Γενικά ηρεμες διακοπες για 4-5 μερες για ζευγαρι ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

X-Virus

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
γεια χαρα απο κρητη..
ειμαι νεος στο forum αλλα οσο εψαξα, δεν βρηκα κατι αντιστιχο με την περιπτοση μου..
λοιπον..
θελω να παω διακοπες με την κοπελα μου (19 ειμαστε και οι 2) σε ενα νησακι μεσα ιουλη- αρχες Αυγουστου.. (ποιο πιθανον μεσα Ιουλη) για 4-5 διανυκτερευσεις..
τι θελω τωρα..
βασικα ΗΡΕΜΙΑ... δηλαδη ουτε club, oυτε beach bar με τυπους που χορευουν.. (καλα δεν λεω να ειναι και νεκροταφειο).
θελω (με σειρα προτερεοτητας):
. Να μην ειναι πανακριβο (διαμονη, φαγητο κτλπ).
. Να ειναι μικρο το νησι ωστε να μην χριαζομαστε μηχανη-αμαξι η κατι τετοιο.
. Να εχει ωραιες παραλιες.
. Να εχει και καμια καφετεριες (χαλαρη φαση)
. Να εχει και κανενα μπαρακι για ποτακι (ακομα πιο χαλαρη φαση)
. Να εχει τελος και μια υποτυποδη αγορα με τουριστικες βλακιες για χαζεμα (ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ MUST).

μαλον ζηταω πολα.. περιμενω τις προτασεις σας για να δω τι μου ταιριαζει μιας και ειναι η πρωτη φορα που παμε σε νησι..



Υ.Γ. ειχα μια προταση για κουφονησι απο ενα φιλο αλλα θελω να ακουσω και γνωμες απο ποιο εμπιρους:).
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ειδικα αυτες τις μερες εχουν ανοιξει αρκετα παρομοια θεματα.... ριξε μια ματια στο φορουμ και στην αναζητηση θα βρεις πολλα παρα πολλα!!
 

maria <3

Member
Μηνύματα
81
Likes
11
κ εμενα το κουφονήσι μου ήρθε στο μυαλό. το γυρνάς σε 3 ώρες όλο με τα πόδια. Ωραιες παραλιες και μπορείς να πας και βόλτα με το καραβάκι στις υπόλοιπες μικρές κυκλάδες! Αλλα απο τιμές έχω ακούσει οτι έχουν πάρει πολύ τα πάνω τουσ τα τελευταία χρόνια.
 

X-Virus

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
τα ειδα τα περισοτερα θεματα, αλλα δεν βρηκα αφτο που ψαχνω..
γιατι οι περισοτεροι εχουν την ευκολια του μεταφορικου μεσου..
εγω διστιχως οχι... :-(
 

X-Virus

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
κ εμενα το κουφονήσι μου ήρθε στο μυαλό. το γυρνάς σε 3 ώρες όλο με τα πόδια. Ωραιες παραλιες και μπορείς να πας και βόλτα με το καραβάκι στις υπόλοιπες μικρές κυκλάδες! Αλλα απο τιμές έχω ακούσει οτι έχουν πάρει πολύ τα πάνω τουσ τα τελευταία χρόνια.
και εγω αυτο ειδα στο forum και γενικα ειδα και οτι πλεον δεν ειναι τοσο ηρεμα οσο παλια... για αφτο ρωταω.. και δεν παιζουν και πολλα λεφτα μιας και ειμαστε φοιτητες.. :-(
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μάλλον πρέπει να ξεκινήσεις με το ποιά νησιά έχουν εύκολη και φθηνή πρόσβαση από τον τόπο διαμονής σου, την Κρήτη και μετά εξετάζεις και τα υπόλοιπα κριτήρια για να μπορέσεις να επιλέξεις.
 

X-Virus

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Μάλλον πρέπει να ξεκινήσεις με το ποιά νησιά έχουν εύκολη και φθηνή πρόσβαση από τον τόπο διαμονής σου, την Κρήτη και μετά εξετάζεις και τα υπόλοιπα κριτήρια για να μπορέσεις να επιλέξεις.
γενικα, επειδη δεν υπαρχουν και πολα νησια με αφτα που ψαχνω, ειμαι διατεθιμενος να κανω και το ηρακλειο- πειρεας - κουφονισι..
τωρα αν μπορω να το γλιτωσω, θα το προτιμουσα.. αλλα δεν το βαζω σαν προτερεοτητα..
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
δεν υπαρχει ουτε διπλωμα για μηχανακι; κι εμεις μια απ'τα ιδια, σε καταλαβαινω αλλα εμεις εχουμε μηχανακι κι ετσι βολευομαστε. χωρις καθολου μεταφορικο μαλλον πρεπει να κοιταξεις προς καποιο πιο μεγαλο και πολυσυχναστο νησι που λογικα θα εχει και καλυτερα μεσα μαζικης μεταφορας για να κυκλοφορειτε πχ σαντορινη ή ιο. η φολεγανδρος επισης εχω ακουσει οτι εχει μεσα και μπορεις να γυρισεις χωρις αμαξι.
 

maria <3

Member
Μηνύματα
81
Likes
11
και εγω αυτο ειδα στο forum και γενικα ειδα και οτι πλεον δεν ειναι τοσο ηρεμα οσο παλια... για αφτο ρωταω.. και δεν παιζουν και πολλα λεφτα μιας και ειμαστε φοιτητες.. :-(

κ εμείς στην ίδια φαση είμαστε x-virus αλλα κ εγώ δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμα με όσα έχω διαβάσει. πάντως το κουφονήσι το απέκλεισα γτ διάβασα οτι χτίζουν ξενοδοχεία συνεχώς κ έχει παντού σκονη κ δυστυχώς έχω αλεργία στη σκόνη. :bleh: δε λεει να είμαι στισ διακοπές με ένα χαρτομάντηλο στο χέρι.
Anyway, ελπίζω να βρούμε αυτό που ψάχνουμε. Ωραίο νησί κ κοντά στην κρήτη είναι η σαντορίνη (εκπλικτικα τοπια!!!). κ σχετικά μικρή , 19 τετραγωνικά χλμ. Αλλα οι τιμές είναι λίγο τσιμπιμένες. Αν σε ενδιαφέρει πάντωσ μπορώ να σου προτείνω ωραία ενοικιαζόμενα , πολύ καθαρά κ κυρίως φθηνά. εμενα με εξέπληξε ευχάριστα η σχέση τιμής-ποιότητας.!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.239
Μηνύματα
884.579
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom