Σαντορίνη θερινα ακτοπλοικα δρομολογια για σαντορινη

lambocrazy93

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
παιδια το καλοκαιρι θα ηθελα να ταξιδεψω με την κοπελα μου για σαντορινη... γνωριζω οτι ακομα δεν εχουν αναρτηθει τα θερινα δρομολογια και θα ηθελα να ρωτησω μηπως γνωριζει κανεις απο προηγουμενα ετη... εχω ακουσει οτι υπαρχουν δρομολογια απο πειραια 2-3 φορες την μερα... καμια βοηθεια παρακαλω ???
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Περίμενε να βγουν αεροπορικές προσφορές.
 

lambocrazy93

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
φιλαρακι ειμαι φοιτητης... και θα προτιμουσα οικονομικοτερο τροπο προσβασης απο το αεροπλανο...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πόσο κάνει το πλοίο 80-90-100 πήγαινε-έλα; Τόσο κάνει και το αεροπορικό σε προσφορά.
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Το αεροπλάνο είναι ο οικονομικότερος τρόπος πρόσβασης.Ένα μετ'επιστροφής δρομολόγιο ξεκινάει από περίπου 80 ευρώ με πολύ προσεκτικό ψάξιμο μήνες πριν.Σε βλέπω φουριόζο άρα αν κοιτάς από τώρα τις προσφορές κάτι καλό θα τσιμπήσεις.Παραείναι νωρίς βέβαια ακόμα.
Τα πλοία για Σαντορίνη, φαντάζομαι θα εννοείς τα συμβατικά, εκτός του ότι κάνουν 8-9 ώρες ταξίδι-και βάλε-έχουν κόστος περίπου 35-37 ευρώ την απλή μετάβαση.Αν υπολογίσεις κανένα καφέ και κανένα ξεροκόμματο ψωμί εκεί μέσα το κόστος φτάνει στα 90-100 με επιστροφή.Κάνε τους υπολογισμούς σου.Εκτός και αν γουστάρεις τριτοκοσμικές καταστάσεις, ποδαρίλες, καταστρώματα, βαπορίσιους καφέδες, συνωστισμούς, τσιμούχα, δεκάωρα ταξίδια, απαγορευτικό απόπλου και λοιπά ευχάριστα.
 

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή
Εφόσον είσαι φοιτητής καταλαβαίνω ότι θες την οικονομικότερη λύση. Αυτό που θα σου έλεγα όπως ο φίλος μας παραπάνω να δεις για προσφορές αεροπορικών που σίγουρα θα βγάλει η AEGEAN. Εγώ παράδειγμα πήρα εισιτήριο Μύκονο Αθήνα στα 32 ε σύνολο. πήγαινε οπότε πήγαινε έλα υπολόγισε 61ε. Τα πιο γρήγορα πλοία κάνουν ναι μεν 2 με 2,5 ώρες και είναι τα seajet και τα highspeed που όπως το άτομο θα σας βγει 80-100ε. Τώρα αν θες συμβατικό υπάρχουν διάφορα κάνουν πάνω από 7 ώρες και με το πάσο σου έχεις έκτπωση 25% και μπορεί το άτομο να σου βγει 40-50ε πήγαινε έλα. Και νομίζω έχει πρωινά μεσημεριανα δρομολόγια...
 
Μηνύματα
93
Likes
76
Μολις βγαλει προσφορα η aegean αγορασε το αεροπορικο..το Σαντορινη- Αθηνα φετος το ειχε 29.00 ευρω και το Αθηνα Σαντορινη 49.00 ευρω...για τα πλοια...τα συμβατικα (blue star) αν θυμαμαι καλα ευρω 38.00 και highspeed ευρω 60.00, παντα μιλαω για μια διαδρομη..οπωτε απλα περιμενε τις προσφορες των αεροπορικων...
τωρα δρομολογια εκτος Ιουλιου Αυγουστου που λογικα θα βαλουν και μεσημεριανο φετος ειχε καθε μερα πρωι στις 07.30 δυο γρηγορα και ενα συμβατικο, 3 φορες τη βδομαδα ενα blue star στις 19.00 που εκανε μονο 5 ωρες (πηγαινε κατευθειαν) . Επισης 3 φορες τη βδομαδα ειχε το Πρεβελη και 2 φορες το Αδαμαντιος Κοραης..Αυτα ειναι σχετικα αργα πλοια και εχουν καθυστερησεις.
αστειο και ομως πραγματικο..ειμουν χανια και ηθελα να παω Σαντορινη με αεροπλανο...τελευταια στιγμη. Πιο φθηνο ηταν το εισητηριο Χανια -Λονδινο με ryanair και μετα Λονδινο - Σαντορινη easyjet (εβγαινε τελικη τιμη περιπου 150 ευρω) παρα το Χανια-Αθηνα- Σαντορινη με Olympic / Aegean (περιπου 180 ευρω)...χχχχ
 

nvitos

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
με blue star ειναι γυρω στις 7:30 ωρες και με φοιτητικο πασο βγαινει 53 ευρω περιπου πανε-ελα ενω με το highspeed γυρω στις 5:30 ωρες και το κοστος ειναι 73 ευρω περιπου. τα αεροπορικα το καλοκαιρι ειναι πανακριβα
 

lambocrazy93

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας παιδια... θα περιμενω για τις αεροπορικες προσφορες και αναλογως θα πραξω ;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. Το αεροπλάνο είναι ο οικονομικότερος τρόπος πρόσβασης.Ένα μετ'επιστροφής δρομολόγιο ξεκινάει από περίπου 80 ευρώ με πολύ προσεκτικό ψάξιμο μήνες πριν.
2. Εκτός και αν γουστάρεις τριτοκοσμικές καταστάσεις, ποδαρίλες, καταστρώματα, βαπορίσιους καφέδες, συνωστισμούς, τσιμούχα, δεκάωρα ταξίδια, απαγορευτικό απόπλου και λοιπά ευχάριστα.
1. πολύ σίγουρο σε βλέπω. εχεις βρει πολλά 80αρια για Σαντορίνη Άυγουστο?
2. πολύ ισοπέδωση και απαξίωση της ακτοπλοίας. σε χωρα που πρέπει να τιμούμε την ακτοπλοία ζούμε, όχι να την απαξιώνουμε. έχεις ταξιδέψει πολλές φορές με πλοίο? μαλλον τα blue star τα εχεις δει μονο σε φωτογραφία...τίποτε από όσα λες δεν ισχυει. το ελληνικό καλοκαιρι θελει πλοίο. και όχι αυτό της περιγραφής σου.
με blue star ειναι γυρω στις 7:30 ωρες και με φοιτητικο πασο βγαινει 53 ευρω περιπου πανε-ελα ενω
πολύ σωστά.
για πειτε μας λοιπόν οσοι προτεινετε αεροπλάνο..πόσα 53 αρια θα βρειτε αυγουστιατικα για Σαντορίνη? αμα βρειτε, να το πειτε εδω να κλεισω κι εγω τη μεγαλη ευκαιρία.
 
Μηνύματα
93
Likes
76
Φιλε μου λογω της δουλιας μου ταξιδευα όλο το καλοκαιρι για Σαντορινη. Ολα τα εισητηρια που είχα κοψει ηταν 49 ευρω Αθηνα Σαντορινη και 29 ευρω Σαντορινη Αθηνα. Απλα πρεπει να τα κοψεις οταν βγουν οι προσφορες. Για τον Αυγουστο περυσι το καλοκαιρι η προσφορα ετρεξε τελη Μαιου. Ναι βρησκεις εισητηριο ακομα και για 15/08 με 29 ευρω αλλα θελει προγραμματισμο
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
2. πολύ ισοπέδωση και απαξίωση της ακτοπλοίας. σε χωρα που πρέπει να τιμούμε την ακτοπλοία ζούμε, όχι να την απαξιώνουμε. έχεις ταξιδέψει πολλές φορές με πλοίο? μαλλον τα blue star τα εχεις δει μονο σε φωτογραφία...τίποτε από όσα λες δεν ισχυει. το ελληνικό καλοκαιρι θελει πλοίο. και όχι αυτό της περιγραφής σου.
Samion επειδή και εγω είμαι απο αυτούς που λένε ότι το ελληνικό καλοκαίρι θέλει πλοιο κ εχω ταξιδέψει με όλες νομίζω τις εταιρείες...εαν εξαιρέσεις μινοαν και blue star στις υπόλοιπες εταιρείες για ταξίδια πάνω από 7-8 ωρες ισχουν τα όσα δραματικά ανεφερε ο φίλος παραπάνω. Εγω από Αναφη φέτος αναστεναξα και μετανιωσα χίλιες φορές που δεν πήγα Σαντορίνη να συνεχίσω με αεροπλάνο. Να τιμουμε την ακτοπλοϊα αλλά να τιμούν και αυτοί τους επιβάτες τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom