εχει ακυρωσει κανενας εισητηριο της easyjet?ΕΠΕΙΓΟΝ!!

nomercy

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
εχει ακυρωσει κανενας εισητηριο της easyjet?ξερετε τι παιζει με τα χρηματα?αν ξερει καποιος ας απαντησει το συντομοτερο ειναι επιγον!!!ευχαρηστω εκ των προτερων
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Δεν υπάρχει ακύρωση στην easyjet, αν το αγόρασες τέλος και δεν υπάρχει κανένα παραθυράκι.

Μόνο να αλλάξεις όνομα μπορείς με 30 ευρώ και αλλαγή πτήσης με 30 ευρώ +την διαφορά στο εισιτήριο(πάντα προς τα πανω, αν βρεις πιο φθηνο απλά δινεις τα 30)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ασφαλώς και υπάρχει ακύρωση... απλά σε χρεώνουν εξωφρενικά τέλη ακύρωσης που αν έχεις πάρει φτηνά το εισιτήριο δεν σε συμφέρει να τα ακυρώσεις...
 

nomercy

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
λενε οτι αν γινει ακυρωση εντος 24 ωρων παιρνεις σχεδων ολα τα χρηματα πισω εκτως απο τις κρατησεις των τελων της πιστοτικης και τα προσθετα που εχεις επιλεξει για την πτηση οπως πχ αθλητικος εξοπλισμος..ισχυουν ολα αυτα?το εισητηριο το εβγαλα χθες το βραδυ οποτε ειμαι ακομα εντως της προθεσμιας των 24 ωρων..
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
Δυσκολα τα πραγματα ....

ειχα καποτε προσπαθησει να αναβαλλω ενα ταξιδι , επειδη δεν μπορουσα να το αυρωσω και εφτασε να μου κοστισει μια περιουσια χωρις τελικα να ταξιδευσω ...

ΠΡΟΣΟΧΗ στους φθηνους ναυλους και τις "παγιδες" που κρυβουν ....
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
εχει ακυρωσει κανενας εισητηριο της easyjet?ξερετε τι παιζει με τα χρηματα?αν ξερει καποιος ας απαντησει το συντομοτερο ειναι επιγον!!!ευχαρηστω εκ των προτερων

Είμαι στην ίδια φάση κι εγώ..δυστυχώς δεν μπορώ να πραγματοποιήσω το ταξίδι που έχει κλειστεί με easyjet εδώ και πολύ καιρό :( Τους πήρα τηλ και μου είπαν ωστόσο ότι δε χρειάζεται να κάνω κάτι για να ακυρώσω, απλά αν θέλω να μου επιστρέψουν πίσω τους φόρους (γύρω στα 15 ευρώ από τα 79 συνολικά) πρέπει να τους ξαναπάρω τηλ μετά την ημερομηνία που είχε προγραμματιστεί η επιστροφή μου και θα τα περάσουν κατόπιν στην πιστωτική.

Αυτά με τα υψηλά ποσά ακυρωτικών τι είναι πάλι? Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ? Δεν μου ανέφεραν ότι πρέπει να πληρώσω κάποιο πρόστιμο..
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
Είμαι στην ίδια φάση κι εγώ..δυστυχώς δεν μπορώ να πραγματοποιήσω το ταξίδι που έχει κλειστεί με easyjet εδώ και πολύ καιρό :( .
βαλε μια αγγελία και πούλα τα εισιτήρια ακομα και με χαμηλότερη τιμη
Αν ειναι πράγματι φτηνά, θα βρεθούν κάποιοι που θα μπορουν "τοτε", και θα το δουν σαν ευκαιρία.
άλλωστε δεν θα χασεις τιποτα αν το κανεις
το πολύ πολύ να τα δόσεις
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
βαλε μια αγγελία και πούλα τα εισιτήρια ακομα και με χαμηλότερη τιμη
Αν ειναι πράγματι φτηνά, θα βρεθούν κάποιοι που θα μπορουν "τοτε", και θα το δουν σαν ευκαιρία.
άλλωστε δεν θα χασεις τιποτα αν το κανεις
το πολύ πολύ να τα δόσεις

Δυστυχώς είναι πολύ αργά για να δοκιμάσω κάτι τέτοιο και επίσης η διαφορά που πρέπει να πληρώσει ο αγοραστής είναι τεράστια οπότε δεν τον συμφέρει! Ευχαριστώ πάντως για τα tips!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.974
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom