ιδέες για ένα εξωτικό ταξίδι παρακαλώ!!!

Μηνύματα
61
Likes
8
Καλησπέρα παιδιά θελω να οργανώσω ενα ταξίδι σε καποιον μακρινό προορισμό κατι σε Μπαλί Ταϊλανδή καπου τελος παντων που να ειναι καλοκαίρι το διάστημα του δικού μας φθινόπωρου να εχει παραλίες και αξιοθέατα να δούμε αλλα το εχω στο μυαλο μου πως ψάχνω κατι εξωτικό που να έχουν χαμηλο κόστος ζωής να μας βγουν μονο τα αεροπορικά ακριβά αν εχει κάποιος να προτείνει κατι απο δικές του εμπειρίες θα με βοηθούσε παρα πολυ!!!ευχαριστω εκ των προτέρων
 

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Κανένα εξωτικό προορισμό που βγαίνει όλη η χώρα(τα περισσότερα) σε 7 μέρες;

*Έχω πάει Καμπότζη,Ταυλάνδη,Ιορδανία.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.599
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Κανένα εξωτικό προορισμό που βγαίνει όλη η χώρα(τα περισσότερα) σε 7 μέρες;

*Έχω πάει Καμπότζη,Ταυλάνδη,Ιορδανία.
Μήπως το Μπάλι; Αν και είναι λίγο μακριά για λίγες μέρες... Η Σρι Λάνκα; Οι Μαλδίβες;
 

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Σρι Λάνκα τι σκέφτομαι αλλά είναι ακριβα τα αεροπορικά. Μαλδίβες και Μπαλί too much...honeymoon.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.599
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Σρι Λάνκα τι σκέφτομαι αλλά είναι ακριβα τα αεροπορικά. Μαλδίβες και Μπαλί too much...honeymoon.
Δεν γνωρίζω τις ημερομηνίες που σκέφτεσαι, αλλά γενικά οι τιμές αεροπορικών είναι περίπου 600-700 για τις περισσότερες χώρες της Ασίας, εκτός και αν πετύχεις μια καλή ευκαιρία! Ενημερωτικά για την Σρι Λάνκα που το σκεφτόμασταν βρίσκαμε πολλές πτήσεις για 600 ευρώ. Τέλος το Μπάλι, αν ξεφύγεις από το πολύ τουριστικό κομμάτι, είναι ενδιαφέρον προορισμός...
 

SophiaPit

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα στην ομάδα του travelstories!:)Ψάχνω απο εχθές εδω στο φόρουμ και διαβάζω τις ιστορίες σας και θα ήθελα τα φώτα σας. Έχουμε άδεια απο 2 μέχρι και 11 Απρίλη έχετε καμια ιδεα για κρουαζιέρα σε εξωτικές παραλίες προς Μπαχάμες ,Καραϊβική ή αν οχι κρουαζιέρα εξωτικές διακοπές γενικά καπου που να εχει και καλο καιρό σας ευχαριστώ:p
 

giorgosm

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα απανταχού ταξιδιώτες!

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας καθώς είμαι πολύ αρχάριος ταξιδευτής και θστερώ σε αναζητήσεις.
Θέλω να κάνω ένα 8ήμερο ταξιδάκι με την κοπέλα μου τέλη Ιουλίου με budget ανα άτομο γύρω στα 1000 ευρώ.

Μας ενδιαφέρουν μέρη εκτός Ελλάδας, με ωραίο παλμό, που να προσφέρουν εξωτικό στοιχείο, καλοκαιρινές δραστηριότητες και πιθανώς οικονομικά all inclusive ξενοδοχεία ωστε να ξεκουραστούμε λιγάκι και παράλληλα να μπορούμε να απολαύσουμε τα summer vibes όταν κινούμαστε εξωτερικά.

Κάθε πρόταση θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Καθώς εκτός Ελλάδας δεν έχω πάει ποτέ σε all inclusive, αν θέλεις ρίξε μια ματιά στα easyjet deals και tui package deals για να πάρεις μια ιδέα από προορισμούς.
Με εξαίρεση την Ελλάδα ( που έχει τρομερά all inclusive αλλά θέλετε εξωτερικό),
συνήθως Τουρκία, Ισπανία, Πορτογαλία, Ιταλία, Κύπρος (με επιφύλαξη). Παλιότερα υπήρχαν νομίζω all inclusive Τυνησία / Αίγυπτο κτλ αλλά πλέον δεν έχω ιδέα τι παίζει εκεί.

Η γνώμη μου είναι εφόσον θέλεις all inclusive προτίμησε την Ελλάδα.
Καθώς δηλώνεις αρχάριος ταξιδευτής η περιήγηση με τις υπηρεσίες all inclusive δεν πάνε μαζί. Καθώς στο all inclusive πληρώνετε υπηρεσίες που αν φεύγετε δεν θα τις χρησιμοποιήσετε.


Με 1000 ευρώ το άτομο πάτε άνετα Porto Carras 7 ημέρες.
 
Last edited:

Dimteo

Member
Μηνύματα
56
Likes
105
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαλί
Καλησπέρα απανταχού ταξιδιώτες!

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας καθώς είμαι πολύ αρχάριος ταξιδευτής και θστερώ σε αναζητήσεις.
Θέλω να κάνω ένα 8ήμερο ταξιδάκι με την κοπέλα μου τέλη Ιουλίου με budget ανα άτομο γύρω στα 1000 ευρώ.

Μας ενδιαφέρουν μέρη εκτός Ελλάδας, με ωραίο παλμό, που να προσφέρουν εξωτικό στοιχείο, καλοκαιρινές δραστηριότητες και πιθανώς οικονομικά all inclusive ξενοδοχεία ωστε να ξεκουραστούμε λιγάκι και παράλληλα να μπορούμε να απολαύσουμε τα summer vibes όταν κινούμαστε εξωτερικά.

Κάθε πρόταση θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Σαρμ Ελ Σέιχ...
 

Yota Thessaloniki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα.
Σκοπεύουμε να πάμε 15 μέρες διακοπές μεσα με τέλη Δεκεμβρίου. Θέλουμε εξωτικό μέρος όχι όμως σε τεράστια ξενοδοχεία με φασαρία. Έχουμε πάει ήδη Φιλιππίνες σε ιδιωτικό νησί, Τανζανία_ Ζανζιβάρη, κ Μαλδίβες. Ολα όσα πήγαμε ήταν με υπέροχες παραλίες κ ήσυχα. Θέλουμε ήλιο Και θάλασσα... κάτι τέτοιο ψάχνω κ για φέτος. Έλεγα για Ινδονησία , αλλά απ'όσα διάβασα μάλλον θα πέσουμε σε βροχές, το ιδιο υποψιάζομαι ισχύει κ για τα Φίτζι. Έχω μπερδευτεί. Ίσως Ταϊλάνδη;.. έχετε να μας προτείνετε κάτι;.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα.
Σκοπεύουμε να πάμε 15 μέρες διακοπές μεσα με τέλη Δεκεμβρίου. Θέλουμε εξωτικό μέρος όχι όμως σε τεράστια ξενοδοχεία με φασαρία. Έχουμε πάει ήδη Φιλιππίνες σε ιδιωτικό νησί, Τανζανία_ Ζανζιβάρη, κ Μαλδίβες. Ολα όσα πήγαμε ήταν με υπέροχες παραλίες κ ήσυχα. Θέλουμε ήλιο Και θάλασσα... κάτι τέτοιο ψάχνω κ για φέτος. Έλεγα για Ινδονησία , αλλά απ'όσα διάβασα μάλλον θα πέσουμε σε βροχές, το ιδιο υποψιάζομαι ισχύει κ για τα Φίτζι. Έχω μπερδευτεί. Ίσως Ταϊλάνδη;.. έχετε να μας προτείνετε κάτι;.
Δεκέμβριος παραλίες, χωρίς μεγάλα ξενοδοχεία, εξωτικά:

Fernando de noronha, brazil. Καλύτερα δε γίνεται, απίστευτο μέρος. Χτυπάτε κι ένα Ρίο στο πέρασμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom