει -10 πρέπει να πάρεις πανωφόρι με επένδυση?
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Συγνώμη ρε αδελφέ αλλά από εδώ τι περιμένεις να μάθεις? Αν θα έχει καλό καιρό τα Χριστούγεννα στο Παρίσι ή αν θα πρέπει να φορέσεις μπότες ή σκαρπίνια? Χρειάζεται δηλαδή εμείς να σου πούμε ότι αν έχει -10 πρέπει να πάρεις πανωφόρι με επένδυση?
...να αγιασει η "πενα σου"....
θα τρελλαθουμε χρονιαρες μερες:xmas_evil:
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Λένα τα παιδιά έχουν δίκιο,δεν χρειάζεται να ακούσεις πρόβλεψη για να αποφασίσεις τι θα πάρεις από ρουχισμό σε τέτοια μέρη... ο Σωκράτης θαρρώ ήταν περιεκτικότατος στις οδηγίες του...και με το χιόνι δεν ανησυχείς,απλά χαίρεσαι...γάντια,σκουφιά και βουρ...
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
...Τα διαφορα site δεν εχουν ακομα προβλεψη μεχρι χριστουγεννα που μου χρειαζεται. ....
lena7, υπάρχουν site για μετεωρολογική πρόβλεψη πολλών ημερών.
Ρίξε μια ματιά στα πιο κάτω





:)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
lena7, υπάρχουν site για μετεωρολογική πρόβλεψη πολλών ημερών.
Ρίξε μια ματιά στα πιο κάτω




:)
Εισαι σιγουρος πως ειναι αξιοπιστες αυτες οι 10ημερες προβλεψεις? Σε μενα σε 2 περιπτωσεις που τις συμβουλεφθηκα βγηκαν λαθος.
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
Εισαι σιγουρος πως ειναι αξιοπιστες αυτες οι 10ημερες προβλεψεις? Σε μενα σε 2 περιπτωσεις που τις συμβουλεφθηκα βγηκαν λαθος.

Η επισφάλεια των πολυήμερων μετεωρολογικών προβλέψεων είναι γνωστή, αλλά αυτές οι προβλέψεις σου δίνουν «μια ιδέα» για αυτό που πρόκειται να ακολουθησει.

Δεν μου έτυχε ποτέ να πέσουν τόσο έξω που να τις θεωρώ άχρηστες.

Άλλωστε ακόμα και με την επισφάλεια τους, αυτές οι σελίδες απαντούν ικανοποιητικά στο ερώτημα αν θα πάρεις μαζι σου ένα χοντρό μπουφάν ή ένα απλό φούτερ.


:)
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Πάντως το accuweather που συνήθιζα να συμβουλεύομαι ,την τελευταία φορά που πήγαμε Σλοβενία δεν μας βοήθησε και πολύ,αντιθέτως θα έλεγα...Έτυχε όμως και σε ταξίδι μας μέσα Αυγούστου στη Πολωνία που όντως έπεσε μέσα...αλλά επειδή είχα το παιδί μαζί δεν υπήρχε περίπτωση να φύγω χωρίς μπουφάν και αδιάβροχα.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Η επισφάλεια των πολυήμερων μετεωρολογικών προβλέψεων είναι γνωστή, αλλά αυτές οι προβλέψεις σου δίνουν «μια ιδέα» για αυτό που πρόκειται να ακολουθησει.

Δεν μου έτυχε ποτέ να πέσουν τόσο έξω που να τις θεωρώ άχρηστες.

Άλλωστε ακόμα και με την επισφάλεια τους, αυτές οι σελίδες απαντούν ικανοποιητικά στο ερώτημα αν θα πάρεις μαζι σου ένα χοντρό μπουφάν ή ένα απλό φούτερ.


:)
Αν θα κανει κρυο πχ στο παρισι το δεκεμβριο το εχουμε σιγουρο και δεν ειναι αναγκη να κοιταμε για 10ημερη προβλεψη, κανεις δεν περιμενει να βρει 20 βαθμους. το να σου λεει ομως για βροχη η χιονι και να συναντησεις λιγα συννεφακια, αυτο ΕΙΝΑΙ αναξιοπιστια και λογος για πεταμα στα σκουπιδια αυτων των προβλεψεων.
Αν εισαι τοσο θαραλεος ωστε να ξεκινησεις απο αθηνα για παρισι με ενα φουτερακι στηριζομενος στις προβλεψεις αυτες καλα κανεις αλλα θεωρησε το σαν απολυτα προσωπικη επιλογη.
 

cookingparrot

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
εγω ειχα παει καλοκαιρι και αναγκαστηκαμε να αγορασουμε απο εκει φουτερ και μπουφαν..φαντασου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom